Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Parmak uçları soyuluyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumParmak uçları soyuluyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Parmak uçları soyuluyor
    Gönderim Zamanı: 19 Mar 2017 Saat 00:41
Sayın hocam! Oğlum 33 aylık ve hem ellerinde hemde ayaklarında parmak ucları soyuluyor. Kış ayları olduğu için hep hasta oldu. Biri bitiyor öbürü başlıyor. Griptir diye her seferinde doktora götürmedim. Bu son hastalığındada Ateş ve şiddetli öksürük vardı öncekiler gibi. Bu sefer doktora götürdüm acaba bir şey gözden kaçırıyormuyum diye. Antibiyotik ve öksürük şurubu yazdı ve benim bir kan tahlili yaptırsak önce teklifime ise gerek duymadığını söyledi. Malesef üstelememe rağmen hep bir yanıtı olduğu için pes ettim. Oğlumun dilinin üstü sizin anlattığınız gibi paslı gibi ve ağız kokusuda olduğundan antibiyotik vermeye karar verdim. Öksürük Şurubunu tabiki vermiyorum.
Hocam ellerinde ve ayaklarındaki soyulmalar bakteriyel olduğunu işaret ediyor değilmi? Ama daha fazlasını bilmiyorum. Bir kaç hafta öncede hastaydı. Kızıl geçirdide ben mi anlamadım? Kızıl hariç başka bir şey parmak uçlarında soyulma yaparmı? İlerde başka komplikasyonlar oluyormu iç organlarla ilgili?
Yazdığı antibiyotik 7 gün yeterlimi? Fikriniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Saygılarımla
Klacid 250 mg/5ml
Clarithromycin
1 hafta günde iki kez 3 ml
Seda
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2017 Saat 19:55
Bu yasta; Kizil ve diger Streptokok hastaliklari gorulmez..
Tarif ettiginiz durum; "Oyun hamuru" veya benzerleri  ile oynama sonucu olmus olabilir.
SAKIN, o aptalin verdigi hicbir ilaci kullanmayin...
Sadece, banyo sonlarinda; kese yapar gbi ovusturun..
Yukarı Dön
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mar 2017 Saat 23:35
Hocam! Çok teşekkür ederim. Antibiyotik malesef başladık ve üç gündür veriyorum. Yedi günü tamamlamadan kessem olurmu? Zaten her verişimde savaş çıkıyor ve kusuyor. Nasıl bu hataya düştüm :( lütfen kızmayın.
Saygılarımla
Seda
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 06:48
Hemen kesin!!  Ortada ZATEN, direnc kazanabilecek bir bakteri de YOK!!! 
Nereden bulursunuz boyle aptallari!!
Yukarı Dön
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 22:36
Sormayın hocam! Viyana'da yaşıyorum ve gitmediğim özel çocuk doktoru kalmadı. Hepsi birbirinden beter. Al birini vur ötekine. Oğlumun parmaklarının soyulması oyun hamuru değil ama banyoda suya atılan boya ola bilir. Soyulmadan önce suyunun içine yanlışlıkla iki tane birden atmıştık.
Çok teşekkür ederim! İyiki önerildiniz bana.
Saygılarımla
Seda
Yukarı Dön
seda164 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı seda164 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2017 Saat 00:58
Sayın hocam!
Bu sabah oğlumun dili kızıl hastalığında oluşan çilek gibi görünüyor. Şok oldum apar topar hastaneye götürüp streptekkok a testini yaptırdım. Sonuç negatif çıktı.
Ne düşüneceğimi şaşırdım. Semptom olarak şimdi hem dili çilek gibi hemde el ve ayak parmakları soyuluyor. Yüksek ateş son haftalarda iki defa oldu. Şu an yok. Döküntü olmadı. Antibiyotik tedavisini üç günden sonra yarıda bıraktım. Hocam acaba test sonucu antibiyotikten dolayımı negatif çıktı? Yani sonucu manipüle etmiş ola bilirmi? Veya testi geç yaptığımız için artık negatif vermiş ola bilirmi? Yada bunlara rağmen kızıl veya başka bir streptekkok olmaya bilirmi? Çok endişeliyim. Bir ihmal varmı ve bunun yüzünden ilerde kötü sonuçlar oluşa bilirmi?
Bana hocam siz ne önerirsiniz? Ne yapayım? Sizin fikrinizi çok merak ediyorum.
Resim göndermek istiyorum ama nasıl anlamadım.

Birde bu konuyla bağlantılı bir sorum daha var. Oğlum kuzeniyle hep bir arada ve kuzenininde bu hafta kusmayla birlikte yüksek ateşi çıktı. Başka semptomu yok ama. Semptomsuz geçen vakalarda oluyormuş. Ablamda kendi oğlundan dolayı çok endişeli. Onda daha yeni. Eğer durum ciddi ise ve benim oğlum geçirdiyse kuzenindede geç kalmak istemiyoruz. Sizce bir bağlantısı varmı?
Seda
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Mar 2017 Saat 03:21
Strep-A Testi; Kultur gibi calismaz... enzimatik bir test oldugundan; Antibiyotik kullanimindan etkilenmez.
Bu yasra Streptokok olmaz..
El,Ayak ve Agiz hastaligi olabilir.. Viral bir hastalik olup, tedavisi yoktur, kendiliginden iyilesir.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.