Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İshal & Kabızlık & Kusma
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kusma??
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKusma??

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 570
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kusma??
    Gönderim Zamanı: 19 Mar 2017 Saat 21:21
Hocam kolay gelsin. Oğlum bir ön gündür basit grip geçiriyordu.atesi çıkmadı oksuruk , balgam burun akıntısı ,tıkanıklığı vs.t tam bi haftayı tamamladı kusmaya kusmaya başladı günde bir defa dan üçüncü gün bugün 3,4 kere kustu .kusmuguyla bağlamda çıkardı.ates de var.suan yeni çıkmaya başladı. Şimdi bu ne kafam karıştı. 
1.Domuz gribinde kusma sonradan gelir mi
2.gida zehirlemesi olabilir mi nasıl ayırt ederim
3.rota tarzı bi şeyse 3 . Gün bu kusmaya baslayali,  ishal ne zaman gelir .
Hocam biz çok grip geçirdik bi buçuk ayda grip aşısı dusunuyorum ailecek ama eski maillerde grip aşısı diye arama yaptiriyorum (gelişmiş arama) sadece 3mail çıkıyor?? 
Onlarda yetmedi haliyle.
1.hastayken de olur aşı demiştiniz kesinlikle yapmazlar Hocam yine de bi şansımı denerim.
2.gec kalmış olur muyuz şimdi yaptirsak mart çıkmadan.ilk defa aşı olacak .21 aylık 11 kg.
3.simdi vurundugu asinin önümüzdeki kış a faydası olurma bana boşa yaptırmış olursun diyorlar.
Tesekkurler Hocam..
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2017 Saat 06:21
1- Olabiliyor.. Onemli degil, zira hicbir kusmayi durdurmuyorum.. Ancak asiri kusma olursa, su kaybini
onlemek icin; Emedur100 fitil kullanilabilir.
2- Diyelim ki; OYLE!!   gene bir sey yapmiyoruz..
3- Rotaviruslerde de; ayni sekilde, kusmayi durdurmiyorum.. 3-4 gun sonra ishal gelebilir, mideden
barsaklara bir sey gecmedigi icin, hic ishal olmayabilir de!

Grip asilari 6 aydan kucuklere yapilmiyor. Forum daki, "Soru-Cevaplari" bugunden geriye giderek,
okuyun.. Bazen, farkli konular, farkli basliklarin altinda soruluyor..
1- Deneyin..
2- "Gec kalma" her 3 Influenza gribini de gecirince olur..
3- Tabiiki faydasi olur... Her zaman soyluyorum, ne Turk halki, nede doktorlar, uygulanan asilar hakkinda
en ufak bir bilgiye sahip degillerdir...
MISAL:
2015-2016 Grip asisi:
  A/California/7/2009
  A/Switzerland/9715293/2013
  B/Phuket/3073/2013    Viruslerini ihtiva ediyordu..

2016-2917 Grip asilari:
  A/California/7/2009
  A/HongKong/4801/2014
  B/Brisbane/60/2008  Viruslerini  ihtiva ediyor..

Her sene; 1 veya2 Virus degisir, hicbir zaman 3'u birden degismez....
Hatta bazi senelerde, hic degisme olmaz.

Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2017 Saat 03:01
Hocam tekrar merhaba. Oğlum dün yaklaşık 18saat arayla yine kustu ve kakasi değişti beyaza yakin bi sarı oldu ve üçüncü kakasi nerdeyse su formundaydiki bezinde çok az tortu kalmıştı gerisini bezi çekmişti.
Fakat!! Ben de  ve resimde oglumla aynı gün aynı arazlarla grip olmuştuk on gun önce şimdi benim midem de çok kötü.taş var sanki durmuş hiç çalışmıyor yemekler midemde kalmış sinmemis hissi bogazimdi nefes aldıkça ciddi bi yanma var asit yanığı gibi ve agzim cok kuruyor.tam olarak bizze noluyor anlamadım.esimdede dün ishal şikayetleri vardı.hicam yediğimiz bir şey ya da içtiğimiz sular mı acaba??!!
Ben çocuğum emmek istedi biraz once reddettim.hocam sadece emiyor nerdeyse . Yani bu şekilde emzirmemde sıkıntı var mı.cocugun şikayetlerini artırır mı.daha kötü olursa diye reddeddim ama ne zamana kadar. lütfen bi yol gösterin.☹
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2017 Saat 06:22
Domuz gribi geciriyorsunuz...
Her zaman emzirebilirsiniz..
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2017 Saat 16:46
Hocam son iki gündür sadece emzirince kusuyor. ileri fiskirtarak.ve emdikten bi iki dk içinde kusuyor. Ben işteyken az az bir şeyler yediriyorlar o zaman kusmuyor. Benim sikayetlerim de devam ediyor.. bugün kan tahlili verdim sonuçları atarım Hocam yarın.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2017 Saat 19:58
Emzirmeyi sonuna kadar surdurmeyin... Kisa keserseniz, kusma olmaz.
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2017 Saat 20:10
Hocam emzirmeyi kısa kesmem kusma sayısını azalttı ama tamamen bitmedi kusma, ve ishali şiddetlendi doğal olarak. Yalnız Hocam ishali sinmemis yemeklerin olduğu gibi tahliyesi ve bembeyaz . 
Merak ettiğim Hocam oğlum rotavirusu mu aldı acaba(aşısı vardi ve ona rağmen ağustos ayında yine rota olmuştu.10gun durmuştu sayenizde evde atlatmıştı) 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mar 2017 Saat 21:03
Kusma ve ishalin BERABER oldugu 2 durum var:
1- Rotavirus enfeksiyonlari, Norovirus enfeksiyonlari..
2- Domuz gribi....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.