Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - boğaz ağrısı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumboğaz ağrısı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
erenerdem1341 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 9
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı erenerdem1341 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: boğaz ağrısı
    Gönderim Zamanı: 12 Nis 2017 Saat 15:50
Hocam merhaba oğlum 2,5 yaşında iki gündür ateşi var boğaz ağrısı burun tıkalı test yaptırayım diye aile hekimine götürdüm yapmadı augmentin 200 ,illadin sprey,asist verdi .antibiyotiği ve asisti başlamadım .dilde pas yada ağızda kötü koku yok ateşi  3 günden sonra devam ederse başlayım mı yada ne gibi bulgular olursa başlayım. Özellikle uykudan uyanınca çok huzursuz oluyor .sağ lenf bezi şişmey başlamış dedi normal değilmi 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nis 2017 Saat 20:50
2,5 yasinda; Streptokok GORULMEZ!!!  Strep-A Testi gerekmez. Kan sayimi??? Olabilir..

Sakin verilen hicbir ilaci baslamayin, hepsini iade edin.Pas ve Koku olmamasi, Grip lehine..Sadece; Limonlu
bal, Serum fiz ve ColdMix kullanin.. Iliadin DAMLA alin, yedekte dursun, kulak agrisi olursa kullanirsiniz.
Bu konu ile ilgili soru-cevaplari MUTLAKA okuyun..
Enfeksiyonlardan sonra olan Lenf bezlerini kafaniza takmayin AMA; ayrintilarini okuyun..

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı erenerdem1341 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2017 Saat 03:30
Çok sağ olun hocam sabah tahlil yaptırmayı duymuyorum wbc nin yüksek çıkması durumunda ne kullanmanı oneriesiniz boğazından dolayı yemek yiyemiyor süt dahi icemiyor ilk defa böyle oldu kilosu 13500 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2017 Saat 07:38
2,5 yas icin, WBC:15,5 ustu antibiyotik gerektirebilir.
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı erenerdem1341 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2017 Saat 13:46
Hocam merhaba adresimiz hâlâ çok yüksek huzursuz olduğu için günde 2 yada 3 kez ateş dusurucu veriyorum ateş biraz düşünce kendine geliyor sonra yine aynı hiç bir şey gelmiyor çok az süt iciyor onuda yudum yudum burun akmıyor ve çok tıkalı ağızdan nefes alıyor sf kullanıyorum ve İlkadım damla başladım ona rağmen tıkalı bu arada augmentin başladım  tahlil yaptirmadim yazılarımızda okudum eğer bakteriyel olsa ateşin dusmesi gerekiyor grip desem burun akması şaştım kaldım sizden başka doktor a guvenmiyorum ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Nis 2017 Saat 19:31
WBC kac cikti??
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı erenerdem1341 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2017 Saat 10:54
Hocam dün devlet hastanesinin çocuk aciline gittik anlattım ve tahlil istedim bakteriyel mi viral mi diye sordum ben uzmanın bakteriyel dedi tahlil yapmadı zimaks 100 yazdı 2*1/2 dün akşam ilk dozu verdim ateş devam ediyor
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nis 2017 Saat 14:03
Kan sayimi yoksa:
1- ATES+Agizda pis koku+Dil ustunde pas tabakasi yoksa, Antibiyotik gerekmez.
2- Antibiyotige ragmen, ates dusmuyorsa; VIRAL demektir. 
Bazi "eblehler" : "-Antibiyotige ragmen ates dusmezse, MRSA'dir ." gibi  akillara seza, buluslarda
bulunuyorlar, sakin inanmayin, MRSA olan bir hasta, ayakta dolanmaz, cok agir hastadir. Oyle recete
yazilip, eve gonderilemez.. Hayatinda; MRSA gormemisler, akil vermeye kalkarlar.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.