Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - kulak akması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumkulak akması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
müjganyüksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 28
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müjganyüksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: kulak akması
    Gönderim Zamanı: 13 Nis 2017 Saat 13:51
merhaba doktor bey; kızım 8,5 yaşında iki gün önce kulağım ağrıyor dedi hemen illiadin başladım ama ağrısına fayda etmedi aynı zamanda 4 saatte bir dolven kullandım.ateşi yoktu.ve aynı gecenin sabahı sol kulağı akmaya başladı.bu sefer diğer kulak ağrıdı ve oda akşamına akmaya başladı ama sağ kulaktan bi parçada kan akmış gece.şu anda ağrıkesici kullanmıyoruz ateşimiz yok.iki kulakta akıyor.illiadin 3 gün oldu bu sabah devam etmeyeceğim.doktora götürmedim.kulaklar akıyor eczane bactrim vermiyor.ama zaten ateşde yok.kulaklarında duyma problemi var ve cızırtı olduğunu söylüyor.ben bugün serum fizyyolojik başlayacağım.duyma problemi geçer değilmi?ne yapmalıyım?doktor muayenesi gerekirmi?kan gelmesi ilk defa oldu önemlimi?
teşekkürler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112775
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Nis 2017 Saat 22:02
Boyle durumlarda, 3 gun yerine, 5 gun Iliadin damla kullanabilirsiniz..
Sonrasinda, gerek olursa, 1 gun bile ara verseniz tekrar Iliadin kullanabilirsiniz.
SAKIN; Kulaklarina hicbir sey damlatmayin..
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müjganyüksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2017 Saat 11:21
MERHABA HOCAM; BİŞEY MERAK EDİYORUM.BİZ 3 YAŞINDAN BERİ UĞRAŞIYORUZ BU KULAKLARLA.ARTIK SON İKİ SENEDE NADİR HASTA OLSADA BU SEFER KULAK YİNE AKTI.BU KULAK HEP BÖYLE Mİ OLACAK?KIZIM 8,5 YAŞINDA ŞU AN.YANİ HEP YENİLENİRMİ KULAK ZARI?BUNUN Bİ YAŞ SINIRI VARMI?BÜYÜDÜKÇE ZARDA YENİLENME OLMAZ GİBİ GELİYOR AMA BİLMEDİĞİMİZ İÇİN.İYİKİ VARSINIZ DEĞERLİ BİLGİLERİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nis 2017 Saat 19:11
Okul/Kres basladiginda; kotu gecen 2-3 seneden sonra, Grip ler daha az oldugundan, Kulak problemleri de
daha az olacak. Biraz sabirli olun ve sadece benim anlattigim sekilde; Iliadin damla kullanin..
Siz "Kulak damlasi" kullanmadiginiz surece, kulak zari kendini yeniler.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı müjganyüksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2017 Saat 11:23
MERHABA HOCAM.BİZİM KULAK HADİSESİNDEN SONRAİYİLEŞMEYE BAŞLADI DERKEN SOL KULAK TEKRAR AKMAYA BAŞLADI ŞU ANDA AKIYOR 3 GÜNDÜR.TEKRAR AKMASINA ANLAM VEREMEDİM BİZİDE DUYMADIĞINI SÖYLÜYOR.ŞU ANDA HİÇBİŞEY YAPMIYORUZ.AKINTIMIZDA ARA ARA KAN OLUYOR.BEKLİYORUM BİTMESİNİ.BAŞKA BİŞEY YAPMALIMIYIZ.TEŞEKKÜR EDERİM.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2017 Saat 19:09
Hemen, Iliadin damla baslayin, beraberinde, Bactrim surup, gunde:2x2 olcek, 5 gun verin..

Yukarı Dön
*canımkızım* Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 117
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı *canımkızım* Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nis 2017 Saat 23:26
Kadir bey kizim 8byasinda. Siddetli kulak agrisi basladi aniden. Iliadin damla yazmissiniz nobetci eczane aradim. Damla sprey ayni dedi. Evde sprey vardi sıktık. Ama baska yazilariniza baktim ozellikle damla deyip sprey olmayacak yazmissiniz. Ani gelisen kulak agrilarinda ne yapalim? Acile gitsek serum baglayip antibiyotik baslayacaklar. Nasil anlayacagiz bunlara gerek oldugunu... bir de sprey 23.15 te verdik. Damla alicak esim ne kadar sonra damlatalim....bu arada alakali sanirim dun sabah ve bugun sabah ayni tafartaki gozunde capaklanma oldu... tobrex kullaniyoruz sabah aksam...

Düzenleyen *canımkızım* - 28 Nis 2017 Saat 23:48
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Nis 2017 Saat 08:47
1- HIC BIR ZAMAN; Kulak agrilarinda, Serum ve Antibiyotiklere gerek yoktur. Yapilanlar tamamen
SAHTEKARLIKTIR!!
2- Iliadin, damla sekli olacak ki; sirt ustu yatarak kullanabilesiniz ve ilac bu sayede; Oztaki borusunun agiz
kismina kadar gidebilip, odemi cozebilsin..
O eczacinin hic bir seyden haberi yok..
3- Kulak agrisi devam ediyorsa; HEMEN Damlayi kullanin..
Kulak ve Goz icin eski yazdiklarimi iyi okuyun ve Turkiye'de SAKIN bu konularda, hicbir doktor ve
Eczaciya inanmayin..

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.