Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Testler & Tahliller & Teşhisler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yüksek kan değerleri,iltihaplı 2 kulak
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumYüksek kan değerleri,iltihaplı 2 kulak

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
sudan çıkmış balık Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sudan çıkmış balık Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2017 Saat 21:09
Tekrar Merhaba Kadir Bey
Az önce Özgür Bey’in muayenehanesinden geldik.Bize FMF TANISI koydu ve gen testi çıkana kadar(1.5 ay süre ile) sabah akşam Colchicum-Dispert kullanmamızı söyledi,gen testi çıkınca tekrar görüşelim,dedi.

Bu hap gut hapı değil mi? Yan etkisi olmaz mı?
Siz :1 gün kullanın,ağrı geçerse teşhis doğrudur,diye yazmışsınız bir mesajınızda.
Bizim için de bu geçerli olabilir mi?

Ateşe müdahale etmedim bugün ve ateş düştü ancak ağrı ara ara şiddetli olmak üzere devam ediyor.
Calpolü de ağrı geçsin diye verdim ama geçmedi.(Şu inatçı ağrı olmasa kafamı bir şey bulandırmayacak)
3 günden bu yana daha yeni tuvalete çıktı.Kakası önce katı sarı sonra ishal gibi oldu,bir daha da çıkmadı.
Az önce pilav yedirdim kustu.

PFAPA SENDROMU da olabilir mi?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 May 2017 Saat 22:32
Deneyin, iyi gelirse, teshis dogrudur..
Dogru, ayni ilac, Gut hastaliginda da kullanilir.

Bana kalirsa, FMF degil, ishal!!!!

PFAPA???? HIc, ama hic alakasi yok.. Bununla ilgili yazdiklarimi okuyun.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 08 May 2017 Saat 19:55
Yukarı Dön
sudan çıkmış balık Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 44
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sudan çıkmış balık Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 May 2017 Saat 23:01
Merhaba Kadir Hocam

Sorduğum sorulara değerli zamanınızı ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ediyorum.

Kızımın boğaz kültürü sonucu da çıktı.

https://i.hizliresim.com/z37Eg7.jpg

Özgür Bey’in verdiği Colchicum-Dispert isimli hapı kullanmadık. Bu rahatsızlığın belli bir zaman sonra çıkıp çıkmayacağını bekleyerek görmek istedik.

Kusma bitti,bugün bir kere sulu kaka yaptı,iştahı biraz daha iyi,ara ara karnı ağrıdı ama tuvalete çıkmadı.

Kızım Aralık ayından bu zamana neredeyse 3 haftada bir hastalandı,hiç antibiyotik kullanmadık.Bu sene kreşte ilk senemiz. Bağışıklık sistemi hastalandıkça güçleniyor biliyorum ama kzım çok halsiz düştü. Bunun için önereceğiniz destekleyici bir ilaç var mıdır?

Reflor sadece antibiyotik sonrası ishalde mi kullanılır yoksa normal ishallerde de kullanılabilinir mi?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 May 2017 Saat 05:32
1- Bogaz kulturu; Temiz... Hastalik yapici bir Bakteri YOK!!. Zaten basindan beri "Bogaz kulturu" gereksizdi.
2- Ishal ve kusma varken, karin agrisini; FMF'e baglamak , dogrusu cok abesle istigaldir..
3- Halsizligi icin, bol Proteinli gidalarla besleyin. Hergun kahvaltida; yumurta, sucuk, pastirma gibi gidalar
verin.. Yemekleri etli olsun.
4- Reflor sadece; yararli bakteriler(Probiyotik bakteriler) ihtiva eder.. Duz ishallerde, ne gibi bir fayda
bekliyorsunuz??

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.