Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Sünnet
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - erkek cocuk pipide acima
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumerkek cocuk pipide acima

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dedem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dedem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: erkek cocuk pipide acima
    Gönderim Zamanı: 21 Nis 2017 Saat 11:20
Merhaba Kadir Hocam,
7 yasindaki oglum ( sunnetsiz ve yaptirmayi da saglik sorunu olmadikca istemiyoruz ) 2 gundur sabahlari cisini yaparken pipisinin acidigini soyluyor.
Dun az su ictigini dusunduk ve biraz suyu artirdik, fakat bugun yine oldu
erkek cocuklarda IYE olmayacagini bildigim icin cok ustunde durmak istemedim ama bir
arkadasim sunnetsiz oldugundan pipi ucunda iltahab gibi bir durum olabilir belki deyince size sormak istedim.
Ates ve benzeri bir durum yok. Gun icerisinde de acima yok diyor sadece sabahlari oluyor
Yaban mersini alip yedirecegim , ilik sabunlu suya da oturtacagim aksama ama yine de sormak istedim
Neden olabilir hocam?  sunnetsiz olmasindan olabilir mi?
Tesekkurler
Derya

Dedem
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nis 2017 Saat 19:25
Bazi cocuklarda, tahris sonucu, sunnet derisinin ucu yapisabiliyor, idrar yaparken, "mikroskopik" yirtiklar olabiliyor.
aksamdan; Furacin pomat surup oyle yatirin.. Birde; idrar yapmadan once; sunnet derisini biraz geri cekip, ucunu kendisi acsin.
Yukarı Dön
Dedem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 31
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dedem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2017 Saat 07:17
Merhaba Kadir Hocam,
Bu sabah idrar yaparken tam bitmemis gibi hissetti. Bi daha yapacak sandi yapamadi, idrarinda koku da aldim. Ates vesaire yok ama yinede idrar tahlili yaptirdim.
SG ......1015
PH .......8
LEU.... Pozitif
Nitrit... negatif
Protein... Negatif
Glikoz...normal
Keton... Negatif
UBG .... Normal
Bilirubin... Negatif
Eritrosit... Negatif
Lokosit mik...15-20
Eritrosit mik...... Nadir

hemen nitrit degerine baktim negatif. Ben yaban mersini ve bol suya devam ediyorum. Aksamlari da furacin pomata devam ediyoruz.Bunlar yeterili midir?2 haftadir havuza baslamisti. Ordan bir enfeksiyon kapmis olabilir mi? Havuza ara verelim mi? Ne onerir siniz?
Tesekkurler
Dedem
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nis 2017 Saat 18:59
Siz Turk doktorlarina, kanmayin...
1- Erkeklerde; IYE olmaz...
Ancak, yukardan (asandan yol ile) bobreklerden mikrop gelirse(Sepsis durumlarinda) veya kirli sonda
sokulursa olur..
2- Havuzdan mikrop kapilmaz.. Turk doktorlarinin uydurmasidir..
Popolari sikiyorsa, Havuz sularindan ornek alip, mikrop arasinlar!!!
Hadi; ishal oluyor deseler neyse de ( onun da olmasi imkansizdir); IYE olur lafi cok komik!!!  Mesaneye
havuz suyu nasil gidecek??
Denizalti, Torpil atinca, icine su kaciyormu???

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.