Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > İkiz Anneleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - oglum-ıkızler-kreş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

oglum-ıkızler-kreş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
doubleanne3 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı doubleanne3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: oglum-ıkızler-kreş
    Gönderim Zamanı: 11 May 2017 Saat 16:38
merhaba hanımlar kafamı çok kurcalayan bir konu hakkında size danışmak fikir almak istiyorum 30 haftalik ikizlerime hamileyim ılk haftalar kanamam oluyordu dusuk rıskı vardı ama allaha sukur atlattık sımdı kavuşmaya az bir zaman kaldı ve ufak ufak sancılarım oluyor doktorum yatip dinlenmemi söylüyor ama  çocuk ev işler derken dinlenmek imkansız oluyor

2014 kasım dogumlu bir oglum var  bana aşırı düşkün her şeyini her işini benimle yapmak istiyor  ilk zamanlar idare ediyordum ama özellikle şu sıralar artık kıpırdamak yerinden kalkmak felaket zor bugün parka çıkartayım dedim o kadar enerjik ve hareketliki peşinden koşarken canım çıktı...bir kaç saatliğine bırakacak bir akraba eş dostta yok hepsi uzakta biz eşimin işinden dolayı taşınınca bir başımıza kaldık..

uzun lafın kısası ikizlerim temmuz gibi gelecekler tabii erken gelmezselerolumda  eylülde tam 34 aylık olmuş olacak acaba diyorum kreşe mi yazdırsam en azından o okuldayken ben ikizlere bakarim bir yandan da vicdan azabı çekiyorum acaba bebekler geldi beni attı hissine kapılır mi diyorum yoksa dahada mutlu mu olur? ona sorduğumda okula gitmek istemedigini soyluyor sonradan alisir mi bilemiyorum off hanımlar karmaşık duygular düşünceler içerisindeyim bir akıl verin bana :(

birde ikizlerin doğum çantasına bol bol her şeyden koymalı miyim ? en onemli mutlaka yanina al dediginiz bir seyler var mi hem ikizler açısından hem anne açısından ?oglumda hemen az bir parça koymuştum yetmisti ama ikiz olunca insan kafası karışıyor
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı doubleanne3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 May 2017 Saat 18:42
hey orada mısınız anneler Smile
Yukarı Dön
Zorannelik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 302
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 11:54
2013 doğumlu kızımız var. Eylül Ekim gibi krese yazdırdık. Çok şık hastalanıyordu zaten. Havale de geçirmişti. Kresteyken daha sık hastalandığı ve ikinci havalesini geçirdiği için Şubat ayında kresten aldık. Ayrıca ikizlerime gebeydim. 34 haftalıkken 10gun önce doğdular. Erken dogduklarinda ve solunumda sıkıntı olması sebebiyle kuvozde kaldılar. Birini 3gun önce taburcu ettiler. Diğeri hala kuvozde oksijen veriliyor. Kızımız şimdilik kendine oyuncak alınmış gibi duramiyor yerinde sevmek oyun oynatmak parka götürmek istiyor. Ama ilerleyen zamanlarda kendini ikinci plana atılmış hisseder diye biz de krese göndermek istiyoruz. Daha önce krese gittiği için gitmek ister mısınız diye sorduğumuzda evet diyor. Hergun eline koluna bir çanta takip ben krese gidiyorum görüşürüz diyor. Bizim açımızdan krese gitmesi çok sakınca olmaz gibi ama eğer yeniden hastalanmaya başlarsa ve de kardeşlerine bulastirirsa asıl sorun bizim için bu olur. Eğer krese gonderecekseniz çocuğun karakterine de bağlı olarak 1 2 hafta çok nazlanacaktir gitmek iatemeyecektir. Ama sonradan mecburiyetten alisacaktir. Size kalmış bir tercih. Hastane konusunda ise eğer erken doğum olursa muhtemelen siz de bizim gibi hazırlamış olduğunuz herşeyi çantayla birlikte alıp gider çocuklarınızı da kucağınıza alamadan hastanede birakirsiniz. Aman dikkat edin erken dogurmamaya çalışın bence. 
Yukarı Dön
evhamlı anne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı evhamlı anne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 12:32
merhabalar.Allah yardımcınız olsun..sağlıklı sıhhatli olsunlar inşaAllah..
ben oğlunuzdan başlamak istiyorum daha kreş için erken değil mi ? tamam kreşe verdiniz diyelim alışması için zaman gerekecek bu sizi de onuda yıpratacak çünkü temmuzda doğumunuz var vakit kısıtlı yani.. bana kalırsa ayırmayın kendinizden hele de böyle bir dönemde o da sizinle beraber kardeşlerini büyütsün o bir abi :) hem kreşle beraber bir sürü hastalık da başlayacak bebekler içinde risk en güzeli oğlunuza daha yakın olun :)

doğuma gelince ben çorap alın derim mutlaka çünkü patikli üstlerin içinde bile ayakları üşüyor ben almamıştım ve temmuzda olmamıza rğmen mideyi üşüttük klimalardan :( halen midemiz sorunlu.. herşeyden birde yedek koyun içiniz rahat eder..umarım bir faydam olur:

cinsiyetleri nedir canım?
elvinrana ve annesi
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı doubleanne3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 19:38
ayy canım oncelıkle gecmıs olsun ve hayırlı olsun benımkılerde acelecı gecen sancılandım hastanede falan yattık ıkısıde dogum pozısyonunu almıs nasıpse eger normal dogum yapıcam ama doktorumla 36.haftaya kadar beklesınler dıyoruz ne kadar gec o kadar ıyı ınsallah öbur yavrunada bır an once kavusursun cınsıyetlerı ne canım ıkızlerın ? ve ısımlerı ne ben hala bulamadım 

senınde dedıgın gıbı her cocugun karakterıne göre degısıyor benımkı bensız hıc durmaz yapısık yasıyoruz mesela hala benımle uyuyor sabah kalktıgımda ustumde buluyorum hıc kreşe alısacakmıs gıbı gelmıyor  vermesem dıyorum ben cok zorlanıcam cunku emıım bebekler gelınce kıskanacak onları kucagıma almamı ıstemeyecek tanıyorum cunku her seferınde anlatıyorum karnımı sevdırıyorum ama yok hep bır ısteksız ıstemıyorum kardes dıyor :( benım ıkızler surprız oldu canım ya senınkıler ? 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı doubleanne3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 19:42
Orjinalini yazan: evhamlı anne evhamlı anne Yazdı:

merhabalar.Allah yardımcınız olsun..sağlıklı sıhhatli olsunlar inşaAllah..
ben oğlunuzdan başlamak istiyorum daha kreş için erken değil mi ? tamam kreşe verdiniz diyelim alışması için zaman gerekecek bu sizi de onuda yıpratacak çünkü temmuzda doğumunuz var vakit kısıtlı yani.. bana kalırsa ayırmayın kendinizden hele de böyle bir dönemde o da sizinle beraber kardeşlerini büyütsün o bir abi :) hem kreşle beraber bir sürü hastalık da başlayacak bebekler içinde risk en güzeli oğlunuza daha yakın olun :)

doğuma gelince ben çorap alın derim mutlaka çünkü patikli üstlerin içinde bile ayakları üşüyor ben almamıştım ve temmuzda olmamıza rğmen mideyi üşüttük klimalardan :( halen midemiz sorunlu.. herşeyden birde yedek koyun içiniz rahat eder..umarım bir faydam olur:

cinsiyetleri nedir canım?

sagolasın canım evet aynen öyle cok zor bır karar suan oglum 29 aylık kımısı daha kucuk barı 3.5 yasına falan gelsın dıyo ama bende cok yoruluyorum erken dogum rıskım var kımısıde ver gıtsın onun ıcınde ıyı olur sıkılmaz dıyorlar ne yapacaım hıc bılmıyorum dedıgım gıbı bensız hıc durmaz kreşe alısabılecek mı suphelıyım off off ne yapacaım bılmıyorum

ıkısıde erkek canım cok ıstedım bır anecık barı kız olsun dıye ama olmadı 16.haftaya kadar kızdı sonra ayrıntılı ultrasona gırdım ıkısınınde erkek oldugunu ogrendık 20.haftada üç erkekle nasıl bas ederım bılmıyorum ılk oğlum  aşırı derecede hareketlı benı cok yoruyor ıkız ogullarım nasıl olur bılemem ama ıcımde kaldı kız evlat cok ıstıyorum 

ıkızlerım ıcın hala bır ısım bulamadım canım önerın var mı Star
Yukarı Dön
evhamlı anne Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı evhamlı anne Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 20:39
canım benim iki kızım var aralarında da 10 yıl var..birde oğlum olsun çok isterdim :) eğer olsa idi Ahmet yusuf, kenan, erdem isimleri düşünüyordum hep.. başka erkek ismi gelmiyor şu an aklıma..
elvinrana ve annesi
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı doubleanne3 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2017 Saat 20:42
Orjinalini yazan: evhamlı anne evhamlı anne Yazdı:

canım benim iki kızım var aralarında da 10 yıl var..birde oğlum olsun çok isterdim :) eğer olsa idi Ahmet yusuf, kenan, erdem isimleri düşünüyordum hep.. başka erkek ismi gelmiyor şu an aklıma..

Allah bagıslasın canım bende kızım olsun cok cok ısterdım sen ucuncuyu dusunuyor musun canım?kac yasındasın? 
ben kasımda 28 olucam ama ıkızlerden sonra ucuncuyu kaldırabılır mıyım hıc bılmıyorum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.