Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronsit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBronsit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gamze kacal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 276
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 May 2017 Saat 21:25
Hocam inanın bende çok yoruldum artık beynim sulandı artık okumaktan arastirmaktan ama hiç bi sonuca varamamak çok kötü buradaki doktorlara hiç güvenim yok her öksürüğe antibiyotik yazan doktorlar var çocuğuma gereksiz ilaçlar yüklemek istemiyorum ve çok küçük oğlum daha 11 aylık gerçekten bronşit mı acaba gecmi kalıyorum tedavi için bu içimi yiyip bitiriyor yokmu bu hastalığı kesin anlamanın yolu siz bebeklerde astım olmaz diyosunuz niye hocam merak ettiğim için soruyorum astim ve bronşit aynı şey yanlış okumadiysam

Düzenleyen Gamze kacal - 19 May 2017 Saat 22:02
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 04:22
Astim'da:  Astim krizleri olur..
Bronsit'te; Kriz yoktur... 

Ayrica da; GEC KALSANIZ NE OLACAK?????  
Bronsit hic tedavi edilmese bile kendiliginden iyilesir.. Cocukta sikinti olmadigi surece; sadece Grip icin 
anlattiklarimi uygulayin. 

Astim'in da tedavisi yoktur, Bronsitten farkli olarak, hayat boyu surer. Tedavi ile Krizlerin arasi acilir.
Turkiye'de maalesef; hic Astim Krizi gecirmemis hastalara bile; Astim teshisi konulabilmektedir.. 
Turk doktorlari ASLA Grip teshis etmezler. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 08:48
Peki hocam nedir astım krizi nekadar sürer kriz gelmeden önce belirtiler verirmi bunları söylerseniz oğlumla karşılaştırmak isterim 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 19:28
Hic bir belirtisi yoktur, 2-5 dakika surdugu gibi;  "Status Asmaticus" gibi durumda, tedavi olana kadar
gecmez.
Suur bulanir, hasta yere yikilir, gogus asiri genis durumdadir, rahat aldigi nefesi cikaramaz.. Morarmalar
olur. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 19:56
Aman hocam bunların hiçbiri yok tabiki sadece nefes hızlı ara arada öksürük ya ben tıp işini anlayamadım niye bu hastalık belirtileri doktordan doktora değişir okudugum ve izlediğim vidyolarda bu doktor bronsitte ateş olur antibiyotik le tedavi edilir diğeri ateş olmaz antibiyotiğin yeri yoktur diyor bu nasıl iş nasıl bı bilgi kirliliği kendimizi nasıl emanet edicez onlara kendi çocukları hasta olduğunda ne yapıyorlar çok merak ediyorum Allah vicdan versin biraz onlara sayenizde Türk doktorlarının nekadar vicdansız olduğunu çok iyi öğrendim oglum astım değil bundan eminim ozaman rica etsem bide bronsiti açıklar mısınız hocam

Düzenleyen Gamze kacal - 20 May 2017 Saat 20:01
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 20:19
Bronsit; (basit olarak) Astim arazlarinin  hafif bir seklidir.. Hayat boyu surmez ve Turkiye; teshis edilen
Astim'lilarin%99'u, Bronsit veya Griptir..Sadece, hirilti ve oksuruk on plandadir.. 
Halbuki Astim'da, sikintili solunum on plandadir..
Birde kasten bazi ilaclar (Aferin, Peditus, Asist, Allerji ilaclari, Grip ilaclari)in verilmesi ile SUNI olarak
yaratilan "sahte bir Bronsit" hali vardir... 
Bunlarin hicbirinde, Astim'da oldugu gibi cocuk kendinden gecmez.. 
Istisnasi: "Sahtekarligin 3. Safhasi" uygulanmis ve Pulmicort, Flixotide gibi Kortizonlu spreylerle,
Viruslarin butun akcigerleri istila etmesi saglanmis hastalarda da, acilen hastanelere gitmek icap eder. 
Astim'dan farkli olarak, bu hastalarda AYNI hatalar tekrarlanmazsa, bir daha bu durum gorulmez.. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2017 Saat 10:43
Hocam bişey daha var kafama takılan bu çocuk hasta olmadan önce 2 gün falan hapsiriyor gün boyunca devam ediyor ara ara alerjik bir durum mu var yoksa her hastalık öncesi hapşırık olması normalmi su gibi bi burun akıntısı başlıyor alerjiler nezle belirtileri verirmi hasta olduğu dönem gözlerini kasıyor sanki dilide kaşınıyor dilini çıkartıyor surekli

Düzenleyen Gamze kacal - 21 May 2017 Saat 17:49
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 May 2017 Saat 19:23
Griplerde olur, normaldir..  
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.