Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Aşılar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - AŞI YARASI
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAŞI YARASI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: AŞI YARASI
    Gönderim Zamanı: 01 Tem 2017 Saat 03:00
Fizik-Tedavi yapar gibi, hep o kolunu calistiracak hareketler yaptirin.. O kol uzun bir sure hareketsiz
kaldigindan, eklemde sertlesme olmasi dogaldir.. Zamanla acilacak. Koltuk altinda, gozle gorunur bir Lenf
bezi yoksa, merak etmeyin.. Oldugunda, en az ERIK kadar olur. 
Yaranin icindeki  "sertlik",   BCG asisinin  icindeki  zayiflatilmis Verem mikrobunun sebep oldugu;
"Kazeifikasyon".. Kuculmesi seneler alir..

Yukarı Dön
asyabasak Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asyabasak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haz 2017 Saat 18:57
Sayin hocam,
Dediginiz gibi pansuman yaptik. Suan dis gorunumu iyilesmis olsada, yaranin icinde findik buyuklugunde sislik duruyor. Beni telaslandiran konu ise, aşılı kolunu oynatmiyor. Diger kolunu omuz bolgesinden hizlica oynatiyor ancak bunu yapamiyor.. ben kolunu hareket ettirfigimde ediyor, aglamiyor ancak kendi yapmiyor. Ya tembellesti ya da baska bi durum var. Siz ne dersiniz hocam.. koltuk altinda benim gorebilecegim bi sislik yok.. saglikla huzurla barisla kalin hocam.. saygilar
güzel kızım benim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 May 2017 Saat 04:12
Yapilan ASI; BCG yani; Verem asisi...

Asiyi yapan, OKUZ'u sikayet edin... Fazla miktarda asi vermis.. 
Maalesef, yapilacak hicbir sey yok, insallah, koltuk altinda beze yapmaz..Beze yaparda, birde akarsa;en az
3-4 ay cekersiniz.  Sadece yara pansumani yapilacak, evde kendiniz yapin, zira aylar surecek.. 

Yukarı Dön
asyabasak Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asyabasak Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 May 2017 Saat 20:56
Kadir hocam iyi akşamlar 5 aylık oğlum var.İlk aylarda yaptırmış olduğum 
aşı bu hale geldi.Yardımınızı rica ediyorum.
güzel kızım benim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.