Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronsit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBronsit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 113080
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2017 Saat 18:24
Eski mailleri okuyun...  Ayni konulari tekrar-tekrar, anlatmaktan biktim.. 
Yukarı Dön
Gamze kacal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 276
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Haz 2017 Saat 20:05
Hocam siz beni anlamiyosunuz bütün yazılarınızı okudum ilk günkü den beri hiç ilaç kullanmadım diyosunuz ya kullanılan ilaçlar yüzünden cocuklar nefes darlığı çekiyor virüsler cigere iniyor diye işte ben ilaç vermedim ama çocukta tekrarlayan nefes darlığı oluyor solunumu hızlanıyor inliyor çocuk resmen ama ateş 37.5 geçmiyor bu çocukta bı sorun olmasa niye her grip aşağıya insin hemde hiç bir ilaç kullanmadan
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 07:58
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 10:52
Hocam bu toblada bize uyan bronşit ama bizim atesimiz 37.5 geçmiyor bide bronsitte nefes hızında artma yok sizin tabloda bizde oluyor atessiz olmasi alerjik bronşit oldugunumu gösterir bide krup hastalığına benziyor krup olsa her aymi krup geçiriyor ozaman işte bu yüzden işin içinden çıkamiyorum tabloyu da çok inceliyorum ama birebir örtüşmüyor belirtiler
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 11:23
https://hizliresim.com/bG2PRY
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 11:35
https://hizliresim.com/6Xkj1W hocam çocuk 37.5 ateşle Bursa Dortcelik çocuk Hastanesi'ne götürdük hemen yaptırdılar size akciğer filminide göstercem şuan yok elimde 5 gün yattık antibiyok nefes açıcı iğne ve ventolin verdiler 5 gün boyunca çıkış istedik daha cigerlerde balgam var 5 gün daha yaticaksiniz dendi imza atıp çıktık 5 gün içinde ateşi 37 yi geçmedi şimdi bu çocuğun ciyerlerinde enfeksiyon varmı zaatture baslangicimi bu çocuk ozaman biz her ay akciğer enfeksiyonu geçiriyoruz çünkü her hastalandığında böyle oluyor ama hiç ilaç vermeden düzeliyor bu sefer götüreyim dedim hastaneye onlarda yatırdı zaten hemen
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 19:14
WBC:10.0   VE HALA, Zaturreden bahs edebiliyorlar..  
1-  Zaturre ise; NIYE: Ventolin veriliyor???
2- Zaturre "baslangici" diye bir hastalik yoktur, tamamen TURK doktorlarinin uydurmasidir!!!
3- "HER AY" Zaturre gecirdigine NASIL inanirsiniz???  Hic mi akliniza gelmiyor!!!  Bu cocuk Zaturre (KPA)asilarini  olmadimi???? 
Zaturre asilari yapilmis bir cocuk nasil olurda bu kadar sik Zaturre olur!!!!
4- Siz bu;  "cok kiymetli Turk doktorlarina" inanirsaniz, basiniza daha cok isler gelir.. 

Cocugunuz; Grip geciriyor.. Gribe bagli: Viral zaturre veya Bronsiolit bile olsa, evde siz tedavi edebilirsiniz.. 

Benim de problemim; bu gibi vak'alarda, gormeden, Akcigerleri dinlemeden, teshis koyabilmem cok zor.
O yuzden Kan sayimi yapilmis olmasi beni cok rahatlatir.. 
Simdi bu durumda, emin olarak, "-Cocugunuz Grip geciriyor" diyebilirim.. 
Hani var ya;  bir hata yapsam, pusuda bekliyenler aninda beni bitirmeye calisirlar.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 18 Haz 2017 Saat 19:18
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Haz 2017 Saat 20:41
Wbc 10 ateş 37.5 hocam bu durumda zaatture olabilirmi devlet hastanesinden çıktıktan sonra özel bı hastaneye götürdüm ordada alerjik astım teşhisi koydu şimdi bu çocuk zaatture mı astimmi bronsit mi bronsiolit mi ben artık çok yoruldum inanin evde geçirdiğimiz zaman daha çabuk geçiyordu sanki hastaneden çıktık daha kotu oldu çocuk bir hafta oldu iyilesemiyor hocam bu bronsiolitse niye her gripte oluyor bunu anlatır mısınız
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 6>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.