Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve sonrasında döküntü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumAteş ve sonrasında döküntü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 73
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş ve sonrasında döküntü
    Gönderim Zamanı: 27 Haz 2017 Saat 18:57
Hocam iyi günler, oğlum 10 gün sonra 17. Ayına girecek inşallah. Dün pikniğe gittik hava çok sıcaktı öğleden sonra ateşi çıkmaya başladı. Akşama doğru iyice yükseldi. Ben güneş çarptı diye düşündüm. Ancak Ateşi 39 u geçince telaşlanmaya başladım. Vücuduna baktığımda öncesinde egzama benzeri bir kuruluk olan bölgede sivilce benzeri şeyler gördüm ancak oğlumun cildi çok beyaz ve hassas terle geçimsiz ara ara çok terlediği zaman kıyafetinin sürttüğü yerlerde kızarıklık ve kuruluk oluyor bazen de böyle sivilce benzeri şeyler çıkıyor 1-2 güne geçiyordu o yüzden önemsemedim. Hala da ateşle çok ilgisi olduğunu düşünmüyorum ancak bilmenizin faydası olur belki diye yazıyorum. Fotoğrafı şöyle;

Egzama gibi olan alanın üzerinde böyle hafif kabuklu sivilce benzeri şeyler Bikaç tane de ensesinde yine terleyen bölgede vardı. Arkadaşım başlangıcı kızamık olabilir mi dedi. Ateşliyken Birkaç kere titreyerek uykudan uyandı üzerini giydirdim üstünü örttüm.
Güneş çarpması sandığım için öncesinde duşa sokmuştum üzerini çıkarmıştım yoksa ateşe müdahale etmiyorum normalde. Güneş çarpması olmama ihtimalini düşündükten sonra ateşine hiç müdahale etmedim sabaha kadar 38-39 dolaylarında gezdi. Sabah 37,5 civarındaydı yavaştan vücudunda kırmızı döküntü başladı. öğleden sonra ateşi tamamen düştü. Ve özellikle ayaklarında olmak üzere döküntüler arttı. Ne yapmalıyız hocam? Hastaneye götürmek istemiyorum. Kızamık ya da benzer bir hastalık olabilir mi? Ateşi düştüğü için kızamık ihtimali vermedim ama bilmiyorum. Kulak arkası lenflerde şişkinlik de Yok kızamıkçık da değildir sanırım. Azı dişleri çıktığı için olabilir mi bunlar? Fotoğrafı ekliyorum hocam.

Özellikle ayaklarda çok hocam.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2017 Saat 19:44
Sinek isirmis.. Fenistil jel, kasintisi alir. Dokuntuler; 2-3 hafta sebat edecekler.
Egzema ile yakindan-uzaktan, hicbir alakasi yok.. Bir kere, Egzema adi altindaki dokuntulerin HICBIRI,
boyle noktalar seklinde olmazlar..  

Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haz 2017 Saat 20:35
Hocam yanlış anlattım sanırım. Bu döküntülere egzama demedim. Hatta tam tersi egzama ile alakası Yok ama terlediği zaman egzama benzeri kuru kırmızı para şeklinde bölgeler oluyor belki belirtmem gerekir diye söyledim bu ateş yükselmesi ile egzamayı bağdaştırmadım asla. O konuda da fikrinizi almak istediğim için paylaşmıştım.

Benim kastettiklerim özellikle ayağındaki döküntü; Ateş sonrası çıktı. Ele gelmeyen deri altında kırmızı noktacıklar ve gittikçe koyulaşıyor renkleri. Bunların bir enfeksiyon Ya da başka bir hastalıkla alakası olabilir mi diye sormak istedim. Yüksek ateş sonrası olması endişelendirdi bizi.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2017 Saat 03:19
O dokuntulerin hicbir onemi yok, kendiliginden gececekler.  
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2017 Saat 09:32
Hocam gittikçe tüm vücuda yayılmaya başladı, son durum fotoğraftaki gibi eller kollar sırt flan da benzer durumda.

Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2017 Saat 17:41
Hocam döküntüler artmaya devam ediyor. Ateşi de tekrar yükselmeye başladı. Telaşlanmaya başladık :(
Yukarı Dön
asneti Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı asneti Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2017 Saat 18:32
Hocam acile götürdük el ayak ağız hastalığı olmuş dediler zytrec kaşıntı şurubu ve dolven Ateş düşürücü yazdılar. Ama ilaçları almadım kullanmayacağım.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Haz 2017 Saat 19:21
Viral dokuntu... Hicbir onemi yok, tedavisi de yok.. Hepsi kendiliginden gececek. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.