Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sonsuz teşekkürler hocam.!(ek gıda)
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSonsuz teşekkürler hocam.!(ek gıda)

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
JİNEMFA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 87
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı JİNEMFA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sonsuz teşekkürler hocam.!(ek gıda)
    Gönderim Zamanı: 29 Haz 2017 Saat 16:50
Mrb hocam size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayenizde kızım doydu. Hatırlarsanız bana. İnek sütü bile tavsiye ettiniz mama yerine. 5 aylık kızıma kutu süt teklif ettim. Önce dün 50ml biberonla verdim hemen bitirdi. Sonra ne olur ne olmaz diye fazla vermedim. Kızım memeyimi bırakıyor memede süt mü yok anlamadım hocam. Aç olduğunu biliyorum emzireyim diyorum azıcık emip bırakıyor  ve 1 ay boyunca kızımı zorla yapıştırdım göğsüme. Bugün de sabah emzirdim yine çıkardı. Sonra 75ml süt koydum biberona hepsini içti. Öğlen de aynı şekilde. 100ml de içer verirsem. Çok mu vermişim hocam. Ayarını kaçırmak istemedim ama kızım doydu uyudu.sizcede öğünleri arttırmalımıyım ? İki gün oldu takipteyim umarım süt iyi gelir. Siz iyi ki varsınız. Size saygılarımı sunuyorum hürmetler?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2017 Saat 19:08
Dokunmadigina gore; dogru yoldasiniz.. Demekki, hakikaten ac kaliyormus!!! Hem miktarini hem ogun
sayisini arttirin.. 
3x100ml yi gectikten sonra, 1 ogun;"Bebe yogurdu" diye tabir edilen, hic sut tozu konmadan mayalanmis
( veya sizin evde mayaladiginiz) yogurt verin. Bunlari temin edemiyorsaniz, Marketten aldiginiz yogurdu; 
1/4 oraninda sulandirin.. 

Beslenme ile ilgili eskiden anlattiklarimi da okuyun. 
Yukarı Dön
JİNEMFA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı JİNEMFA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Haz 2017 Saat 19:19
Kendim doğal birşekilde mayalıyorum hocam. Umarım sıkıntı yaşamayız. Size çok çok teşekkür ederim. Yazılarınızı her neti açtığımda okumaya çalışıyorum. Size sonuçları yazacağım saygılar
Yukarı Dön
JİNEMFA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı JİNEMFA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2017 Saat 07:25
Mrb hocam tekrar dan yazıyorum size. Kızım 6 gündür kutu süt içiyo gündüzleri ara öğünllerde memeyi ç7k az emiyo daha önce söylediğim gibi. Gün içerisinde 3×100ml içiyor bazen daha az. Gece de emziriyorum. Yoğurt mayaladım 1 öğün vermeye başladım. Bebek bisküvisinden söz etmişsiniz bi cevabınızda okudum. Benim kızım 5 ay 1 haftalık ben de bebe bisküvisi eklemelimiyim sütüne biberonla içiyoruz birde.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2017 Saat 19:03
EGER; 3 ogunden fazla sut veriyorsaniz, bir ogunune; ilave edebilirsiniz.. Yoksa acele etmeyin.
Anne sutunun selameti acisindan, bu gibi gidalari ne kadar gec ogrenirse o kadar iyidir. 
Yukarı Dön
JİNEMFA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı JİNEMFA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Tem 2017 Saat 22:00
Tamam hocam teşekkür ederim. 
Yukarı Dön
JİNEMFA Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı JİNEMFA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2017 Saat 16:37
Mrb hocam. Kızıma sizin önerinizle kutu süt içiriyorum gayet iyi gidiyor. Günde 3× 120ml  içiyo bazen daha az. Şuanda kızım 5 ay 15 günlük birde sadece gece uykuluykwn emziriyorum. Çünkü gündüz ayakta sakinleşririp emzirdiğimde bile en fazla10 sn. Sorum şu; kendi ineğim var ne zaman geçmeliyim bu süte. Çünkü kutu süt almak bazen uyfun olmuyor? Saygılar!.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Tem 2017 Saat 19:09
Sagdiginiz sutu;  kaymagi ile birlikte icebilecek yasa geldiginde, kullanabilirsiniz.. Illaki kaymagin sutun
icinde olmasi sart degildir.. Verdiginiz miktara tekabul eden kaymagi; ekmek uzerine surup de verebilirsiniz. 
Tabi; hicbir zaman CIG sut vermeyin..Bir aralar boyle; " cig sut icirin" diyen geri zekalilar cikmisti, sakin
onlara uymayin.. Sutu daima, 1 tasim kaynatin.. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.