Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronşit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBronşit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gboynukisa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 16
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bronşit
    Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 10:54
Merhaba hocam, 5 yaşındaki kızımda aylarca süren balgamlı öksürük özellikle sabahlarınve burun akıntısı kimi zaman şeffaf kimi zaman koyunyeşil oldu okula gittiği için böyle olacağını sizden öğrendik hocam bal limon zencefil ve burun temizliği yaptım her daim ama balgamı hiç aşamadık öksürük gittikçe dayanılmaz oldu ve 2 gün önce ateş ve hırıltı hissedince dr a gittik bronşit nefeste sıkıntı var şimdi koşsa tıkanır dedi ki ben de hırıltılı duyuyorum kan tahlili istemedi hikaye belli dedi ciğer filmi istedi zatürre olmadığına emin olmak içinmiş sonuç olarak macrol asist ventolin ve pulmicort verdi. Bizde dün sizin yazılarınızda öğrendiğimiz bricanyl başladık 3 kez 5 ml (kilosu 20 kg 116 cm) ve 3 kerede ventolin buhar yaptık 2 gündür süren 40 larda ateşi oluyor hocam çok tedirginim hocam yanlış mı yapıyoruz dilinde beyaz bir tabaka var pas eğil sanırım koku da yok kaç gün sürecek bir de bricanyl dozu doğrumu hocam çünkü ellerinde titreme oluyor cevabınızı bekliyoruz hocam teşekkürler
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 11:13
Hocam, bu muayeneden önce yine aynı dr götürmüştüm 2 ay önce o zaman horultu olduğunu ve balgamın temizlenmesi için her gün banyo ve burun temizliği yapın 10 günde geçmezse antibiyotik başlmamızı istedi ve biz kullanmadık tabi ama balgamlı öksürüğü de aşamadık dr allerjik yapıda olabileceğini beyaz tenli ve ailede allerji olduğu için normal bir gribi uzun sürede atlatabileceğini söylemişti. Hocam çok uzatıyorum biliyorum ama biz istanbuldan adana ya taşındık burada önerebileceğiniz bir dr var mı acaba? Teşekkürler
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 12:11
Hocam şimdide ateşi 39 larda kulağımdaki ağrıyor demeye başladı kafam iyice karıştı hocam acil cevabınızı bekliyorum teşekkürler
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 13:17
Hocam biliyorum şimdi cevap veremiyorsunuz bilgi amaçlı yazıyorum kızımın ateşı 40 oldu kulağının ağrıdığını ve karın boşluğunun ağrıdığını özellikle bastırınca söylüyor😔
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 16:04
İnatçı bir ateşi var ve öksürdüğünde karnım çok ağrıyor diye ağlıyor hocam kulak ağrısı da devam ediyor
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 19:21
Grip geciriyor.....
1- Turk doktorlar; ASLA Grip teshis etmezler!!
2- Konulan teshis ve verilen tedavi YANLIS...
3- Sakin o ilaclardan tekini bile kullanmayin...
4- 4-5 gun atesi olacak!!  Isterseniz bir;  "Kan Sayimi" yaptirin..  WBC'nin dusuk oldugunu gorursunuz.. 
5- Sadece; Limonlu bal, Serum fiz ve ColdMix kullanin... 
6- Kulak agrisi SADECE; Gripler esnasinda olur... Kulak agrisinin da olmasi, Grip gecirdigini ispatlar..
7- Kulak agrisi icin; ilaveten Iliadin damla; gunde 2x2 ser damla, sirt ustu yatarken damlatin..
Eski cevaplari muhakkak okuyun.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gboynukisa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Tem 2017 Saat 20:21
hocam cevabınız için teşekkür ederim peki aylarca süren balgamlı öksürüğün sürmesi ve şimdi ise hiriltili nefes-boğuk öksürük ve yüksek ateşin olması bu gribin sonu olduğunu mu gösteriyor? Hocam biz bile sırtından ve göğsünden hırıltılı duyuyoruz çok tedirginim😔 Ateş düştükten sonra bu öksürükte geçecek mi sizce hocam
Teşekkürler

Düzenleyen gboynukisa - 19 Tem 2017 Saat 20:35
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (1) Teşekkürler(1)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Tem 2017 Saat 07:09
Gayet basit....  Butun Gripler iyilesirken; akinti koyulasir ve buna bagli olarak, hiriltilar duyulabilir.. 
Bu hiriltilar, hastaligin sonuna gelindiginin isaretidir ve hicbir zararlari yoktur...
AMA; Turk doktorlari,  hastaligin bu kadar kisa surmesini istemedikleri icin, verdikleri, Allerji suruplari,
Asist, Peditus, Ventolin gibi ilaclarla oksurugu baskilarlar ve birde ustune verdikleri Nasonex, Pukmicort
gibi Kortizonlu spreyler ile vucudun tepkisini bastirarak, sahte bir iyilik hali yaratirlar.. 
Aradan 3-5 gun gectikten sonra hastalik daha beter bir sekilde tekrar karsiniza cikar.
SADECE, benim dediklerimi yaparsaniz ve bu; "hirilti" tuzagina dusmezseniz, cok kisa surede (tekrar
mikrop alana kadar) iyilesir 
Hirilti oldugunda; sicak su buhari tatbik edin. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 20 Tem 2017 Saat 07:13
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.