ads

Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Hamilelik Öncesi Dönem
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar  Aktif Forum Kullanıcıları Aktif Forum Kullanıcıları RSS: İlk tüp bebek denemem
  Tavsiye Et Tavsiye Et  SSS SSS  Forumu Ara Gelişmiş Arama  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İlk tüp bebek denemem

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Tesekkür: 0
%0
  Alıntı bebekozlemi86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İlk tüp bebek denemem
    Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2017 Saat 16:12
herkese merhaba, kızlar yarın tüp bebek için M...l P..k G...e Hastanesinde Dr.Aynur Erşahin ile görüşmem var. Ben ve eşim yaklaşık bir yıldır bebek deniyoruz fakat olmadı. İleri bir yaşta sayılabileceğim için açıkcası biraz endişeliyim. Tüpbebek tedavisi sürecini çok merak ediyorum. Özellikle yumurta toplamı işlemi nasıl yapılıyor ? Sonrasında herhangi bir acı hissi var mı ? yani ne bileyim saçma belki bu sorular ama bu süreci yaşayan psikolojimi anlayacaktır.Bu süreci yaşayan herkesin desteği ve cevabını bekliyorum :( Daha sonra ben de muayenin nasıl geçtiğini paylaşacağım. Şimdiden tavsiyeniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Bu tecrübeyi yaşayan herkesten bir cümle dahi duyamaya ihtiyacım var..

Düzenleyen Gamze - 13 Eki 2017 Saat 23:18
sevgiler
Arti ver   Eksi ver  Yukarı Dön
bebekozlemi86 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

%0
  Alıntı bebekozlemi86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2017 Saat 15:45
arkadaşlar tekrar ben size söz vermiştim randevum nasıl geçecek yazacağım diye, baya zaman geçmiş yazmak istedim.Öncelikle şunu söyliyeyim Dr.Aynur erşahin nin ilk randevusu ücretsizmiş benim haberim yoktu gidince haberim oldu. Muayene oldum testler yapıldı doktor hanım ona göre teşhis koydu ve tedaviye başladı. Çok ilgili hasta psikolojisinden anlayan , yaklaşımı samimi bir doktor, sorduğum her soruya cevap verdi, aradığımda telefonlarıma çıktı. Çünkü iğneleri yapmakta pek tecrübeli değildim o yüzden bilgi almak için sürekli aradım zaten cep telefonunu veriyor size. Tedavim gayet güzel gidiyor, şimdi yumurtaların olgunlaşmasını bekliyoruz transfer zamanı tekrar yazarım . Ne olur dualarınızı eksik etmeyin.
sevgiler
mmerosejaune Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 38
%0
  Alıntı mmerosejaune Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Eyl 2017 Saat 13:00
Merhaba, dilerim ilk seferde bebeginize/ bebeklerinize kavusursunuz. Ben de tup bebekle ikiz bebek sahibi oldum. Su an 2 yasindalar.Ilk denememizdi. Epey stresli bir donem. Mumkun oldugunca sakin kalmaya calisin. Transfer sonrasi donemde gunluk hayata donebilirsiniz diyorlar ama ben neredeyse hep yattim. Cig kuruyemisler ve ozellikle cig kabak cekirdegi tukettim. Ilk aklima gelenler bunlar 😀
Sansiniz bol olsun 🙏
Üye
Üye
Simge

%0
  Alıntı bebekozlemi86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2017 Saat 11:01
Allahım analı babalı büyüsün, çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için <3 hep aklımda olacak, kan tahlili için sabırsızlanıyorum ama daha erken olduğu biraz totem yapıyorum açıkcası Allah hayırlısını nasip etsin :)
sevgiler
mmerosejaune Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 38
%0
  Alıntı mmerosejaune Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Eyl 2017 Saat 22:26
🙏 sonucu lutfen paylasin.
Hilal Yıldız Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 14
Tesekkür: 1
%100
  Alıntı Hilal Yıldız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Eki 2017 Saat 16:57
Merhaba hafendi.Sizin sorununuzu okudum ve tanıdığım doktorumdan tavsiye almayı karar verdim.Hiç bir şeyden korkmanıza gerek yoktur.Bu prosedür anestezi üzerinde yapılır ve hiç bir ağrı hissetmezsiniz.Yumurta toplama işleminden önce sağlıklı yumurtaların kontrollü bir şekilde oluşabilmesi için 11 gün boyunca düzenli olarak doktorunuz tarafından önerilen enjeksiyonlar yapılır. En sonunda yumurta çatlatmak için yapılan HCG iğnesi de yapılır. Bu son enjeksiyondan yaptırdıktan sonra 32-36 saat içinde yumurta toplama işlemi yapılmalıdır.OPU işlemi lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Yumurtalıkları vajinal ultrason probuna yakın olan ve hareketli olmayan kadınlarda lokal anestezi ile AĞIRSIZ bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. Yumurtalıkları uzakta duran veya rahim arkasında olan kadınlarda ise işlem genel anestezi altında yapılır. İşlem 10–15 dakika kadar sürer.

Her folikülün içinden yumurta çıkmaz. Genelde foliküllerin %70’inin içinde yumurta vardır. Yumurtalar toplandıktan birkaç saat sonra etraflarındaki hücreler temizlenerek olgun olup olmadıkları değerlendirilir.Tüp bebek tedavisi hastanede yatmayı gerektiren bir tedavi değildir. Ancak test, tahlil, muayene ve değerlendirmeler için kadının sık sık hastaneye gitmesi gerekir. Bu iki haftalık süreç içinde kadın 6-7 kez tüp bebek tedavi merkezine gideceği için tedavi yaşanılan yerin dışında bir şehirde yapılıyorsa bu süre düşünülerek kalacak yer ayarlanmalıdır. Tüp bebek tedavisinde baba adayının ise sadece bir kez muayene için, bir kez de sperm vermek için olmak üzere 2 kez gitmesi yeterli olabilir.Allah denemelerinize kabul etsin hanım efendim inşallah sonucunuz başarılı çıkar .Thumbs Up

Evlat kokusu cennet kokusudur =)
Üye
Üye
Simge

%0
  Alıntı bebekozlemi86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eki 2017 Saat 10:49
Size çok teşekkür ederim , uzun uzun yazmışsınız Allah razı olsun sizden Heart Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun inşallahhh
sevgiler
Hilal Yıldız Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 14
Tesekkür: 1
%100
  Alıntı Hilal Yıldız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Eki 2017 Saat 15:08
Rica ederin hafendi önemli olan siz mutu olun ve bütün istekleriniz gerçekleşsin gerisi onemli değil yardımcı her türlü  olmaya hazırız biz =) inşallah sizde yakın zamanda bebeğinizi kucağınıza almış olursunuz ve annelik ne olduğunu hissedersiniz =) Günleriniz güzel olsun dileğiyle saygılar hafendi Star

Düzenleyen Hilal Yıldız - 10 Eki 2017 Saat 15:11
Evlat kokusu cennet kokusudur =)
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2017 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.