Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Alerji & Cilt & Saç
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - alerji mi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumalerji mi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
azranınannesi Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 145
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azranınannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: alerji mi
    Gönderim Zamanı: 12 Ağu 2017 Saat 21:00
Hocam Merhaba. 31 ocak doğumlu bir oğlum var. 9200 kilo ve 73 cm. Ek gıdaya yeni başladık 1 hafta oluyor. Henüz tadimlik başladım öğün olarak vermiyorum. . Süte ağırlık vererek devam ediyorum. Fark ettim ki ne zaman yoğurt versem yüzünde kızarıklık oluşuyor. Çenesi yanağı göz kapağı göz çukuru göz  alti. . 1 bucuk saat sonrasi kendiliğinden kayboluyor. .Metal degdigin de daha yoğun olduğunu fark ettim . Zaten metal kaşık kullanmıyorum ama yoğurt olunca merak ettim? Alerji mi acaba?
Teşekkürler sevgiler saygilar hocam. .

https://i.hizliresim.com/zB7gdO.jpg

Düzenleyen azranınannesi - 12 Ağu 2017 Saat 21:43
cennet kokulu kızım sana emanet ALLAH'IM
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2017 Saat 04:39
Hayir, Allerji degil, Yogurt icindeki "Laktik asit"in yaptigi bir tahris. Bazi hassas ciltli cocuklarda olur, yas
ilerledikce kaybolur.  

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azranınannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2017 Saat 19:15
Sabah peynir verdiğimde de oldu aynısı hocam. Bu durum da ara vererek gözlemleyerek mi vermek daha dogru olur? 
Yoksa bir müddet hiç vermeyelim mi?
Iyi varsınız Teşekkürler. .
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2017 Saat 19:21
Peynirde de, Laktik  asit var..  
Sut verdiginizde oluyormu?? 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azranınannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2017 Saat 20:25
Süt daha hic vermedim hocam emzirdigim için. 
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azranınannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2017 Saat 09:43
Hocam nasıl bir yol izlemeliyiz bu durumda?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2017 Saat 19:27
Yazilarimi okumaniz gerekir..
Ben 10 seneden beri anlatiyorum...
Ek gidalara;  DAIMA; sut ile  baslanmalidir.. VE sira ile ilaveler yapilmalidir.. Bu sekilde, dokundugunda, neyin dokundugu daha kolay anlasilir.

Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı azranınannesi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ağu 2017 Saat 21:57
Kadir hocam tekrar Merhaba.  Yorumunuz üzerine oğluma süt içirdim. Az verdiğim için sanırım sadece çene bölgesinde hafif kızarıklık oldu, ben de daha fazla vermedim.O günden sonra peynir yoğurt süt vermedim bir müddet.  Sonra ara ara çok az yoğurt verdim bişey olmadı diye bugün  2 çorba kaşığı kadar yedirince 1 saate kalmadan sumuksu bi şekilde cok yogun kustu.  2 saat sonra sırf denemek amaçlı dondurmadan yalattim göz çevresi yine kızardı. 
Bu durumda ne yapmalıyım?  Ankara da yaşıyoruz Hacettepe'ye alerji bölümüne mi götürmeliyim? Ne önerirsiniz? 
Teşekkürler saygilar hocam..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.