Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Doğum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SEZERYAN İLE DOĞUM
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuSEZERYAN İLE DOĞUM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 8>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
_bilge_ Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 2081
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:03
Orjinalini yazan: _alev_ _alev_ Yazdı:

Orjinalini yazan: aşkitom aşkitom Yazdı:

bende doğumda çok korkuyorum. hem normal doğumdan hemde sezeryandan.
normal doğumdan korkuyorum alt bölgeden kesiliyor o korkutuyor beni..
sezeryandan korkuyorum çünkü hani uyutuluyorsun ya bir daha uyanamayacakmışım gibi geliyor.
epidulal çok istiyorum ama çevremde epidural olan tanıdıklarım var sadece 1 kişi memnun kaldı. diğerleri ya 20 gün baş ağrısı çekmiş yada kollarında uyuşmalar olmuş.
bunları duydukça ürküyorum..

tabiki doktorum ne derse öyle olur ama yinede elimde değil...

Aynen bee canım aynı korkular işte..kesilmesi korkutuyor..Birde bende de var işte;kalkamayacakmışım gibi geliyor..!! Cry
bendede o korku vardı son güne kadar normal istedimTongue son gün kalp atışları durunca sezaryene aldılaCryr. keşke önceden yatsaymışım masaya kuzu kuzu. hiç acı çekmiyorsun sonrasıda gayet iyi. 15 dk sonra uyandım. sezaryende artık gayet modern yapılıyor korkmaya gerek yok allah hayırlısıyla kurtarsın
bi gün herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek !!!... Ödemeyi yaptıysanız bu mesajı dikkate almayınız
Yukarı Dön
SevgiYumaklarım Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Puanlar: 8029
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:03
yok ben kesilmekten pek korkmuyorumda sanki uyanamayacakmışım gibi geliyor.

inan daha küçüklüğünü bildiğim dünün çocukları diyebilirim doğuruyor ben nasıl doğuramayacam diye kendime teselli veriyorum ama olmuyor..
korkuyom işteeeeee...Cry
Yukarı Dön
_alev_ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 616
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:08

inan daha küçüklüğünü bildiğim dünün çocukları diyebilirim doğuruyor ben nasıl doğuramayacam diye kendime teselli veriyorum ama olmuyor..
korkuyom işteeeeee...Cry

Uyudun mu sorun yokta işte,,o karnının açılması,,ÜRKÜTÜCÜ çok..CryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry
canım bebeğim..sabırsızlıkla bekliyorum seni ;)
Yukarı Dön
ilal Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye
Simge

Puanlar: 3128
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:14

korkuyom işteeeeee...Cry

uyanırsın canım...uyanmaman için sebep yok...düşünsene kalp nakli olan insanlar bile uyanıyo ki saatlerce narkoza maruz kalıyo....

hem bukadar çok ta düşünmeyin....gerçi ilk başlarda en çok düşünülen konu doğum oluyo ama zaman ilerledikçe bu korku aklına bile gelmiyo..benim şuan öyle...hele cinsiyetiinide öğrendim ya şunuda yapmalıyım ,bunuda hazırlamalıyım diye tatlı telaşlara giriyo insan...
Empatinin olmadığı ilişkiler yüzeyseldir. Bu tür ilişkiler insana doyum vermez. En derin sohbetler geyik muhabbetinin ötesine geçemez.
Yukarı Dön
_alev_ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:16
Orjinalini yazan: la_recatta la_recatta Yazdı:

korkuyom işteeeeee...Cry

uyanırsın canım...uyanmaman için sebep yok...düşünsene kalp nakli olan insanlar bile uyanıyo ki saatlerce narkoza maruz kalıyo....

hem bukadar çok ta düşünmeyin....gerçi ilk başlarda en çok düşünülen konu doğum oluyo ama zaman ilerledikçe bu korku aklına bile gelmiyo..benim şuan öyle...hele cinsiyetiinide öğrendim ya şunuda yapmalıyım ,bunuda hazırlamalıyım diye tatlı telaşlara giriyo insan...
Nasihatlerin için tesekkür ederim canım :)
Yukarı Dön
fatoş Açılır Kutu Gör
Pırlanta Üye
Pırlanta Üye

Puanlar: 16849
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 17:22
Arkadaşlar gözünüzü bu kadar korkutmayın, normal doğum o kadar çok istedim ki anlatamam, sonuna kadar bekledim, 40+2 de suyum geldi, kızım kanala bir türlü girmedi, hiç açılmada olmadı, mecburen sezeryan oldum, çok şükür sonradan da hiç bir sıkıntı çekmedim, ameliyathane çıkışında hemen kendime geldim ve kızımı sordum, odaya çıkınca, ayağa kalkmak bile istedim ama izin vermediler tabi, ben hamileyken de doğumdan hiç korkmuyordum, benim doktorum bana hep "çok fazla doğum hikayesi dinleme, eskiden kadınlarımız tarlada doğuruyormuş" derdi, herkesin bünyesi farklı, size tavsiyem sizde dinleyip, gözünüzü korkutmayın Smile

Düzenleyen fatoş - 31 Tem 2008 Saat 17:24
Yukarı Dön
_alev_ Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Tem 2008 Saat 18:42
Orjinalini yazan: fatoş fatoş Yazdı:

Arkadaşlar gözünüzü bu kadar korkutmayın, normal doğum o kadar çok istedim ki anlatamam, sonuna kadar bekledim, 40+2 de suyum geldi, kızım kanala bir türlü girmedi, hiç açılmada olmadı, mecburen sezeryan oldum, çok şükür sonradan da hiç bir sıkıntı çekmedim, ameliyathane çıkışında hemen kendime geldim ve kızımı sordum, odaya çıkınca, ayağa kalkmak bile istedim ama izin vermediler tabi, ben hamileyken de doğumdan hiç korkmuyordum, benim doktorum bana hep "çok fazla doğum hikayesi dinleme, eskiden kadınlarımız tarlada doğuruyormuş" derdi, herkesin bünyesi farklı, size tavsiyem sizde dinleyip, gözünüzü korkutmayın Smile
  Çok doğru söylüyyorsun canım galiba cesaretlenmeye başladım bu foruma gelince Big%20smile Şöyle çatır çatır doğurmak varken..ben gidipte korkuyorum nolucak yaa çatır çatır doğur işteeee..!!!LOLLOL
Yukarı Dön
nil Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 45
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Ağu 2008 Saat 01:46
ben iki doğumumuda çatır çatır doğuranlardanımWinkWinkLOLLOL
yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.....
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 23456 8>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.