Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Ateş
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Uzun süren ates
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumUzun süren ates

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Uzun süren ates
    Gönderim Zamanı: 14 Kas 2017 Saat 22:16
Mumkun degil !!   Her bakteriel enfeksiyonda, WBC(Lokosit) yuksek cikar... 
Cok rahatsiz olursa, Calpol verin. 
Yukarı Dön
Zorannelik Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 302
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2017 Saat 17:58
Hocam müsaadenizle son bir soru daha sormak istiyorum. Wbc düşük ciktigi halde streptokok olma ihtimali var mıdır acaba, bunun için ayrıca bir straplez a yeri yaptirmamiza boğaz kültürü alınmasına gerek var mı? Çünkü yavrumuz gerçekten çok bitkin durumda ve giderek kötüleşiyor gibi. Hiç halı yok sürekli uykulu vaziyette uyuyamiyor da inleyip duruyor, iyice halsiz kalınca kesintisiz uzun süreli uyuyor. Fiziksel aktivitesi yok.denecek kadar az. Konuşup oynatmaya çalıştığımızda çok az bir gülüyor sonra yine kafası yanlara düşüyor uyuklar vaziyette boş boş bakıyor gözler kapanıyor hafif aralanıyor. :(

Düzenleyen Gamze - 14 Kas 2017 Saat 22:31
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kas 2017 Saat 01:39
Tekrar hatırlattığınız için teşekkürler hocam. 4 yaşındaki kızım da bu sahtekarligin 3 safhasını da yutturdular bize. Buna rağmen ben Türkiye de doktorların az bir kısmının ve özellikle üst kademenin sahtekar diğerlerinin cahil olduğunu düşünüyordum gerçekten bilmedikleri için bu ilaçları verdiklerini düşünüyordum. Bugün ısrarla sormama rağmen düşük değerdeki wbc değerine baka baka, hastalığın grip olduğundan adı gibi emin olduğu halde çocukta bakteri var diyerek antibiyotik vermesiyle hemen hemen hepsinin sahtekar olduğuna kanaat getirdim ki bu sahtekar yaşadığım şehirde fazla ilaç vermiyor hemen antibiyotik dayamiyor diye tercih edilen bir doktor guya. Milleti böyle kandırıp milletin çocuklarına bunları edenlerin elbette emdikleri burunlarindan gelir birgün. Tekrardan sevgiler saygılar sayın hocam 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2017 Saat 21:09
O belirttigim ilaclar: "Sahtekariligin 1. Safhasi" ilaclaridir. Bu ilaclar kullanildigi takdirde:
Sahtekarligin 2. Safhasi: Ventolin, Bricanyl, Flixotide, Nasocort gibi kortizonlu spreyler verilir.
Sahtekarligin 3. Safhasi: Bu ilaclarin once sagladigi "Sahte" iyilik halinin arkasindan, aniden bir gece cocuk
tikanir, morarir ve acilen ambulanslarla hastanelere hava almaya gidilir!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 Kas 2017 Saat 21:13
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2017 Saat 20:40
Çok teşekkür ederim hocam Allah sizden razı olsun. Sadece antibiyotik ve öksürük için de bricanyl surup yazdı. Reçeteyi aldık ama eczaneye uğramadan eve geldik.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2017 Saat 20:24
1- Sakin Antibiyotik kullanmayin...
Aferin, Peditus, Asist,Benical, Sudafed, Actifed ve benzerlerini, Zaditen ve benzeri allerji suruplarini
kullanmadiginiz surece, mevcut hastalik cigerlere inmez!!!
2- Pipisi; idrar (amonyak) yanigi... Her gun banyo yaptirin veya en azindan, 10 dakika sabunlu sicak su
icine oturtun. Her altini actiginizda, pisik kremi surun. Hametan ve Bepanthene pisik kremi degillerdir. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kas 2017 Saat 16:03
Kadir hocam merhaba. Bugün eşimin ısrarıyla doktora götürdük. Grip gibi amafarklı bir durum var boğazında yara var dedi. Kan tahlili idrar tahlili istediler kan tahlilini verdik. Sonuçlar fotoğrafta. Sonuç böyle olmasına rağmen antibiyotik yazdı. Niye yazdiniz diye sordum iltihap var dedi,nasıl yani grip değil mi dedim. Değil dedi. Israrla bakteri mi var dedim evet dedi. Doktorun yanından çıkınca laboratuvara gidip sonuçları aldım gördüğünüz gibi grip. Doktorla konuşurken bilgisayardan bakıyordu sonuca elimizde yoktu o yüzden hangi sonuca bakarak bakteri olduğuna karar verdiniz acaba diyemedim.

Bir de mühim bir müjde vermiyormus gibi ilk bilgisayara baktığında gözünüz aydın sonuç temiz diyerek gülümsüyordu.

Unutmadan, bir de bunlar prematüre kuvozde kalmış oksijen takviyesi almış grip olmamaları lazım olursa hemen çaresine bakılması lazım dedi.
Test sonuçlarına göre aklımızda birşey kalmadı ama eşim yine de sizden duymak istiyor ne anlatsam anlamıyor boğazındaki iltihap aşağıya iner mi cigerde vs diye soruyor. Ben belki kulağa vurur belki bronsiolit olur daha da fazla birşey olmaz dedim. 

Bir de ikizlerden diğerinin pipisi bu şekilde. Üç kısmı kıpkırmızıoktor ona da şu reçeteyi yazdı.

Düzenleyen Zorannelik - 15 Kas 2017 Saat 21:06
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Zorannelik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Kas 2017 Saat 22:38
Yattığı odada 2 gündür sıcak su makinesi çalıştırıyoruz hocam. Öyle ki buhardan göz gözü görmez hale gelir oluyor. İnşaallah faydasını görürüz. Dediğiniz gibi burun içinde üç taraflarda bile kurumuş sumukler bariz görünüyor. Serum fizyolojik sık yapmiyorduk gunde 1-2 defa anca. Bundan sonra onu da arttiralim. Çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun hocam. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.