Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Gelişim & Davranış Değişiklikleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kızım kilo alamıyor ve cok kusuyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumKızım kilo alamıyor ve cok kusuyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Elyesa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 21
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elyesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kas 2017 Saat 23:29
Tekrardan iyi akşamlar yanlış anlamazsanız size bişey sora bilirmiyim gecmişdeki yazılarınıza baktın okuduguma göre yanlış anlamadıysam türk doktorlarını fazla beğenmiyorsunuz ve güvenilmemesi gerektiğini ima etmişsiniz peki neden ?
Su toprak
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 04:06
Hangilerini sayayim!!
1- Aferin, Peditus ve Calpol'un Parasetamol ihtiva ettigini bilmezler ve her ucunude receteye yazarak, 
bir veriste 400mg vererek kac cocugun olumune sebep oldular.
2- Hic ozel hastanelerden tahlil yapilmadan cikabilen hasta varmi ??
3- Astim, Reflu ve Allerjiden baska bir teshis koyduklarini gordunuzmu?? 
4- Ne demek, "Rutin kan tahlili???"    6 ayda bir, Gebelik Testi haric, listedeki butun tahliller istenirmi??
5- Hastaliklarin "baslangici" ne demek??  Astim baslangici, Zaturre baslangici??  Hangi kitap da yaziyor?
6- "Beta mikrobu" diye mikrop adi uydurmak da neyin nesi???  Dunya da ornegi YOK! 
7- Ayni bacaga iki asi ayni anda yapilmasina ne diyelim??  Neymis efendim, Bakanliktan emir gelmis!!
Ilme bak hizaya gel!!!  Emir-komuta zinciri ile Tip yapiliyor.. Kitap okumak yok..

Liste uzun. Eski uyelerden de katkida bulunanlar olacaktir.. 
Ben enayi mi idim..  Butun derslerin Ingilizce kitaplarindan calisirdim ve hic Turkce kitap okumadim,
ders de dinlemedim.. Daha 3. sinifta iken, gece 24:00 den sonra Cerrahpasa acil'e gider, Dikis, pansuman
ufak cerrahi mudahelelri ogrenirdim.. 
Simdi ne merak var, ne Ingilizce kitaptan takip etmek var.
Bizim zamanimizda da, ayni tiyniyette doktorlar vardi.
Imtahan zamani yaklastiginda:
   "Hocam, imtahanda;  anlattiklarinizdan soracaksiniz degilmi??? Ne olur kitaptan sormayin!!"
diyen talebelerden ne doktorlugu bekliyorsunuz?? 

Yukarı Dön
Elyesa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elyesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 04:18
Reflü ve alerji hastalığı diye bir hastalık yokmu ?bunu bende kayıtlı olduğum saflarda görüyorum ishal olan mukuslu olan kakalara doktorları alerjisi var denildiğini belirtiyorlar aynı şekil size gösterdiğim gibi benim kızımında mukuslu. Hafif kanamalı kakası var ben yurt dışında kalıyorum doktorum türk ve ona ben kendim sordum alerji ola bilirmi diye bizim türk cocuklarımız sağlam olur kolay kolay alerjileri olmaz domuz alerjik hayvandır inek alerjik bir hayvan değildir sütüne alerji olmazlar dedi ama yinede deneme olarak alerjik mamasını kullanıyorum ama sonuc yine aynı faydası yok peki siz neden türkiyede doktorluğunuza devam ettirmediniz ?
Su toprak
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 04:34
Reflu de var, allerji de var.. AMA, her kusana "Reflu" her dokuntuye; "Allerji" denilmez.. 

Sumuksu ve kan gorunumlu (kan degildir), kaka gordugunuzda, kilosuna bakin. Normalin ustunde ise;
cok yedigindendir..
Hasta olupta, sumuklu/kanli kaka yapan bir cocuk degil fazla kilolu olmak, normal kilosunu bile
yakalayamaz. 
Ne demek; "Domuz alerjiktir, Inek alerjik degildir" demek!!!  Resmen poposundan uydurmus! 
Siz kilosuna bir bakin... Fazlasi mi var, eksigi mi var?? 

Yukarı Dön
Elyesa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elyesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 04:53
Evet benim kızımın eksiği var en başdada belirttiğim gibi kilo alamıyor bana önerdiğiniz tek bir ilac var eczanede doltorda bu büyüklere verilir eğer et gibi yiyeceklri sindiremezse ozaman verilirmiş bebek et veya yemek yemediği icin verilmez bebeğe dedi ve o tek ilacda domuz yağıyla yapılıyormuş diğer ilaclarda burda üretim yapılmıyormuş
Su toprak
Yukarı Dön
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 10:53
hocam araya giiryorum kusura abkmayin
pankreatine fransada var,içerigi naturel enzimler diye yaziyor,bunlar eksik oldugunda tamamlamamiz gerekenler galiba,yani saglikli bunyede zaten olan birsey ..
hatta vitaminlerin yaninda galiba satilmasida ,ilaç bile sayilmiyor yanlismidir?

Yukarı Dön
Elyesa Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Elyesa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 12:01
Bizim burdada olan bu ve bu domız yağıyla üretiliyormuş
Su toprak
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Kas 2017 Saat 19:54
Domuz yagindan degil, Domuz Pankreasin icinden elde ediliyor. 
Domuz eti veya yagi ihtiva etmez. 
Isteyen kullanir, istemiyen kullanmaz.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Kas 2017 Saat 19:57
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.