Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bronşiyolit
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBronşiyolit

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mervenml Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 6
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mervenml Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bronşiyolit
    Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 00:21
Merhaba Kadir Bey
6aylık bebeğimin 2 aydır geçmeyen öksürük balgam ve hırıltısı vardı. Bu sürede coldmix kullanıp gifrerle burun temizliği yaptım. Şikayetimiz devam edince Götürdüğüm cocuk domtoru bronşiolit tehisi koyup nebul ventolin ve budecort vermemi söyledi. Günde 2 kez bebegime hava verdim. Sonrasında hırıltı biraz azaldı ventolini kestik budecorta devam ettik ve hırıltı tekrarladı. Doktor alerjik oldugunu söyledi bu sefer de bebegimi cocuk göğüs hastalıkları uzmanına götürdüm alerjik diye kesin hüküm veremeyecgini söyleyip ventolin hava verdirmeye devam etti. Malesef ne yaptıysak hırıltısı balgamı öksürüğü geçmedi yardımcı olabilir misiniz bana ne yapmam gerekiyor?
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 04:49
1- Bronsiolit: 2 yasindan kucuk cocuklarda, DAIMA RSV virisunun sebep oldugu akciger enfeksiyonudur.
2- Bu yasta bir cocukta; ASLA Allerji olmaz..
3- O sahtekar doktor o kortizonlu ilaclartla sizi abone etmek icin kandirmaya calisiyor. Turkiye'de bu tur
sahtekarliklar, son 12 seneden beri cok yaygindir. Sakin o sahtekara inanmayin.
4- Obur doktor da baska sahtekar... Bu yasata bir bebege, asla  bir Astim ilaci olan Ventolin'i vermen..

Kabahatin buyugu sizde... Senelerdir anlatiyorum, oksuruk nedeni ile Turk cocuk doktorlarina gitmeyin..
ASLA Grip teshis etmezler; onlar her oksurene; Astim ,Bronsit ,Bronsiolit veya Allerji demesini bilirler.
Bu sahtekarlar uzak durun.. Bu konuyu cok iyi okuyup ogrenmeniz ve bilhassa; "Sahtekarligin 3 Safhasi" 
ni cok iyi ogrenin... 
Sadece benim anlattiklarimi uygulayin. Zamani gelince, kendiliginden iyilesir. 
Yukarı Dön
Mervenml Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mervenml Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 11:49
Bir de göğüs hastalıkları doktoru bazı erkek bebeklerin bronşlarının doğuştan dar oldugunu 2 yaşına kadar ancak geliştigini benim bebeğimde de böyle bir problem olabilecegini söyledi. Yani enfeksiyon geçirip bronş darlıgından dolayı atlatamadıgı ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekiyormuş. Böyle birşey mümkün müdür? Bu sebepten dolayı rahatsızlıgının halem devam etme şansı var mı?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 20:06
Bosverin, palavranin onde gideni...  
Yukarı Dön
Mervenml Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mervenml Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2017 Saat 00:13
KAdir bey sizin önerileriniz benim için çok kıymetli. Sizin gözetiminizde büyüdüm ben ve 2 kız kardeşimin de çocuk doktoru sizdiniz :) bu durumda ben bebeğime nasıl bir tedavi uygulayayım limonlu bal, coldmix ve serum fizyolojik ile mi iyileşmesini bekleyeyim?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2017 Saat 04:12
Aynen oyle..... Griplerin tedavileri yoktur. Ortalama;2-3 hafta surerler.. 
Bu zamani rahat gecirebilmek icin, bunlari uygulayin.. Sahtekar doktorlarin verdikleri (Aferin, Peditus,
Ventolin, Allerji ilaclari, Kortizonlu sprey) ilaclari kullanmayin.

Ayrica akinti koyulastiginda; Sicak su buhari tatbik edin. 

Yukarı Dön
Mervenml Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mervenml Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2017 Saat 18:04
Bazı doktorlar 1 yaşına kadar bal ve inek sütü vermeyin diyorlar ancak ben sizinle ballı limonla büyümüştüm. Bebegim 6 aylık oldugu için tekrar size danışmak istedim bal ve inek sütü vermemde bir sakınca var mıdır? Bir de evin içinde soguk buhar makinesi calıştırıp ortamı nemlendirmek saglıklı mıdır
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ara 2017 Saat 19:44
Sakin Turk cocuk doktorlarini hicbir konuda dinlemeyin.. 
Soguk buhar makinasina verdigin (verecegin) paraya yazik..Odaya;  2-3 islak camasir asin, daha iyi sonuc
alirsiniz. 
Siz; ben ne diyorsam, ona gore davranin.. Sekerli gidalari (bal dahil)sadece, diger gidalari tatlandiracak
kadar kullanin.. Sut 4 aydan itibaren kullanin. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.