Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Kulak & Burun & Boğaz & Göz
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ses tellerine yakın yerde ödem
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumSes tellerine yakın yerde ödem

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
tutu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 78
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tutu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ses tellerine yakın yerde ödem
    Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 04:49

Kadir bey iyi günler. Geçen kıştan beri görüşmemiştik. İyisinizdir umarım. 

Benim kızım 9 yaşında.4 yaşından beri geçen yıla kadar tüm kış süren, acillerde geçirdiğimiz, hiçbirşeyin kesemediği, nerdeyse her nefes verişte oluşan kuru bir öksürüğü vardı. Sizinle tanışana kadar astım teşhisleri, ventolinler, pulmicortlar, çiğneme tabletleri,bacaktan kortizonlarla geçti yıllar.Bizde çocukta çok yoruldu.Geçen kış kasım ayında 2 hafta oldu, bu yılda şimdi.Ama tekrarı azalsada şiddeti azalmıyor ve çocuğu çok yoruyor. Bugün sabahtan beri her 20 saniyede 1 öksürünce, ağladı anne bogazımda karnımda çok acıyor diye, ventolin çektirdim,yarım saat sonra kesildi ve uyuyabildi çocuk. 

1_Ventolin işe yarıyorsa böyle zamanlarda dinlendirmek için vermelimiyim?

2_son 2 seferdir birde gece soluksuz uyanıyor,nefes alamıyor,hastaneye giderken yolda açılıyor soğuğu yiyince.Doktor ses tellerine yakın yerde ödem yapmış,soluk borusunu tıkamış dedi.Çok korkuyorum şimdi yine olurda soluksuz kalırsa diye. Neden oluyordur acaba?

3_öksürüklerin tekrarı azaldığına göre zamanla geçer mi bu solunum yolu hassasiyeti?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 04:56
1- Ventolin Astim ilacidir. Griplerde kullanirsaniz, bronslar genisler ve viruslarin istilasi daha kolay olur, 2
hafta sonra tekrar doktorlara kosarsiniz. Ventolin'in sagladigi "SAHTE" iyilik haline tamah etmeyin. 
2- Dogrudur, bu sekilde odem oldugunda, soguk hava cok ise yarar. Merak etmeyin, soluksuz kalarak olmez!!
3- Ventolin ve Kortizonlu spreyleri kullanmazsaniz gecer..  Kullananlarda fazladan, 2-3 sene daha surer. 

Yukarı Dön
tutu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 78
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı tutu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Ara 2017 Saat 05:00
Teşekkür ederim hocam. Bende ventolini vermeyi hiç istemiyorum ama öksürükten çocuk uyuyamayıp,nefesi daralınca dayanamadım verdim. Daha kararlı olmalıyım sanırım ilaçlar konusunda.
 Saygılarımla,
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.