Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ates idrarda yanma
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli Forumates idrarda yanma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ates idrarda yanma
    Gönderim Zamanı: 20 Ara 2017 Saat 01:00
hocam,7.5 yasinda oglum
ates,bogaz ve bas agriisi vardi aksamdan beri
ilaç vermedim

SIK idrara çikma var
simdi uyandi aglayarak, idrar yaparken aciyor diye agladi
yazialrinizi hep takip ederim bunu hiç gormedim o yuzden konu açtim
dilinde pek beyazlik gormedim ama agzinda bi koku var

iye olmaz dediginiz biliyorum sasirdim kaldim hocam ben simdi napicam :((
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2017 Saat 01:57
Kum veya Tas dusuruyor olabilir...
Bol su icirin, gecer.  
Yukarı Dön
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2017 Saat 02:12
baska demedi hocam wcde aciyor diye, o ara atesi çok yuksekdi halusinasiyon mu gordu, hatirlamiyorda çocuk acidigini :)

simdi ates çok yok ,bogaz agrisi var,dili az beyaz, agiz kokusu da var oda az
bulanti kusma yok

beta deil galiba

bogazim diye çok agliyor napabilirim bogaz için :(
dr a gitmemek için direniyoruz su an Sleepy  ..

Düzenleyen LARAM_ - 20 Ara 2017 Saat 14:21
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ara 2017 Saat 18:12
Eski mailleri iyi okuyun.   
Yukarı Dön
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2017 Saat 15:31

hocam oglum da çok agir bir agiz kokusu olustu,dili boyle,bir kere midem bulaniyor diye uyandi gece uykudan ..

genel durumu iyi simdilik atesi 38  civari

dr antibiyotige basladi kizil dedi
resimde çok belli olmuyor galiba dokuntu butun govdesi oyle  kabarti kirmizikliklar var ..
TR de deilim ,koruma penisilin ignesinden haberleri yok bu doktorlarin :(
sizce kiizilmi, kizilsa elimde 4 sise antibiyotik var içmek için bitene kdr vereyimmi korumak için :(

birde agisadan antibiyotigi gunde kaç defa vermem lazim

amoxiciline 500 mg  ilaç

Düzenleyen LARAM_ - 21 Ara 2017 Saat 15:40
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2017 Saat 19:24
Eger; Kizil ise, ilk olcek Amoxicillin'den 12 saat sonra cocuk tamamen iyilesir;  dili,  cildi, atesi her seyi
duzelir.
Eger bu sekilde iyilesirse, Amoxicillin; gunde:2x1, olcek, en az 20 gun verin. 
Streptokoklarla ilgili butun eski mail ve makaleleri okuyun. 

Yukarı Dön
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ara 2017 Saat 20:02
Cok saolun hocam,Allah razi olsun sizden, okumammi hiç her yazinizi okuyorum  ,siz diyorsunuz ya isinize yaramasadaokuyun bigun gelir lazim olur diye
haa bide her anne yarim doktor olmali diyorsunuz,dr a gittim hiç bisey deemedi,antibiyotik veriyorum dedi sadece,
 ben sordum beta A mi fln diye,test yapmadan evet dedi o kadarini bende biliorum sayenizde :))

3X1 olçek yazmis saatlerini nasil ayarlasam diye dusunuyordum bende ,2X1 e geçiyorum o zaman hemen
atesi 38.3 su an,yemegini yiyor bogazim agrimiyor diyor .. 6 saat oldu ilk doz a ..  dokuntuler duruyor ..

Düzenleyen LARAM_ - 21 Ara 2017 Saat 20:05
Yukarı Dön
LARAM_ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LARAM_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ara 2017 Saat 13:14
  hocam atesi 37 nin altinda,bogazi hiç agrimiyor,koku yok,
(

buda galiba çilek dil  oluyor :((
dokuntuler duryor

Düzenleyen LARAM_ - 22 Ara 2017 Saat 15:29
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.