Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Emzirme & Süt & Ek Gıda & Yemek
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ek Gida, Demir İlaci ve Alerji
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumEk Gida, Demir İlaci ve Alerji

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gscan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı gscan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ek Gida, Demir İlaci ve Alerji
    Gönderim Zamanı: 09 Oca 2018 Saat 15:21
Hocam merhaba.
Kizim 6 aylik (1 hafta sonra 7 olacak). 6. ayla birlikte hem ek gidaya hem de gorustugumuz doktorlarin gozumuzu korkutmasi uzerine ferromixin demir ilacina basladik. Ek gidayi blw yontemiyle, ayina uygun mevsim sebze ve meyveleri olarak veriyorum. Ara sira da yogurt ve yumurta sarisiyla destekliyorum. Ve ne yazik ki basladigimizdan itibaren kizimin gogsunde, kollarında, bacaklarinda kirmizi lekeler cikmaya basladi. Ara ara geciyor, derken tekrar basliyor. Bunun haricindeyse herhangi bir problem yok. İstahi, keyfi yerinde, oldukca hareketli bir bebek. Ancak kizarikliklardan dolayi birnevi doktor doktor geziyorum ve her doktordan da kesin olmayan teshis ve birbirinden farkli ilac receteleriye ayrilip hicbirini kullanmiyorum. En son alerji bolumune sevkedildik ama burada da herhangi bir tahlil yapilmayacagi, yapilsa da sonucun kesin olmayacagi sonucuyla ve deneme yanilma yontemiyle once sut ve sut urunlerini kesip gozlemleme tavsiyesiyle ayrildik. Ek besine kadar kizim sadece anne sutu aldi ve surekli sut ve sut urunu tuketiyor olmama ragmen vucudunda alerjik bir tepki gozlemlemedim. İki gundur demir ilaci vermiyorum ve kizarikliklari suan neredeyse gecti, sormak istedigim, demir ilaci boyle bir tepkiye neden olabilir mi sizce, yoksa tesaduf mudur? Sunu da belirteyim ki 2 haftadir yogurt ta yumurta da vermiyorum, kendim de cok az miktarda peynir ve sut kullaniyorum. Goruslerinize cok ihtiyacim var, nereye, kime gidecegimi sasirmis durumdayim...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.