Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > İlaçlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bactrim
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumBactrim

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 434
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bactrim
    Gönderim Zamanı: 11 Oca 2018 Saat 14:56
Merhaba hocam oğlum 4 haftalık 
kilosu 4.700kg. Abisinden grip geçti. Balgamlı kusuyor ara sıra. Tıkanmada oluyor zor nefes alıyor emziriyorum bugün sabah itibariyle daha az emiyor iştahı azaldı
1-okyanus suyu kullaniyorum günde 4- 5 defa sprey şeklinde burnuna sıkıyorum. Okyanus suyunu daha fazla kullanabilirmiyim?
2-balli limon ben yiyorum bebeğe faydası olur mu? Olursa daha fazla yerim
3- bactrime başlasam olur mu? Reçetede 6 haftalık başlanabilir yaziyor
4- doktora götürelim mi?
5-bir aylık aşisini bu haldeyken yaptirabilirmiyiz?

Düzenleyen yaksu - 11 Oca 2018 Saat 15:01
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2018 Saat 20:13
1- Sprey kullanmayin!!!  DAMLA seklindeki Tuzlu sulari kullanin..
2- Olmaz!!!  
3- Olmaz... Hic gerek yok!!!
4- Emzirebildiginize gore, ciddi bir burun tikanikligi yok!!! Aranmayin.. Etraf CAKAL dolu!!
5- Yaptirabilirsiniz.. Atesli iken bile yapilabilir.  
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2018 Saat 00:12
Tekrar merhaba Kadir bey
Dediğiniz sekilde hareket ediyorum..
1-Dün aksam itibariyle ates başladı 37 yi gecmiyor elleri ve ayakla ri soguyor. Ve tırnaklarinda hafif morarma olmuş telaslaniyorum etraftakiler doktora götuŕ deyip duruyor. 
Sabah yıkadim rahatladı  uyudu güzel lakin öksürük var
2-öksürüğu balgamli gibi  tıkaniklikta var bayaa. 
3-emmesi azaldi bayaa

Ne tavsiye edersiniz 

Düzenleyen yaksu - 13 Oca 2018 Saat 00:52
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2018 Saat 02:55
Gripler; 2-3 hafta surerler.. Sabir!!
Eski mailleri okuyun.  
Yukarı Dön
yaksu Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yaksu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2018 Saat 08:34
Yazilarinizi okuyor ve uyguluyorum
Bebeğim cok küçuk olduğu icin korkuyorum hocam beslenmesi çook azaldi bugece 1 defa 2-3 dk anne sütü aldı o kadar.
Zaturee veya bronjitten korkuyorum nasil anlarım. Bu arada burun akintisi veya hapsuruk yok ağirlikli olarak tıkanıklik öksürük var balgamli gibi
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2018 Saat 18:52
Yazilarimi, BIR DAHA okuyun... Ilk sayfadaki "Oksuruklu Hastaliklarin degerlendirilmesi" tablosunu iyi
inceleyin.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.