Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ARŞİV > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu Arşivi > Çocuk Hastalıkları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - E.M
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kilitli ForumE.M

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Maviyesill Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 103
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Maviyesill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: E.M
    Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 19:34
Selamlar hocam 2 yaşındaki oğlum Pazartesi’den bu yana ateşli, ilk 4 gün genel durumu iyiydi, sonrasında öksürüğü çok arttı gece gündüz ateşli ve halsiz, bugün doktora gittik teşhis koysun diye, kan tahlili yaptı, lökosit: 7 çıktı, kendiside viral olduğunu söyledi fakat ateş devam ederse bronşit astım hatta araya tüberküloz da sıkıştırdı, augmentin, zyrtec,brycanil, otrivine sprey, dolven, prednol 3 adet ampul verdi,

Monosit %14 çıktı, Ben E.M olduğunu düşünüyorum hocam ateşi düşürmek içinde hiçbirşey yapmadım 39 un üstünde genelde, böyle devam ediyorum değil mi? Sizede danışmak istedim Allah razı olsun 2 senedir sayenizde çocuklarıma ilaç vermiyorum,

Birde hiç yemek yiyemiyor, bu dönemi daha rahat atlatmak için çay-çorba vs içirmeye çalışacağım başka bir tavsiyeniz olur mu? Sağolun varolun hocam
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Şub 2018 Saat 20:11
   ".... ateş devam ederse, bronşit astım hatta araya tüberküloz da sıkıştırdı, .."
Necib Turk doktoru!!  Demek, Virusler, Tuberkuloz da yapiyor!! 
Hele;  "ates devam ederse" demesi, ne kadar APTAL oldugunu gosteriyor.. Ates ile bu hastaliklarin ne
alakasi var!!  Ates; hastalik yapmaz... Hastaliklar ates yapar..
Dunya'da bir tek Turk doktorlari; yuksek atesin, Menenjit yapacagini iddia ederler.. 
Evet. E.M.  Ama Turk doktorlari bu hastaligi bilmezler  ... Onlar bir tek, gordukleri butun hastalara;
Astim, Allerji veya Reflu demesini bilirler.. 

"... augmentin, zyrtec,brycanil, otrivine sprey, dolven, prednol 3 adet ampul verdi, "
Bu kadar cok cesitli ilaclar vermesi de ne kadar zavalli bir  assagilik sahtekar oldugunu gosterir.. 
Hangisi iyi gelirse hesabi... 
Pust, birde Prednol(Kortizon dur) igne verip, yaratacagi SAHTE iyilik hali ile gozunuzu boyayacak ama,
5-7 gun sonra cocugun daha beter hasta olacagini dusunmuyor.. Veya, dusunuyor, pustluguna veriyor. 
SAKIN; ilac vermeyin, hatta atesini bile dusurmeyin, hastalik daha kisa surer.. 
Ates olmadiginda, bagisiklik olusmaz.. Bu sebeple, atessiz baslayan Gripler aylarca surerler.. 
Yemek icin zorlamayin, iyilesince acisini cikaracak. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 10 Şub 2018 Saat 20:18
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Maviyesill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2018 Saat 00:26
Hocam bu akşam döküntü başladı vücudunda, yanağında sırtında ve karnında birer tane var şu anda, 6. Gündeyiz ben ateş düşürücü bile vermedim normalmi hocam bu döküntüler? Test te normal olmayan diğer değerler;

Lenfosit : 58
Nötrofil : 25.7
Mcv: 77
Mch: 26

Birde ilk 3 günü normal grip geçirdi, sonrasında 2-3 gündür gözlerini bile açmıyor yemek yemiyor uykusunu bile kucağımda uyuyor aşırı derecede halsiz, hocam başka bir hastalık değildir değilmi nolur kusura bakmayın döküntü olunca telaşlandım biraz
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Şub 2018 Saat 19:59
6. Hastalik.... Hicbir onemi ve tedavisi yoktur..
Ates duser, dokuntu cikar... 2-3 gunde dokuntuler kaybolur.
Turk doktorlari bu hastaliklari taniyamazlar..
Onlar icin hastalik olarak sadece; Astim, Allerji veya Reflu vardir..  
Yukarı Dön
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Maviyesill Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Şub 2018 Saat 18:08
E.M. da da hafif döküntü olabileceğini okumuştum ondan karıştırdım, abisi 7 aylıkken altıncı hastalık olduğunda onada faranjit demişlerdi de ben internetten basit bir araştırmayla kendi kendime teşhis koymuştum, çocukluk çağı altıncı hastalıkta yanıp sönüyor döküntüler galiba, 2-3 gün sürdü o da geçti, bir tek boğazında araz var arada çok öksürüyor o da yakında geçecek inşallah, çok sağolun hakkınızı Nasıl öderiz bilmem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.