Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Koruyucu toz
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Koruyucu toz

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gamze kacal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 276
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2018 Saat 16:45
Hocam 3 ay aradan sonra şikayetler başladı gene iki gundur ara ara hapşırma ve burunda sulu renksiz akıntı bugün ikinci gün henüz öksürük ve sıkisma yok ama zaten hep 3. Günün sabahında ara ara öksürük başlıyor akşam saatlerinde solunum iyice hızlanmış oluyor biz 3 aydır onceair toz kullanıyoruz ilaçtan beri ilk kez bu şekilde burun akıntısı oldu yarın 3. Gün çok korkuyorum öksürük ve solunum hızlanması baslicak diye bu ilacı kullanırken de yine böyle tıkanması normalmi bu ilaç sadece arayimi açtı yani sonuç gene aynimi olucak 23 aylık şuan oğlum 4 aylıkken başladı bu şikayetler daha nezemana kadar böyle gidicek çok endişeliyim 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2018 Saat 17:15
Eski yazılarınızı okuyorum üstüne basa basa astım yada bronşite hızlı nefes alıp verme yoktur diyorsunuz peki bu çocuğa ne oluyorda dk 60 a yakın nefes alıp veriyor nefes alıp verme aynı şekilde karnı inip çıkıyor hava yollarındaki spaz böyle bir sıkıntı yapmazmi yada ifrazat dolsa hava yolları ozamnda gene nefesi hizlanmazmi vücuda yeterli oksijen giremedigi için vücut nefes alıp vermeyi hızlandırmiyor mu yani bu çocukta ne oluyorda böyle hızlı hızlı nefes alıp veriyor iki farklı doktor iki farklı ses duyuyor biri nezle göğüse inmiş diyor biri daralma var diyor kime inanicaz canımı sıkan bu durumun tekrar etmesi her hastalığında 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2018 Saat 20:03
Ne mi oluyor??? GRIP geciriyor!!

EGER: Grip esnasinda; Kortizonlu spreyler, Astim ilaclari, Soguk alginligi ilaclari, Oksuruk kesici ilaclar
kullanirsaniz, cira gibi yanarsiniz...
10 seneden beri bu ilaclari, yapilan sahtekarliklari ve bilhassa; "Sahtekarligin 3 Safhasini" devamli anlattim...
Eski mailleri mutlaka okuyun. , Sahtekarligin 3 Safhasini cok iyi ogrenin.  
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2018 Saat 22:22
Evet grip geçiyor bunda hem fikiriz esas konu solunum hızlanması dk 60 a çıkması budami gribe bağlı bir durum ne oluyorda bu cocuk bukadar sıkışıyor bu durum normal bir grip olsa her çocuk ta bu şikayetler olurdu niye her çocuk ta olmuyor bu çocukta gerçekten astım varsa grip olduğunda tetiklenmezmi yani grip astıma sebep olmazmi  
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2018 Saat 19:59
Grip; Astima SEBEP olmaz,  mevcut olan Astim'i tetikler.. Arada ufak bir fark vardir..
Astim'da, solunum, Enfeksiyonlarda oldugu gibi artmaz..
Rahat nefes alinir, sikintili solunum vardir..
Tib'da; HICBIR ZAMAN,   tek bir tane araz(belirti) ile teshis konamaz.. 
Astim oldugunda, en buyuk ARAZ; cocukta SIKINTI olmasidir. Ondan sonra; Wheezing denilen, (cizirti) 
benzeri ses, Gogus duvarinin, tam nefes verememekten dolayi sis, fici gorunumunde olmasidir. 
Turk doktorlarinin, her Astim tanisina kanmayin... Simdi; 10 sene evvel, Astim tanisi koyduklari cocuklar,
tamamen iyilestiklerinde,  nasil kiviracaklarini bilemiyorlar.. 
Hakiki Astim, hayat boyu suren bir durumdur.. 

Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 May 2018 Saat 23:06
Hocam ben sıkıntılı solunumu tam olarak anlayamıyorum yani yani nefes alma ve verme eşit şekilde oluyor acaba buda sıkıntılı solunum mu oluyor yalnız göğüs kafesi şişer diyosunuz ya oğlumun öyle olduğu geceler sık sık gaz çıkardığına şahit oluyorum karnı sis oluyor sanki hızlı nefes aldığı için hava yututor olabilir mi karın şişliğiyle göğüs kafesi şişliği aynı şeymi bilmediğim için soruyorum bildiğim kadarıyla bronsiolit te karin şişliği ve gaz sancısı olurmuş ondada hızlı nefes alıp verme olurmuş bu bilgi yanlış mı bu arada oğlum ilk defa tikanmadan iyileşiyor buda koruyucu tozun ise yaradigimi gösteriyor onceair kullanıyoruz 3 aydır 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2018 Saat 05:23
Denemek icin, 1 ay vermeyin...   
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 May 2018 Saat 09:14
Hocam biz 4 aylıktan 12 aylığa kadar her ay hasta olduk yaz gelince 3 ay hasta olmadı o dönem ilaç kullanmıyorduk zaten bu kış ta eylül ve ekim ayında oldu daha sonra iki ay iyiydi Ocak ayında tekrar hasta olunca Şubat başında onceair başladık ve iki gün öncesine kadar hiç hasta olmadı yani ilaç almadığı dönemde yazın hasta olmadı bide Kasım Aralık ayında tozdan sonrada işte 3 aydır iyiydi burun akıntısı ve hapsirir başladı 3 gündür ama eskisi gibi kötü olmadan iyileşiyor hatta oksuruk bile olmadı zaten bu ayın sonunda ilacı kesicem eylül gibi gene baslicaz 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.