Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Allerjik astım miyiz gercekten
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Allerjik astım miyiz gercekten

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2018 Saat 02:53
Astim'in; Rontgen bulgusu YOKTUR!!!  Sadece, Yasli, kronik astimlilarda, akciger havalanmasinda artis
vardir, o kadar...   
Iyilsme sureci, kortizonlu spreyleri kullandiginiz sureye gore degisir. 
Hele siz once benim anlattiklarimi bir uygulayin, sonucuna bakar, ondan sonra karar veririz. 
Tavsiye edilecek hastane kalmadi... Hepsi yabanci Finans kuruluslarina satildi.. Yani sizleri yabancilara;
"PESKES CEKTILER!!"... Ne saglik bakanligi , ne Universiteler, bunlara hicbir sey yapamiyorlar... 

Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 239
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2018 Saat 12:39
Hocam biliyorum astımın röntgen bulgusu olmadığını  yazınızdan okumuştum. Bu röntgen çekildiğinde ciğerin alt kısımları sıkışık intap var demişti. Doğrumu birşey varmı  diye görmenizi istemiştim. Ciğerde yabancı cisim varsa röntgende belli olmaz degilmi metal değilse. Bu sitede göğüs hastalıkları doktoru bu tür çocuklar için ilerde koah riski taşırlar hırıltı atakları olmadan koruyucu tedavi ile korunmalılar demiş. Bizede doktorumuz hırıltı ataklarında bronşlarda yangı oluştuğunu ve 6 ayda ancak düzeldiğini bu yüzdende koruyucu tedavinin önemini anlatmıştı. Ama siz tam tersini söylüyorsunuz. Burda yeterli tipbi bilgimiz olmadan doktora karşı çıkmak çok zor azarlayıp susturuyorlar. Yada yok öğle birşey asıl ilaç kullanmazsan diye bir sürü şey anlatıp korkutuyorlar. Durum kotulesirse Cevremde sen ilaçları kestigin için oldu diyecek suçlayacak çok insan var. Hem hastalıkla hem onlarla mücadelede zorlanıyorum. Bildiğim tek şey ters giden birşey var çocukta CIGERDEN GELEN HIRILTI VE AZ  ARA ARA ZORLAMAYAN OKSURUK. BIRDE BURDAKI BIRKAC DOKTORUN ALERJIK ASTIM TANISI. Benim anlattıklarından yola çıkarak neden ne olabilir tahmin edebilirmisiniz. Baska bir Doktora görürsem  hırıltıyi duyunca astım diyecek biliyorum. Gitmeyince icim içimi yiyor. Hırıltı var diye.
http://m.YollaYap.com/ebtc/1525623625495.jpg
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2018 Saat 20:05
Turk doktorlari hastalari kandirip, abone edebilmek icin her turlu ahlaksizligi yaparlar..
1- Akcigerlerde oyle bir enfeksiyon oldugunda, cocuk basini kaldiramaz, yuksek ve inatci bir ates olur...
2- "Koruyucu yedavi" dedikleri ne imis???  Kortizonlu spreylermi??? Yoksa astim ilaclari mi??
3- Yabanci cisimlerin; ASLA Astim yapma gibi bir durumlari yoktur. "Allerjik Astim" tanisi ise, ayrica bir
soytariliktir.
4- Yabanci cisimler; metal olmasa bile, tikadiklari akciger bolumunde, mayi birikmesi olur, ve bu manzar
Akciger filminde gorulur.. Sizde oyle bir durum yok..   Akciger filmi temiz...
( Hem sola, hem saga; "R" harfi yani Sag tarafi  gosteren isareti koymak da, dunya da bir tek Turk
Radyologlarina mahsustur)  Bunlara artik , sinirden gulmekten baska bir sey yapamiyorum.. Turkiye'de 
Sagligin artik iyice "Civisi cikti"...  Allah Turk milletinin yardimcisi olsun.. 
5- Tam tikanma oldugunda,; hava giris-cikisi OLMADIGI ICIN, hirilti da duyulmaz..
6- Tahris ve ifrazat artisi oldugunda, hirilti olur. Bronslarin daralmasinda; Wheezing denilen ses duyulur.

" Baska bir Doktora görürsem  hırıltıyi duyunca astım diyecek biliyorum."
Cok dogru; Turk doktorlari her oksurene, her hiriltisi olana; Astim derler.. Kargadan baska kus bilmezler.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 07 May 2018 Saat 20:10
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 May 2018 Saat 22:21
Hocam ciğeri temiz dediniz ya yüreğime şu serptiniz. Koruyucu tedavi dedikleri ventolin pulmicort bunlar kesilincede sigulair tarzı ilaçlar. Astim icinde bu ilaçları vermiyorlarmi hocam. Cok teşekkür ederim okumaya devam
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 May 2018 Saat 06:52
Hicbir sey vermeyin.. Sadece, gerektiginde; Serum fiz, Limonlu bal, ColdMix, Iliadin damla kullanin..   
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2018 Saat 06:27
Hocam söylediğiniz gibi hic birsey kullanmıyorum. Öksürük artık her gece sabaha karşı uydurmayacak derecede var. Wheeyz sesi var dışardan bile bazen duyuluyor. Bu bekleyerek geçecek gibi durmuyor ve gittikcede ses ağrıyor sadece ciğerin arka altlarından var olan ses şimdi her noktada var. Branslardaki daralma çocuğa zarar verir ilerleyen dönemde diye korkuyorum. Dün biraz koştu nefes nefese kalmış solunum iyice artmış sadece koşmaya bağlı solunum hızlanması değildi sanki. Düşüp bayılacak gibi duruyordu. Bu şekilde geçmeyecek hırıltı hocam. Bir yazıda 3 yaşında başlayıp 5 yaşına kadar geçmeyen hiriltilarda gıda alerjiside düşünülmeli demiş bunun doğruluk payı varmıdır. Her geçen gün öksürük ve wheeyz artıyor. 
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2018 Saat 06:39
Hocam birde çocuğun gribi burun akıntısı hapşırmadı burun tıkanıklığı gibi şikayetleri yok. Sadece öksürük ve azil beni rahatsız eden wheeyz sesi var. 
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2018 Saat 09:52
Bronşit, Astım demektir, Allerjik yapıdadır. Akciğerlerin, geçirilen sık enfeksiyonlara karşı gösterdiği bir tepkidir. Akciğerler; mikroplar ciğerlere inmesin diye, bronşları daraltırlar. Bunun sonucunda, rahat nefes alınır fakat nefes vermek güçtür.ve hayat boyu sürecek bir hastalıktır demissiniz. 
Hocam benim çocuğum 3 yaşına kadar doğru dürüst hasta olmadı 3 yaşında malesef kreşe başladı ve o andan itibaren çok üst solunum yolu enfeksiyonu boğaz enfeksiyonu ve kulakta sıvı birikmesi oldu. Çok fazla antibiyotik kullandık yılda 7 - 8 kutu.  boğaz bembeyaz dediler bu beyazlığı görünce bakteri kaynaklı olduğunu söylediler.YALANMIS hep antibiyotik verdiler. Şimdi bizdeki bu hırıltı çok geçirilen enfeksiyona bağlı diye dusunuyorum. Yani cocuk krese gitmeseydi bu hirilti olmayacak  galiba. Burdan çıkardığım sonuç çok fazla üst solunum yolu rahatsızlığı geçirdiğimiz için hafif astım olduk ilk sayfadaki tabloya göre. Ve geçmeyecek Öglemi????
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.