Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Allerjik astım miyiz gercekten
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Allerjik astım miyiz gercekten

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 May 2018 Saat 18:06
Astim oldugunu soylemedim ki!!!   
"Astim tablosu" yaratilmis...  Zaten Turk doktorlarinin; '-Tedavi ettik." dedikleri  hastalarinin tamami
ilaclarla, bu tabloya sokulmus ve esasinda Astimi olmayan hastalardir. 
"Krese gitmeseydi" diye bir sey yok!! Eninde sonunda, kac yasinda insan icine girerse (okula giderse) 
veya hic okula gitmese bile Asker'de bu hastaliklari gecirecek... 
Baska turlu "Bagisiklik sistemi" gelisemez.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 12 May 2018 Saat 18:07
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 242
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 May 2018 Saat 23:15

Hocam iyi aksamlar.Islik sesi için 11 gun dur.onceair kullanmaya başladık. Islık sesi azaldı 4 dinlememeden 1 inde ses var eskiden her dinlemede   vardı.
1.onceair sanirim bize  iyi geldiği için kesin alerjik mi demek ilaçla birlikte  öksürükte azaldı.
2. Bu ilacı kullanayim mi yoksa buda kortizonlu sprey gibimi
3. Hiç birşey yapmadan sürekli işlik sesinin kendiliğinden geçmesini beklemek çok zor.nisandan beri işlik sesi vardı.bizdeki işlik sesinin NEDENI ne olabilir.
4. Tedavisini bırakırsam koştuğu zaman daha fazla oksijen taşımak için tip dilinde birşeyler söyledi kanda birşeyler yükselir anlamına gelen ama şimdi hatırlamıyorum.  Ve pıhtı atar dedi. Hani top oynayan çocuklar aniden öĺüyor ya işte nedeni bu dedi.Dogrumu?
Hocam artık doktora gitmekten korkar oldum. Başımıza kötü birşey gelse kime gideriz nasıl güveniriz bilmiyorum. Ne yapacağız böyle acilde asistan bırakmışlar bir kan tahlilini yaptirtamadim. Antibiyotik yazıyor bakteriyel mi viralmi dedim bence bakteriyel diyor. Bence viral dedim. Almadım ilaci ertesi gün poliklinikte kan tahlili yaptırdım wbc 11 doktor yinede antibiyotik yaziyor. Soyleyincede belki yarin yukselecek dedi. Sadece wbc bakilmaz lym falan birsuru sey anlatti  vay halimize.Sonuc Antibiyotiksiz geçti 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 May 2018 Saat 03:58
Onceair; SADECE, Astim krizlerinin arasini acan bir ilactir.. 
Astimli bir hasta nasil kosar ki?? Poposundan salliyor..  Oksijen ihtiyaci arttikca, normal insanda bile,
 solunum sayisi artar! 
Goruyorsunuz degilmi??  Bu doktorlarin ne kadar palavra egitim aldiklarini!! 
Bunlara kalsa, bu yas grubundaki butun cocuklar Astim Hastasi!! 
islik sesi dediginiz; "wheezing', bazi cocuklarda muayyen yaslarda duyulan bir sestir.. 
Wheezing olmasi astim anlamina gelmez.. 

Yukarı Dön
Gamze kacal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 276
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 May 2018 Saat 13:10
Konuyla alakalı olduğu için sormak istedim onceair sadece atak aralarını açar diyosunuz peki atak geçirmeyi de engellermi yani bu ilacı kullanırken atak hiç olmazmi ilacı bırakınca ataklar tekrar mi başlar 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 May 2018 Saat 18:22
Hayir... Sadece aralari acar... VE atakli devrede verilmezler… 
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ağu 2018 Saat 17:05

Hocam kortizonlu tavsiyeniz üzerine bırakmıştım. Yaz dönemi hiç bir ilaç vermemeye  çalıştım. Durumumuz:
1. Kış dönemi hiç geçmeyen ıslik sesi yaz döneminde ilk defa bir var bir yok. 2 gün boyunca  duymadigim temiz dönem geçirdik.Ama yinede islik sesimiz temiz donemden fazla. Genelde Islık sesi çok koştuğunda ve hava soguk oldugunda duyuluyor. Islık sesi duysamda hicbir ILAC VERMEDIM.
2. Tekrar doktora gittik. Solunum alerji testi yapıldı ama birşey çıkmadı. Alerji nedeniyle işlik sesi duyulur mu. GIDA alerjisi işlik sesi yaparmı . GIDA alerji testleri yetersiz diye yapmadılar.
3.   alerji bulunursa aşı tedavisi yaptirmalimiyim.
4. Alerjik astım diyorlar ama bizim nefessiz kaldığımız hiç olmadı morarma vb şeyler yok. Sadece işlik ve sürekli BOGAZ TEMIZLEME hareteki mevcut. Biz alerjik astım değil  alerjik bronşit miyiz hocam.Alerjik bronşit büyüdükçe gecermi Hastalığımız adı ne ?
5. Yaz dönemi bile işlik sesi geçmiyordu hocam denize götürdük 10 gün denizde 1 defa bile işlik sesi yoktu. Ağzından burnundan tuzlu su girince iyi geldi.Bunu n anlamı nedir.  Alerjenler tuzlu su nedeniyle uzaklaştımi
6 Şimdiden kışı nasıl ilaçsız geçireceğiz korkusu sardı. Bu ıslık sesi bize zarar veriyor mu  Teşekkür ederim. 

Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2018 Saat 06:22
1- O testleri niye yaptiriyorsunuz?? Hepsi para tuzagi!! 
2- Turk doktorlari;Allerji'den baska hastalik bilmezler.. Onlara gore her oksuren;Astim hastasidir. 
3- Zaten butun uc-kagit, sizi punduna getirip, o kahrolasi testleri yapmak icin.. 
4- Hadise; VIRUTIK mis.. o yuzden deniz havasi iyi geldi.. Yoksa, Astim veya allerji olsa daha kotu olurdu.
5- Bu sahtekar Allerjik doktorlardan uzak durdugunuz surece, kisi rahat gecirirsiniz.  
Yukarı Dön
toprak1 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı toprak1 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2018 Saat 18:01
1.Hocam virutik olsa yazın hiç sikayetimizin yani ıslık sesisin olmaması gerekmez mi Islık sesi her hangi bir rahatsızlığı nezle grip gibi birseyi yokken de var yazin.
2. Neden sürekli boğaz temizleme yapıyor. Az öksürükle birlikte gıcık gibi .
3. Alerjik bronşitten şüpheleniyorum.kesin teşhisi koyacak bir doktor yok malesef onlara göre astım.Sizce ne hocam. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.