Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Geçmeyen kaşıntı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Geçmeyen kaşıntı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 196
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Geçmeyen kaşıntı
    Gönderim Zamanı: 22 Nis 2018 Saat 22:57
Hocam 30 yaşında bir kadınım. Mart ayında dizden aşağı başlayan kalça,bacak arkası karın ve kollarla devam eden şiddetlı gece atakları yapan kaşıntı başladı. Uyuz olduğunu düşünüp kwellada şampuan aldım sızı okuyup. Ev halkı da dahıl kullandık. Herseyı yüksek derecede yıkadım ütüledım. 10 güne tekrarladım. Gecmedıgı gıbı arttı. Cıldıyeye gıttım tahlıllere bakıldı(alerjı testıyapılmadı)temız çıktı. En son uyuz olabılır dedı ama emın degıl. Losyonunu aldım. 2 kez yaptım. Hatta dayanamayıp 10 gün arayla 3. Yü de yaptım.Heryeri herseyı dezenfekte ettım. Gece atakları gectı ama hala kaşıntılar sürüyor.1,5 ay oldu. Eşime kızlarıma gecmedı.
Sadece 3 yaşındakı kızımda doğduğundan berı aşina olduğumuz cilt kuruluğu ara ara olan kabartılar var nemlendırıyorum. Ikı gündür o da gobegını ve bacaklarını kaşıyor nokta nokta kabuk tuttu.
1-Losyon var ona da sürüp sabaha banyo yaptırayım mı?
2-uyuz isek koltuk kanepe halı tekrar yıkayım mı hocam heryere temas edıyoruz.
bende de onda da tünel şeklınde kabartılar yok.
Bı yol gösterın lütfen?çok bunaldım gerçekten

Düzenleyen Mamafi - 22 Nis 2018 Saat 23:48
Yukarı Dön
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Nis 2018 Saat 23:17
DE34D8A7-BF64-4C49-8103-58B0FED38953.jpeg
17E96DE8-1605-4C35-834F-C7AE36E5C4D0.jpeg
Benım bacagım kızımın karnı. İnşallah yuklenmıştır. Sitede sorun var
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 04:08
Uyuz; dokuntulerini en fazla, cinsel bolgelerde, meme altladinda ve bilek ic yuzlerinde yapar.   
Maalesef, resimler acilmiyor. 
drktgc@yahoo.com adresine;     mail olarak gonderin.. 
Uyuz; esyalardan bulasmaz.. Yakin temas ile insandan insana bulasir. 
Yukarı Dön
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 09:48
Gönderdim Kadir Bey mail olarak. Dedıgınız bölgelerde özellikle Yok.yogun olarak bacak arkası ve kalça. Böcek ısırması da degıl. Evde hiç haşere Yok. Düzenli ilaçlanıyor site. Eğer uyuz olmadıgınA kanaat getırırsenız ne yapayım hocam zyrtec hap kullanıyorum.

Düzenleyen Mamafi - 23 Nis 2018 Saat 14:58
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 20:08
Mailiniz "Spam" dosyasina dusmus.. Siz soylemeseniz, bakmazdim..

Resimler: Uyuz oldugunu gosteriyor.
Yalniz!!!  Ilac kullandiktan sonra, olen Uyuz boceginin cesetleri, yavrulari, yumurtalari ve ifrazatlari, 
bir muddet daha, kasinti yapmaya devam ederler.  
Gunde: 2x1 Betnovate krem surun. Artik Uyuz ilaci kullanmayin. 
NOT: Kesinlikle Allerji degil, hicbir allerjik dokuntu, bu sekilde "nokta" gibi dokuntuler yapmaz!!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Nis 2018 Saat 20:09
Yukarı Dön
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 20:17
Ilacları kullanalı 1 ay oldu nerdeyse hocam çok uzun sürdü.
1- O zaman 3 yaşındakı kızıma da losyon uygulayım mı Hemen bugün atesı var bekleyım mı!!
?2-Bir de İfrazatlar yumurtalar dökülürken de bulaşabılır mı hocam?
3-bu bir kısır döngü o zaman. Belkı de kızımdan bana tekrar bulaştı aynı anda tedavı olmadığımız için

Düzenleyen Mamafi - 23 Nis 2018 Saat 20:36
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 20:50
Yumurtalari ASLA cilt disina cikmazlar.. Bulasma, eriskin uyuz boceginin, yuruyerek, bir sahistan digerine
gitmesi ile olur. Bu yuzden, yakin temas sarttir.
Haklisiniz; 1 ay uzun sure, 3-5 gunu gecmemesi  gerekirdi. Belki bu 1 ay icinde, yeni bulasma oldu!!
3-5 gun Betnovate kullanin, sonucu konusalim. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 23 Nis 2018 Saat 20:51
Yukarı Dön
Mamafi Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Mamafi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nis 2018 Saat 20:56
İşte belkı o bulaşma kızımdan oldu. Tekrar etmış olacağım ama ona losyon sureyım mı Kadir bey ?betnovatı hemen alıyorum
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.