Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kalça Usg
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kalça Usg

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2018 Saat 18:42
Once dedigimi yapin, duzelme olmazsa; Tortikollis dusunulur. 
Yukarı Dön
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 391
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2018 Saat 00:06
Kadir Bey merhabalar, tekrar başlık açmadan buraya yazmak istedim. Kızımın 1. Ay Kalça Usg sinde sağ kalçada açı farkı vardı ve 40 gün çift bez bağladık tekrar yapılan Usg normale dönmüş dendi ve 1 ay sonra yani 3 aylıkken iyi bir radyoloğa yine usg yaptırdık o zaman açılar daha da iyi idi sizin söylediğiniz gibi bacakları ayırıp yana yatırabiliyorum.. Ancak 3 aylıktan bu yana (şu an 7 Aylık ) o zamanda size yazmıştım sol diz kapağından ve bu sürekli her bacağını oynattığında ve kucağıma aldığım çoğu zaman popo kısmından sol kalçasından küt küt diye ses geliyor.
1.Bu seslerin 4 aydır gelmesi normal mi neden kaynaklanıyor olabilir?
2.Kalça çıkığı ile bağlantılıdır diye bu sesler çok tedirginim ilgisi var mıdır?
3.Ayrıca ben bu durumlardan dolayı bacaklarını çok korudum bastırmamak için şimdi yeni yeni bastırmaya çalışıyorum kucağımda tutarken bacağıma ama 1 sn anca basıyor basıp çekiyor hemen bırakıyor kendini dik durmuyor eğri öne doğru bükük durumda duruyor bunlar ben hiç bastırmadım diye kasların zayıflığından mı yoksa Farklı bir durum mu var?Lütfen bilgi verir misiniz...Teşekküler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112766
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Eyl 2018 Saat 04:06
Dogru durust bir doktor, kalca cikigi yonunden elle muayene etsin, veya dizleri acik sekilde bir resim gonderin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.