Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tansiyonu yüksek
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tansiyonu yüksek

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Gül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 143
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tansiyonu yüksek
    Gönderim Zamanı: 14 May 2018 Saat 22:45
6 yasindaki oglum sık hastalaniyor. Senede 7-8 sise antibiyotik kullanan, sık ates dusurucu kullanan bir cocuk.alerji geniz eti problemleri var.bugun atesle ilgili acile goturduk.4.gundur atesli.beta ciktigi icin maalesef antibiyotik baslandi.atesliyken ayak tirnaklari morariyor ve 4-5 aydir ayda bir kez basim donuyor diyor diye tesadufen 6 yıldan sonra ilk kez tansiyon olculdu.13/9cikti.uc olcumde de.cok yuksek oldugu soylendi.ben bir adim atmadan once size danismak istedim.yaklasik 4 aydir gunde 2 kez nasonex,1olcek aerous surup kullanıyoruz.bu ilaclar gecici olarak tansiyonu yukseltmis olabilir mi cocukta? Yada bunu hangi branş çözebilir.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 04:14
KACIN... Hemen o harami doktordan kacin..
Eski konulari okuyun..
Kan sayiminin tamamini yazsa idiniz, daha kesin bilgi verebilirdim.. 
Yukarı Dön
Gül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 08:11
Kan sayımı yapilmadi sadece strep a pozitif.ama suan bizim icin onemli olan tansiyonun 6 yas cocugu icin 13-9 cikmasi.bu normal midir 6 yas icin?
Yukarı Dön
Gül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 08:12
Tansiyonla ilgili eski konulari arattim ama bulamadim forumda
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 18:27
1- Cocuklarda; Hipertansiyon, asla tek basina olmaz!!!
Beraberinde, ayaklarda odem olur, cocuk; sisliklerden,  ayakkabisini bile giyemez..
2- Yanlis olculmustur.. Cocuklarda kullanilan Tansiyon aletleri farkli boyda olurlar. Kola sarilan kisimin; 
dirsek-omuz  araliginin 2/3'unden fazlasini kaplamamasi SARTTIR.... 
3- Inanmazsaniz, baska yerde olcturun.. Kasten yanlis olcmus olup, sizi abone etmek istiyor olabilir.. 

Strep-A Testine gelince;
Bu yasta (+) olmasi son derecede nadirdir.. Olan cocuklarda da: ATES+Cok pis bir agiz kokusu +Dilin
 tamamini kaplayan pas tabakasi olur. Ayrica; devamli bir Bulanti ve bazen kusmalar olur..
Bunlar yoksa, "Laboratuvar-Doktor Ikili Cetesi" sizi dolandiriyor demektir. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 May 2018 Saat 18:30
Yukarı Dön
Gül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 20:39
Hocam 6,5yasinda.aynen ates asiri pis agiz kokusu ve pas vardi.bademcikleri ve geniz eti cok büyük
Ondan sık hastalaniyor ama kbb doktorumuz almiyor sizinle hem fikir.tansiyonu koluna uygun manşonla devlet hastanesinde ölçtüler.3 kez ölçüp ben nu yaşta çocukta ilk kez  buyuk tansiyonlu cocuk gordum 13/9 alti yas icin cok dedi olcen kisi.kalp bobrek yada beyindir dedi. Bu durumda baska neresi olcer?eczaneler olcmuyormus cocugu.
Son sorum peki diger yerde de yuksek cikarsa nasil bir yol izleyelim ?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 May 2018 Saat 23:22
"Ondan sik hastalanmiyoir"  !!!   Sik hastalandigi icin; Bademcikler ve Geniz eti buyuk.. 
Sebep ile sonucu karistirmayin.. 
Tek basina yuksek tansiyon, (eger dogru olculdu ise) yaninda baska bulgular olmasi gerekirdi.. 
Hicbir sikayeti olmayan bir cocukta, kesin yanlis olcme vardir. 

Yukarı Dön
Gül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 May 2018 Saat 01:06
Sikayeti var aslinda aralarda bas donmesi basi dondugunde sırılsıklam ter dokmesi ve genelde midem bulaniyor diyen bir çocuk 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.