Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Uyku sorunu
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Uyku sorunu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Minelmelis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 60
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Minelmelis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Uyku sorunu
    Gönderim Zamanı: 12 Haz 2018 Saat 12:07
Hocam merhabalar.50 günlük bebeğim uykuya dalamiyor.siz uyutmaya çalışmayın uykusu gelen çocuk uyur diyorsunuz ama uykusu var esniyor gözlerini kapıyor ama sonra sıçrıyor dalamiyor uykuya.gece uykusu var.gece yanıma alıyorum emerek uyuyor yanımda 5-6 saat uyanmiyor.gunduz de anne memesinde ancak uyuyor.yalanci meme falan deniyorum olmuyor.anne memesindn ayirdigim an uyaniyor.ayakta sallıyorum dalıyor gibi oluyor 1 dk sonra uyanıyor.artik çok yoruldum nasıl bir yol izlemeliyim.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haz 2018 Saat 18:15
Yapabileceginiz bir sey yok.. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Minelmelis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haz 2018 Saat 17:24
Peki hocam.birde geçenlerde bir yazı okudum anne sütü bebeği emzirmekle emziremiyorsak sağmakla çoğalır diye.emzirme sıklığı 2-3 saatte bir olmalıymış.bu yazıyı okuduktan sonra geceleri kızım deliksiz 5-6 saat uyuduğu için gece kalkıp sütümü el pompasıyla sağıp buzdolabında saklıyorum.ertesi gün doymadığını hissettiğimde biberonla veriyorum.
1-doğru mu yapıyorum sizce sütü sagmak sütün artmasına fayda saglar mı?
2-bebeğim gündüzleri devamlı memede durmak istiyor.kakası sarı renkte kilo alımı normal diyor doktor ama devamlı aç gibi.kakası sarı olduğu halde aç olabilir mi?
3-karnı tok olan bebek bşberonla verilen mamayı içer mi?çünkü uzun süre memede durduğu halde devamlı arandığu zaman 2 ölçek mama veiyorum.bitiriyor ve devamını da istiyor.etrafımdaki herkesin aç bu çocuk mama ver demesinden bıktım artık.bebek büyütürken en çok zorlandığım konu aç mı sütün yetiyor mu? Bu konuda sizin fikriniz çok önemli benim için şimdiden çok teşekkür ederim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haz 2018 Saat 18:40
1- Bir zarari yok.. Aliyorsa, niye olmasin? Dogrudur… Iki bebek emse, iki bebeklik sut gelir. 
2- Olamaz.. Sizi "Yalanci emzik" diye kullanmak istiyor.. Dikkat edin, bu sekilde meme ucunu agizinda 
birakirsaniz, meme uclari yara olur, hic veremezsiniz…. Bir memede; 10 dakikadan fazla tutmayin.. 
3- Normalde, biberonu almamasi gerekir.. AMA ilerde sisman bebek olacak ise, ister!! 
Kilo takibi yapin, kiloda dusme olursa, 4 ay bitene kadar mama, ondan sonra, "Kutu sutu" (tam yagli) verin. 
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Minelmelis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haz 2018 Saat 18:47
Hocam gece sağdığım sütle öglen sagdığım süt bırbırıne karıştırılabılır mı yoksa ayrı ayrı mı vermeliyım
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2018 Saat 05:21
Karistirabilirsiniz.. 
Lutfen!!!!!! Bu konu ile ilgili bilmeniz gereken baska bir bilgi olsa idi yazardim!!!!
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Minelmelis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Haz 2018 Saat 08:32
Peki hocam çok teseteşe ederim.iyiki varsınız.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.