Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yüksek inatçı ateş
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yüksek inatçı ateş

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ayemel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 296
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayemel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 06:35
Hocam ateş bitti. Öksürük var biraz. Bir de baya kilo kaybi oldu bu süreçte. Biraz önce de şiddetli kulak ağrısı yla uyandı sürekli ağlıyor. Evde ılliadin damla yoktu. Sprey almış baba eczanenin tavsiyesiyle eskiden. Onu buldum ve 2 damla sprey damlattim
 Sanırım iyi geldi 10 dk sonra uyudu. Kulak İçin ılliadin damla alıp ona devam edeyim değil mi? başka değerlendirmem gereken birsey var mı 

Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 07:48
Spreyi acip, damlalikli siseye koyarsaniz, ise yarar.. Agri olmasa bile 5 gun devam edin. 
Yukarı Dön
ayemel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayemel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 08:19
Ağrı kesici hangisi etkili olur. Çünkü damladan 20 dk. sonra acıyor diye feryat figan başlıyor. Yaş 7

Düzenleyen ayemel - 22 Haz 2018 Saat 12:33
Yukarı Dön
ayemel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayemel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 12:52
Hocam hastalık sürecini kısaca özet geçeyim. Ben sürekli takip edip hemen hemen her soruyuda cevabıda okuyorum. Tabii bu sayede 3 yılda bir hasta olup bu da uzun sürünce paniklemeye başladım.

15 gün önce, sadece 1 kez kusma, 1 kez ishal gibi tuvalete çıkma oldu. Aynı gün ateş yükseldi. ateş 9 gün boyunca 39,5 ta seyretti. Bu süreçte sadece çok ağrısı olduğunda ibufen verdim. Bunun dışında ateşe müdahale etmedim. 9 günden sonra ateş düşmeye başladı fakat sert bir öksürük peydah oldu. 5 gündür de sadece öksürükle geçtikten sonra bugün sabaha karşı şiddetli bir kulak ağrısı ile uyandık. çok feryat figan ediyor, illiadin başladım hemen ve ibufen verdim, doktora götürdüm tahlil yaptırabilmek için. Tahlile grek yok enfeksiyon çıkacak belli kualk iltihap yapmış dedi. aquementin 400, iburamin cold ve bir kulak damlası vermiş. antibiyotik verecekse de bactrim olsun bari dedim. O da olmaz bunu kullanmalı dedi. ben ordan çıkıp özel bir yerde hemogram yaptırdım. sonuçları gönderiyorum. şimdide sürekli başım ağrıyor diye ağlıyor, bilgisayar vs.gibi ekrana bakamıyorum gözlerim acıyor diyor.
Bu süreçte çocuk çok halsiz, iştahsız ve bitkindi. İyice zayıfladı artık kolları falan çöp gibi kaldı. 20 kg'ya düşmüş.  (7 yaşında)
Hocam biz baştan beri aynı hastalıkla mi savaşıyoruz. Tekrar yeni bir hastalık mı başladı. Rica ediyorum bir aydınlatıranız.

Tahlil'de WBC yüksek çıkmış. İlaç planlamasını nasıl yapalım. aquementin, klavunat evimde var. daha öncelerde yazmışlardı açmamıştım kutuları. ne kullanalım.

çok zayıflaması, baş ağrısı normal mi?

Düzenleyen ayemel - 22 Haz 2018 Saat 13:06
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 17:13
Tahlile guveniyorsak; sadece Klavunat400 verin, siseyi bitirin..
SAKIN "Kulak damlasini" kullanmayin... 
Yukarı Dön
ayemel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ayemel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haz 2018 Saat 17:40
Verilen kulak damlasını kullanmıyorum. Fakat ılliadin e devam ediyorum doğru degilmi? 
Tahlilin diğer değerlerinde anormallik yok değilmi hocam. Başka bir hastalık falan değildir yani di mj? Gözlerinin altı çöktü çocuğun. Yemiyor hiç. klavunat a başlıyorum hemen. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.