Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Yemek / Mutfak > Yemek / Mutfak
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - parcalanmis kek
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konuparcalanmis kek

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 8752
Mesajın Direkt Linki Konu: parcalanmis kek
    Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 14:25
Arkadaslar bugünkü misafirler icin yaptigim kek büyük bir sabotaja kurban gitti LOLsagolsun kizim masanin üstünden kek tabagini cekip kekimi un ufak etti.Sicak kek oldugu icin malumunuz daha cok dagildi.Sizlerden ricam parcalanmis kekler icin bi tarifiniz varsa bekliyorum.

Firina yeni kek yapip koydum , ama öncekini atmaya gönlüm el vermiyor.

SevgilerLOL
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...
Yukarı Dön
ilkbahar Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 271
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 14:33
sulu puding yapıp içine ufalanmış kekelri koyabilrsin olur mu bilmiyorum benden bir fikir
Yukarı Dön
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 14:45
Orjinalini yazan: ilkbahar ilkbahar Yazdı:

sulu puding yapıp içine ufalanmış kekelri koyabilrsin olur mu bilmiyorum benden bir fikir

Sagol canim bi düsünelim bakalim LOL
Şeker küpü olarak doğdum,sonra neşe küpü,bir zaman sonra zeka küpü,derken sinir küpü şimdilerde sabır küpü gibiyim. Sonumdan endişeliyim...
Yukarı Dön
MySons Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Puanlar: 1537
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 15:00
piramit kek....
ben bunu parcalanmis bisküviyle yapiyorum ama sen parcalanmis pastaylada yapabilirsin sanirim, tadida cok güzel oluyor...
anlatayim kisacana:

250 gram margarin tencerede eritilir ve biraz sogutulur. Icine 2 yumurta kirilir, iyice karistirilir, ardindan 6 kasik seker ve 1 bardak kakao ve ceviz karistirilir...mixerle olabilir, cevizler daha iyi ufalaniyor ozaman...
(60 adet bisküvi (keks) kücük kücük kirilir- bunu sen pastanla yaparsin artik... ufalarsin tamamen)...ve tüm malzeme iyice karistirildiktan sonra ciletin kagida (alufolie) dökülüp piramid sekli verilir ve en az 2 saat buzdolabinda bekletilir.
Sonra pudra sekeri veya hindistan cevizi ile süslenir..... hmmmmmm afiyetle sunulup yenir!!!
Kolay gelsin!
Bence bu ufalanmis kek icin cok iyi bir cözüm... sen ne dersin?????

Yukarı Dön
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 15:06
piramit keki bende cok severim canim eline koluna saglik karnimi aciktirdin LOLTarif icin tsk lerClown
Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mar 2008 Saat 18:20

canım,ay çöreğide yapabilirsin,iç malzemeye özellikle ufalanmış,kalan keklerden koyuluyor ama tam tarifi şu an aklımda değil,pasta notlarıma bakıp,gece yazarım inş.şimdi tunanın karnını doyurmam lazımClown
Yukarı Dön
Beyza Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mar 2008 Saat 00:45
Reyyan cim evet bugün benimde aklima geldi.Gecenlerde tv da görmüstüm ay cöreginin icine koymuslardi.Bulabilirsen cok sevinirim ne mutlu bana.Cok tesekkürler.Clown

Yukarı Dön
Ziyaretçi Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Mar 2008 Saat 01:23
Orjinalini yazan: Defne2007 Defne2007 Yazdı:

Reyyan cim evet bugün benimde aklima geldi.Gecenlerde tv da görmüstüm ay cöreginin icine koymuslardi.Bulabilirsen cok sevinirim ne mutlu bana.Cok tesekkürler.Clown

canım,çok özür dilerim,notlarımı geçen hafta annemlere götürmüştüm,misafiri gelecekti,önceden yazdığım bir tarifi deniyecektim,yarın gideceğim,inş.alıp,yarın akşam yazarım,olurmu?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.