Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ASO nun yüksek olması
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ASO nun yüksek olması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ASO nun yüksek olması
    Gönderim Zamanı: 30 Ağu 2018 Saat 01:03
ASO; bir cins, antikordur (yani bagisiklik maddesidir)…  Yeryuzunde, bir tek TURK doktorlari antibiyotik ile
 Antikor dusurmenin sevdasindadirlar.. 
Siz benim yazdiklarimi okuyun.. 
Akut Eklem romatizmasini yeteri kadar anlattim, okuyun.. 

Yukarı Dön
Hilallll Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 164
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hilallll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Ağu 2018 Saat 19:24
Aynı konu üzerinden yazmanın doğru olacağını düşündüm zira 9 yaşındaki oğlum yaptırdığımız kan tahlilinde ASO 931 çıkmıştı .
      Oğlum bir ay kadar önce birkaç gün ayak bileğinin ağrıdığını söylemişti üzerine basmakta zorlanıyordu ama yürüyordu şişlik kızarıklık falan da yoktu yüksekten atladığını düşünüp üzerinde durmamıştık kendiliğinden geçmişti.Daha sonra tahlil ASO nun yüksek olması (931) üzerine size danışmış durumu olduğu gibi bırakmıştık bir şikayetimiz de yoktu fakat oğlum biraz önce yine aynı bileğinin ağrıdığını söyledi ve oynamaya gitti ama ben endişelendim aku eklem romatizması falan da ben mi fark edemiyorum diye
      ASO değeri çok yüksek çıkınca doktorun verdiği antibiyotiği AZRO 500 Film tablet (3 film tablet) de kullamıştık bu arada
........
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağu 2018 Saat 05:40
Serum Fiz kullanin.. eski mailleri okuyun. 
Yukarı Dön
Hilallll Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hilallll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2018 Saat 19:01
Cevaplarınız için çok teşekkürler bu güne kadar hep sizin tavsiyelerinizle hareket ettim şimdi de öyle yapacağız inşallah.
Ancak oğlum sürekli ağzından nefes alıyor uyanıkken de uyurken de bu durum ne olacak 
........
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2018 Saat 02:50
Ates+Agizda pis koku+Dilin tamamini kaplayan pas+Bulanti/kusma olacak, o zaman Strep-A testi yaptirin..
Eski mailleri okuyun... Bu konunun tamamini anlatmak yarim gunumu alir. Yuzlerce kere anlatildi. 
Sadece ASO yuksek diye; hicbir sey yapilmaz.. SAKIN Turk doktorlarinin eline dusmeyin.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Ağu 2018 Saat 02:51
Yukarı Dön
Hilallll Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hilallll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Ağu 2018 Saat 00:39
"Oncelikle; Kardit (Kalp kapak bozuklugu) veya Artrit (Eklemlerde sislik) olacak... 
Streptokoklar; once "Akut eklem Romatizmasi" yaparlar, ve sonrasinda tedavi edilmezse; "Romatizmal 
Kalp Hastaliklari' olusur."diyorsunuz ya oğlum için şimdi yapmamız gereken nedir bahsettiğiniz riskin önüne geçmek için ne yapmalıyız
........
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2018 Saat 19:26
Dedim ya!!!  Tek basina bir anlami YOK... 
Oncelikle; Kardit (Kalp kapak bozuklugu) veya Artrit (Eklemlerde sislik) olacak... 
Streptokoklar; once "Akut eklem Romatizmasi" yaparlar, ve sonrasinda tedavi edilmezse; "Romatizmal 
Kalp Hastaliklari' olusur. Bunlari degerlendirmek icin : Jone's Kriterleri kullanilir..
Turkiyenin aptal ve CAHIL cocuk doktorlari bu kriterleri bilmedikleri icin, sadece ASO'ya bakarak, hastalik
teshis ederler.. Sakin bu salaklara kanmayin.. 

Yukarı Dön
Hilallll Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hilallll Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ağu 2018 Saat 08:03
Yani oğlum defalarca streptekok nedeniyle hastalandı ve uygun tedavi edilmediği için mi ASO bu denli yüksek yani "bu antikorlar zaralı seviyede mi" demek oluyor(ASO 913 )

........
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.