Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - boğaz temizleme
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

boğaz temizleme

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
maritza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 108
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maritza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: boğaz temizleme
    Gönderim Zamanı: 15 Ağu 2018 Saat 22:21
hocam,

kızım ipek kasım ayında 7. yaşını dolduracak.sayenizde 1.5 yaşından beri ilaçsız büyüdü.her aklıma geldikçe size dua ediyorum.

hocam ipek hasta olmamasına rağmen sürekli boğazını temizliyor,sanki bir balgam var da çıkartmak ister gibi...ama sürekli...sanki tik oldu.kesik kesik boğazını temizlemeye çalışıyor.başlarda bunu önemsemedim....özellikle kışın sürekli öksürmesine alışığız.sayenizde kendiliğinden geçmesini beklemeyi öğrendik.

şu an yaz ,ipek yine boğaz temizliyor. çocuk sürekli böyle boğaz temizlemeye çalıştıkça artık çevrem de "bir baktırın,reflü olabilir,acaba nodül mü ?"filan deyince telaşlanıyorum.
keşke imkan olsa da size dinlettirebilsem nasıl yaptığını.

sizce kontrol ettirmemiz gereken birşey var mı?

sizden fikir almadıkça bir yere götürüp boşuna hırpalatmak istemiyoruz.

sevgiler,

m.
Yukarı Dön
maritza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maritza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2018 Saat 00:19
hocam,fikriniz bizim için çok önemli..gıcık şeklinde çıkartmaya çalıştığı birşey var sanki...hasta olmadığı halde bunun sebebi ne olabilir?doktora götürmemiz gerekir mi?ne yapacağımıza karar vermek için sizden haber bekliyoruz....sevgiler..
m.
Yukarı Dön
maritza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maritza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2018 Saat 00:21
hocam,fikriniz bizim için çok önemli..gıcık şeklinde çıkartmaya çalıştığı birşey var sanki...hasta olmadığı halde bunun sebebi ne olabilir?doktora götürmemiz gerekir mi?ne yapacağımıza karar vermek için sizden haber bekliyoruz....sevgiler..
m.
m.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ağu 2018 Saat 02:32
Strepsil Pastil (Honey&Lemon)  gunde; 3-4 tane agizinda seker gibi eritsin. 
Birde, bogazina, gunde:3x1 Tantum Verde sprey sikin. 
Yukarı Dön
maritza Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maritza Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eyl 2018 Saat 09:37
hocam,

size yukarıda 7 yaşındaki kızımın hasta olmadığı halde sürekli boğazını temizleyerek balgam çıkartmaya çalıştığından bahsetmiştim.arada durup dururken sesi de kısılabiliyor,kırçıllaşıyor.söylediğiniz gibi pastil kullandık ama kesik kesik öksürük tarzı boğaz temizlemeleri devam etmekte.

arada boğazımda birşey hissediyorum filan da diyor tam tarif edemese de...

sayenizde biz ipek'i aşı haricinde doktora götürmüyoruz uzun süredir.ama bu durum kafamızı kurcalıyor.acaba boğazında birşey mi var diye....

boş yere çocuğu doktor doktor gezdirip yıpratmak da istemiyorum ama ne tavsiye edersiniz?

bir KBB uzmanına götürelim mi?götürün derseniz istanbul'da sizin güvendiğiniz bir doktor var mı?

o kadar alıştık ki size sorarak adım atmaya..başka türlüsü ile içimiz rahat etmiyor.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

sevgiler,

m.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eyl 2018 Saat 18:45
Dr. Mehmet Ali Sehitoglu'na gidin. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.