Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - grip aşısı ve bitmeyen grip
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

grip aşısı ve bitmeyen grip

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
inci_b Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı inci_b Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: grip aşısı ve bitmeyen grip
    Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2018 Saat 10:37
Hocam merhaba,
 bu size bir buçuk ay içinde üçüncü sorum olacak. Kreşe devam ettiği 2 yıl süresince hastalık olur demiştiniz, biz yine hasta olduk.
Ateş, burun, geniz akıntısı vardı, Allahtan bir gün sonrası ateş düştü. Sağlık ocağı ifluvir , aferin falan yazmış hiçbirini vermedim, bir kez calpol o da çok başını tutup ağladığı için. Ben ballı limonlu su içiremiyorum onun yerine su içiyor balı ayrıca veriyorum.Geceleri de coldmix ve İlliadin damla damlatmıştım. Bugün forumdaki yeni yazıları okurken farkettim grip aşısı olunmalı diyorsunuz. Kızım 28 aylık, bir buçuk aydır geçirdiği gribal enfeksiyonları sayarsak bizim de çocuğa yaptırmamız gerekir mi aşıyı? Daha önce yapılmadı ve 36 aydan küçük sadece yarım doz mu yoksa iki defa yarımşar doz mu olacak bir de?
inci_b
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eyl 2018 Saat 19:58
GEREKIR!!! 
3 yasindan kucuk VE, Grip asisi ILK defa olacak olanlar, 1 ay ara ile yarimsar doz asi olacaklar. 
6 Aydan itibaren yapilabilir..  6 aylik asi olanlar, seneye ( 3 yasindan kucuk olduklari halde) TEK doz asi olurlar.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.