Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Wbc ve antibiotik
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Wbc ve antibiotik

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 80
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Wbc ve antibiotik
    Gönderim Zamanı: 21 Eyl 2018 Saat 23:16
Methaba kadir bey. Kizim 41 aylik. Dun 39 derece ates ve halsizlikle kizimi ozel bir hastaneye götürdük. Doktor sirtini dinleyip hirilti var yatirmamiz gerekli dedi. Kizim baygin gibi olunca kabul ettik. Ventolin ve oksijen verdiler. Kalp sayisi 86 iken oksijenle 96 cikardilar. Bunu anlamadim. Serum ve antibiotik verdiler damar yolundan. Bu arada 4 cocuk doktoru gordu. Ve astim oldugunu soylediler. Ayni hastane icindeki doktorlardi. Kizimin genel durumu iyi olunca bende cikarmak istedim onada izin vetmediler. Bana tum mesuliyet bana aittir diye bir kagit imzalatip oradan kactim.
Kadir bey suan kizim biraz hiritisi ve öksürüyor sizce antibiotik kullanmaliyim . Genel durumu iyiye gidince acaba kullandiklati antibiotikten olacagini dusundum. Bakterial olup streptokok olma ihtimali varmi
2. Sorum da bu sabah wbc bakkildi 9 cikti. Yuksek wbc degerini bir kere damatdan verilen antibiotik dusurebilir mi
Simdi sizce ne yapmaliyim 
Simdiden teşekkürler 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2018 Saat 00:28
     "... Doktor sirtini dinleyip hirilti var yatirmamiz gerekli dedi…"
O sahtekarlar DER!!!  
Anlasilan, gecen senelerdeki "ASTIM"  sahtekarliklarindan kazandiklari parayi baska bir sahtekarliktan kazanamiyorlar.
SAKIN bu pustlara inanmayin… 
SAKIN: Antibiyotik vermeyin.. 
Bu yasta; Streptokok OLMAZ... 
Ayrica da; Bakteriel (ve/veya Streptokok) bir durum olsa; Ates+Agiz kokusu+Dilde Pas olurdu..
WBC: 9 olmasida kesinlikle VIRAL enfeksiyonu gosteriyor.. 
Nereden verilirse verilsin, Antibiyotikler WBC degerini bir gunde DUSUREMEZ... Ancak, bakteriler
 tamamen ortadan kaybolunca WBC duser

Hicbir sey yapmayin, bilhassa bu PUST HASTANEYE bir daha adim bile atmayin. 
Basit bir Grip geciriyor. Benim anlattiklarimi uygulayin, Yeni uye iseniz, eski mailleri okuyun..

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 22 Eyl 2018 Saat 00:30
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2018 Saat 15:14
Çok sagolun kadir bey. Ben uzun zamandir sizi takip ediyorum. Ve nerdeyse gecirdigi griplerin cogunu limon bal cold mix ve serum fizyolojik ile atlattik. Bu sefer nasil olduysa cevremdekilerin israri ile hastaneye yatirdim. Hastaneye yattigi sürece  kanini bile almayi beceremediler. Kizimin kolunu delik desik ettiler. Sonra serumu battirdiklari damar patladi dediler. 
Kadir bey kizim her grip baslangicinda yuksek ates gozlerde hafif kayma halsizlik ve nefes alitken gobegi icine grip cikma durumlari oluyor. Ayrica dudaklarida hafif morariyor. Bende ates dusurucu vermemeye calisiyorum. Acaba bu durumlarda vermrlimiyim. Çocuk cok bitkin oluyor. Sizin gorusunuz nedir sizce ates dusurucu vermelimiyim.
Simdiden tesekkur ederim. iyi günler 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Eyl 2018 Saat 19:33
Acik tenli, akca-pakca cocuklarda, her ateslenmede, bu tip "morarmalar" olur, normaldir. 
Kalp hastasi olan cocuklarda; Gelisme geriligi de olur. 
Ates dusurucu vermeyin. 
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2018 Saat 19:59
Merhaba kadir bey hastaneden cikali 1 hafta oldu. Bu sayfada yazmistim size.Ben kizimi apar topar hastaneden cikardim diye esim ve cevresi bu cocuk neden iyilesmiyor ve bu cocuga bir sey olursa hep senin yuzunden dedikleri icin bende hemen iyilestirme telasina girdim. Cunku baskilardan cok yoruldum. O yuzden 3 gun once bactrime basladim. Sizinde makalenizi okumustum. Kizim yaz kis hastalaniyor. Gereksiz yere mi kullaniyorum. Birakayim mi bundan once bir kere antibiotik kullandim. Oda kan sonucuna gore(sizden ogrendigimi uyguladim)
Hocam bir de cok fazla oksuruyordu bugun perebron kullandi. Onu kullandiktan sonra cok fazla oksurmeye ve hapsurmaya basladi. Ve burun akintisi koyu kivamli iken simdi su gibi akiyor. Gribi iyilesecek gibiyken tekrar mi ediyor.
Kizim 41 aylik 17 kilo 101 cm 
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Eyl 2018 Saat 20:09
Kadir bey hastaneden cikali 1 haftalik suresince inip cikan atesi oksurugu ve hiriltisi vardi. Bactrimi o sebepten kullanmistim. Ama zarar veriyorsa hemen birakayim. Cok caresiz kaldim lutfen yol gosterirseniz cok mutlu olurum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eyl 2018 Saat 02:43
Bactrim, hicbir sekilde, hicbir hastalikta zararli olmaz.. Kullanin. 
Perebron, zaten: "Oksurtucu" bir oksuruk surubudur, ne bekliyordunuz?? Cok gereksiz. 
Yukarı Dön
Didemira Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Didemira Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Eyl 2018 Saat 08:43
Tesekkur ederim hocam. Yasadigim yerdeki doktorlar kizima hatirladigim kadariyla 4 kere astim raporu ve bildigimiz makine ve ilaclar. Ama ben hic birini almadim. Gittiğimiz kac doktor cocugumu yatirmak istedi hastaneye.  Artik guvenim kalmadi hicbirine. Birde her gittigimizde akciger filmi cekmek istemeleri.Cektirmek istemeyince muayede yapmiyorlar. Akciger filmine bakmadan anlayamayiz siz bilirsin diyip ilgilenmeyenlerde var.O yuzden 2 kere cektirmis bulunduk.
iyiki varsiniz hocam yoksa bu cocuklar bu doktorların elinden cok cekerlerdi. Iyi gunler...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.