Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Gebelikte
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gebelikte

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 570
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eki 2018 Saat 19:35
Hocam benim son iki gündur gribim çok ağır bir hal aldi. 3gun once gebelik nedeniyle Ferro senol kan hapı almaya başladım siz çocuklarda kan ilacini hasta iken vermeyin diyordunuz.bu benim için de geçerli olur mu yani gribim tamamen geçene kadar bekleyeyim mi kan ilacini almayı. Hocam birde aşırı derecede basım agriyor yüzünün kemiklerine dokunaniyorum.bogazimda da ağrı var.son iki günde bu tabloyu aldı.bana bı ağrı kesici önerirmisiniz.dayanamiyirum ağrılara.tantum Verde gargara da kullanabilir miyim
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eki 2018 Saat 19:51
Tabii ki, sizin icin de gecerli!!! 
Demir kullanmaniz icin HGB:12g/dl'nin  altinda olmasi gerekir.. 
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Eki 2018 Saat 20:06
Hocam peki ağrı kesici ne kullanabilirim.ve tantumverde gargara kullanmamda sakınca var mi
- "Kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın; rehberi şeytan olmuştur" Yunus Emre
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Eki 2018 Saat 02:09
Kullanabilirsiniz..
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Kas 2018 Saat 23:39
Hocam merhaba.
21.haftasindayim gebeligimin. Erkek bebek.
Sorum şu.
 Bebek çok hareket ediyor . İkinci gebeliğim.ilkide erkek. Oda hareketliydi ama bu başka nerdeyse devamlı hareketlerini hissediyorum. gece uyanıyorum gene kipirdiyor. Bana fazla geldi bence çok fazla hareketli.gecen gün ayrıntılı ultrason çekilirken Dr de dedi.hic durmadı diye.sizce normal mi yani olabilen bir şey mi yoksa bir şeylerin habercisi mi. 
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Kas 2018 Saat 08:12
US normal  sonuc verdigine gore, bir problem yok.
Yukarı Dön
kzykzy Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı kzykzy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2018 Saat 14:18
Hocam bı hafta önce tokken yapıldı.suan 23+3haftalik gebeyim.henuz hiç vitamin ve kan ilacı almadım. Sizin değerlendirmenizi istiyorum.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Kas 2018 Saat 19:38
Biraz Anemi var.. Gunluk etli gida miktarlarini arttiramiyorsaniz, demir ilaci almaniz gerekebilir. 
Kan sekeriniz biraz yuksek. Tahlil icin 8 saat ac kaldiniz degilmi???
8 saat acliktan sonra, bu deger bulundu ise; bir "Seker Yukleme Testi" yaptirmaniz iyi olur..
EGER; Dediginiz gibi; "Tok karnina" yapildi ise, NORMALDIR..  
Bu saatten sonra, anne karnindaki bebekte zaten taslaklar olustugu icin; Folik asit almanizin bir anlami yok..
B12: Herkeste dusuk cikariyorlar, kafaniza takmayin.. Bunun icin ilac almaniz da gerekmez.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 19 Kas 2018 Saat 19:39
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.