Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Oksuruk ve ventolin direnisi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Oksuruk ve ventolin direnisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 90
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Oksuruk ve ventolin direnisi
    Gönderim Zamanı: 02 Ara 2018 Saat 22:06
hocam iyi aksamlar.. iki aydir suren oksurugun son bir ayi tedavi suresi olarak gecti..sizlede yazismistik htirlarsaniz. Solunumun dakikada 60 in uzerine cikmasi,4 yasindaki oglumun baygin halde olmasi nedeniyle doktorun verdigi novosef arti perednol karisimli ignemizi uc gun olduk.. akabinde antibiyotikle devam ettik..iki hafta once tekrar oksuruk geldi ve tekrar nefes daralmasi ve icerden islik sesi geldi..doktor bu sefer gentolin surup suprax klanoks verdi..
Ben bunsefer ozel hastaneye gittim olaclari almadan.. cunku devlet hatanesi doktorlari bize babalarinik hayrima baktigi icin asla bisey soramiyorsun.
Ozel hastane doktoru direk hava vermeyi teklif etti..sizden bahsettim bildigini arada takip ettiginiz soyledi..ben astim ilaci
Oldugunu ve bermek istemedigimi mikroplarin direk bronslara yerlesecegini soyledim.. yarim saat anlatti anlattim ve tamam dedi..
Ama zaditen 1 kere ve macron 500 luk kullanmami iki gun sonra tekrsr mutlaka gelmemi soyledi
Dun gittik cogerlerinin acilmaya basladigini,evvelsi gun hava vermedim simdi hic vermem dedi.ilaclara devam pers gunu tekrsr gel dedi.
Zaditen gercekten iyi geldi oksurugumuz azaldi islik kesildi nefes duzeldi.
Yanlis mi yaptim yagmurdan kacarken doluya mi tutulsim
Bilmiyorum ama tip bilgisi olmadan sizden ogrendiklerimle anca
Bu kadar kacabildim yanlis yapmamisizdir..nefes daralmadi olmasa burnunu bile sumkirmek icin nefes alamamasi olmasa bu kadarda teslim olmayacaktim ama insan en fazla bu kadar riske gireviliyor..ah turkiyede olsaniz daglar asip geliriz ama okyanuslar asilmiyor:)
Yanlis tedavi olmadik insallah hocam..?
Yukarı Dön
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Ara 2018 Saat 23:25
Hocam simdi gordum zaditen de sizin tavsiye etmediginiz ilaclardanmis ben onu bunca senedir nasil gormedim..4 kere verdim hemen kesiyorum..bu islik sesi nefes alamama merdiven cikamama yorulma halleri elimizi kolumuzu bagliyor malesef
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113079
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Ara 2018 Saat 04:18
Zatiten vermeden bir muddet takip edin. 
Yukarı Dön
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2018 Saat 16:38
Hocam dediginiz gibi zaditeni kestim..oksuruk devam artma azalma yok..cumartrsi kontrol var bakalim nolcak.
8 aylik oglum sali gununden beri balgamli yogun oksurugu var..hani eskiler der ya tipidemi kaldin diye, o tarz dolu dolu bi oksuruk..limonatali balli limon serum fiz. Coldmix devam ediyorum dun burnu akmaya basladi..normalde once sivi sonra yogun burun akintisi sonra oksuruk belki kulak agirisi ve biter hastalik sizin tabirinizle .. ama simdi once oksuruk olunca tedirgin oldum abiden mi gecti. Akinti koyulasinca oksurugumuz daha kotu olur mu..gece 20 dk ya bi uyaniyoruz oksuruk cok yok ama huzursuz edici..
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ara 2018 Saat 19:43
SAKIN, oksuruk icin Turkiye'de doktorlara gitmeyin..
Ilk sayfadaki : "Oksuruklu Hastaliklarin Degerlendirilmesi" tablosunu iyi ogrenin.. 
Yukarı Dön
emerlike Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emerlike Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ara 2018 Saat 12:59
Hocam buyuk oglumun cigerler temizlenmis doktor ilaci kesin dedi:)) kucuk oglumunda temizmis obujda gecmeknuzere zaditen damla verdi ama almadik tabi..
Kan tahlili yaptirdik 8 aylik..resim yuklemeyi bilmiyorum onyuzden yazcam buraya..
B12 198
Vitamind3 23.68
Hgb 10.3
Wbc 13
Ferritin 25.4
Doktor b12 nin 300-400 lerde olmasi gerektigini soyledi ocean b12 haftada bir puf spray kullan dedi.. dvit icinde ocean verdi bide kan ilaci verdi size sormadan kullanmak istemedim..aliyimmi hocam dusuk mu gercekten..
Benimde b12 cok iyi olmaZ bende etkilermiyim sutten dolayi..cook tsk ederim

Düzenleyen emerlike - 09 Ara 2018 Saat 14:19
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ara 2018 Saat 19:27
Anemi :YOK
Antibiyotik gerekecek bir durum: YOK 
Her ikiside, her sene birer ampul Dvit3 icsin… Damlalarla eskigi telafi edemezsiniz.
SAKIN; o salaga inanip; B12 filan vermeyin, tam bir SAHTEKAR!! 
Akli sira devamli B12 kontrolleri ile sizi "omur boyu aylik gelir"yapacak.. 
Sadece Dvit3 ampul 2 adet alin.. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.