Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Arkadaşım icin
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Arkadaşım icin

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Unuttum06 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 346
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Unuttum06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Arkadaşım icin
    Gönderim Zamanı: 16 Ara 2018 Saat 00:23
Oğlum 7 yaşında 1. Sınıfa gidiyor 2015 yılında Aydın’a taşındık. O zamana kadar da hiç öksürük ve alt solunum yolu şikayetimiz olmadı. Geniz etimiz büyük olduğu için genelde ateşleniyor ve bademcik enfeksiyonu deniliyordu. 2016 Ocak ayında geniz eti alındı ve  o günden bu yana hiç Boğazla ilgili bir sorun yaşamadık ama malesef inatçı öksürükle tanıştık. 2016 kışında ilk defa bronşit teşhisi aldık .sonrasında bu güne kadar olan süreçte 1 kez sinüzit 1 kez kabakulak 1 kez boğmaca Ağustos 2017 ve Ocak 2018 de olmak üzere 2 kez a tipik pnomoni teşhisi aldık . Kanda ve deri testinde alerji çıkmadı.Çocuk doktoru astım dedi İzmir’de gittiğimiz alerji ve astım uzmanı Prof solunum yolu hassas astım değil dedi. Vaksoral singuleer hepsi denendi fayda etmedi. Bu  yıl Eylül de birinci sınıfa başladık. 2 haftamızda öksürük ve burun akıntısı başladı 3 gün içinde balgamlı öksürüğe döndü çocuk doktorumuz astımı tetiklenmiş dedi hava verdi 3 hafta da geçmeyince 1 hafta Augmentin kullandık. İlacı kestikten birkaç gün sonra burun akıntısı bitti öksürükte günde bir iki ye düştü. Kasım ayı ilk haftası tekrar şiddetli bir öksürük ve burun akıntısı başladı. Doktora gittik muayene bulguları iyi havaya devam dedi. 5 gün sonra öksürükler gözünden yaş getirecek kadar şiddetli olunca tekrar gittik yine bulgular normal dedi.3 gün sonra öksürük sonrası kusmalar olduğu için tekrar gittik boğmaca dedi 12 gün macrol kullandık . 5 gündür öksürmüyordu dün gece yine kuru öksürük başladı sabahta çok yoğun bir burun akıntısı ve kuru öksürük devam ediyor .2 hafta önce tekrar alerji bölümüne gittik tün kan değerlerine bakıldı akciğer grafiği ve SFT bakıldı herşey  çok iyi dedi sadece SFT ye bakarak astım denildi . Ter testi yaptırmamı önerdi.Bu arada oğlumun öksürüğü devam ediyordu hala. Şuan sabah akşam respiro kullanıyoruz. Sizin Öneriniz nedir . Bu arada oğlum çölyak hastası beş yıldır diyet yapıyoruz aynı zamanda aritmi var
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2018 Saat 03:15
Yediginiz "KAZIKLAR" ve sahtekarliklari o kadar fazla ki, hepsini tafsilatli anlatmam, yarim gunumu alir..
Siz ; once bu konuyu bir okuyun, eski soru-cevaplara bir goz atin ve Bilhassa "Sahtekarligin 3 Safhasini" 
cok iyi ogrenin, gene akliniza takilan bir sey olursa o zaman sorun. 
7 seneden beri mevcut, butun sahtekarliklari size uygulanmislar. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Unuttum06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2018 Saat 07:28
Hocam söylediğiniz gibi sahtekarlığın 3 safhasını okudum ve tam da dediğiniz gibi bize hepsini uygulamışlar anladım ki çocuğum uygulanan yanlış tedavi yüzünden hep hasta ve daha kötü olmuş. Asla astım olduğuna inanmadım zaten ama bize iki yıldır astımlı gibi tedavi uygulandı geçen sene Ekim’den Mayıs’a kadar filixsote kullandık. ( bu arada oğlum Mayıs ekim arası hiç hastalanmadı hiç ilaç almadı hatta boy attı baya)Bu sene Ekim’de de respiroya geçtik . Ben şimdi hepsini bırakıp önerdiğiniz gibi sadece ballı limon ve cold mix kullanacağım peki şimdiye kadar uygulanan yanlış tedavinin Oğluma bir zararı hasarı oldu mu sizce?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2018 Saat 19:32
Uzun sureli Kortizon kullanimi sonucu; Buyumesini azaltmis olabilirsiniz.. Birde, kortizon etkisi ile, devamli hasta oldu.
Unutmayin…. Turk doktorlari eskiden her oksurene; ASTIM diyorlardi, onca hakaretlerden sonra dilleri
bir yerlerine girdi, ama simdi de; her oksurene; Zaturre deyip, hastaneye yatiriyorlar.  Cok "Balli" is!!!
Turkiye'nin sahtekar doktorlari, ASLA yok olmazlar.. Korku filimlerindeki canavarlar gibidirler.. O kadar
oldurursunuz, gomersiniz, son sahnede gene de, ellerini mezardan cikarip, pacaniza yapismaya calisirlar.
Uyanik olacaksiniz.  

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Ara 2018 Saat 19:33
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Unuttum06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Ara 2018 Saat 22:34
Hocam çok teşekkür ederim . Peki yanlış tedavi gerçekten astım olmasına neden olmuş mudur?Ve bundan sonra havaları ve ilaçları kesmem iyileşmesini hızlandırır mı?bu gün öksürük balgamlı ve burun akıntısı hala çok fazla dili bembeyaz olmuş ve ateşi ikindiye doğru 38.5 oldu bol su içirdim üstünü soydum limonata yapıp içirdim düştü.sabah ve akşam bir tatlı kaşığı bal ve limon karıştırıp verdim. Cold mix alamadım yarın alacağım ayağının altına Vicks sürdüm yatağının yanına yarım limon koydum inşallah işe yarar tekrar teşekkürler 🙏🏻
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ara 2018 Saat 03:35
Hic bir zaman; ASTIM degildi ki!!!  Verilen ilaclarla, solunumu o hale gelince, "Sahtekarligin o 3 Safhasini" 
uyguladilar.. Meslek hayatim boyunca, benim hic boyle bir hastam olmadi..
Bir kere, Astim hastalarinda, "Astim Krizleri" olur.. Hasta sikintili solunum (rahat nefes veremez) nedeni
 ile yere yikilir. Sikintili solunumu vardir.. Oksuruk cok daha sonra ortaya cikar..
Siz bakmayin Turk doktorlarina; eskiden HER oksurene Astim diyorlardi, simdi Zaturre diyorlar. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.