Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - yine öksürük başladı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yine öksürük başladı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
anneoluncx Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 260
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 17:58
sayın hocam acil yardımınıza ihtiyacım var.tek güvendiğim sizsiniz.size sormadan bişey yapmak istemiyorum.öksürüğü çok şiddetli olup oğlumu halsiz bıraktığı için aile hekimimize gittik 1 saat önce ciğerlerini dinledi ve çok fazla hırıltısı olduğunu astım atağının başladığını söyledi. 3 haftadır hava vermediğimi söylediğimde kafama göre böyle bişey yapamayacağımı hemen havaları vermemi eğer ateş çıkmadan kurtarırsam dua etmemi  ateş çıkarsa enfekte olmuş demek olduğunu ve antibiyotik gerekeceğini söyledi.3 gündür grip için tüm önerilerinizi uyguluyorum ancak öksürüğünde hiç değişiklik yok.  ne yapayım ben şimdi? ateş çıkarsa sizin savaşmasından yana olduğunuzu biliyorum ancak ateş kaça kadar çıkarsa ve nasıl müdahale etmeliyim.birde siz hep astımda sıkıntılı nefes verme vardır diyorsunuz hep 2 gecedir hep uzun ve inleyerek nefes veriyor. weezing sesi yok.genel hali çok halsiz ve gözleri kızarmış.

Düzenleyen anneoluncx - 08 Oca 2019 Saat 10:21
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112765
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 20:09
Bayiliyorum, Turkiye'nin bu sahtekarlarina!!!
Ne demis??
 ".. aile hekimimize gittik 1 saat önce ciğerlerini dinledi ve çok fazla hırıltısı olduğunu astım atağının başladığını 
söyledi….. "
SALAK; daha Astim teshis etmekten haberi yok... SAKIN bu Tipik Turk sahtekarlarina inanmayin. 
Astim ile hic alakasi yok.. 
Atesden korkmaniza da gerek yok, Ilac almiyormu??? 
Tipik bir GRIP seyri.. 2-3 hafta surecek, eski mailleri okuyun.. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 21:10
Hocam sağolun zaman ayırıp cevap verdiğiniz için iyi ki varsınız   içimi rahatlattınız . Sanırım 2 yıldır astım tanısıyla tedavi gördüğümüzü bildiği için atak dedi. 
Hocam Ekim ayı başından beri bu 4. Gribimiz 3,5 aydır hasta olmadan geçen gün toplasanız 2 hafta anca olmuştur. Geçen sene de hep böyleydi. Bu durum normal mi. Bir de bu sefer burun akıntısı Yok tıkanıklık yok ama burundan nefes zor alıyor gibi burun deliklerini sonuna kadar açıyor ve tıslayarak veriyor bu da grip ten mi ?
Teşekkür ederim cevabınız için sayın hocam

Düzenleyen anneoluncx - 08 Oca 2019 Saat 10:20
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 22:39
hocam affınıza sığınarak birşey daha eklemek istiyorum. oğlum 1.sınıf öğrencisi bu durumda okula gitmesinde sakınca var mı(sınıfın yarısı öksürüyor)
bide 27 aralıkta 1.sınıflara difteri -boğmaca- tetaanoz kızamık- kızamıkçık -kabakulak aşısı yapıldı ancak birgün öncesi oğluma ppd testi yapıldığı için yalancı negatiflik olur diye aşı yapılmadı .ppd 7mm çıktı sorun yok denildi ancak bu aşıları 3 hafta sonra yaptırın dediler . şuan ki gribinde bu durumların etkisi var mıdır?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2019 Saat 02:59
Eninde sonunda, bulundugu ortamin mikroplarina karsi bu sekil hastaliklar gecirerek, bagisikligini olusturacak..
Atesinin dustugu gunun ertesi okula gonderin. 
Bunlar CIDDEN, cok cahiller.. 
Verem hastaligi, BCG Asisi ve PPD, "Hucresel bagisiklik" ile calisir.. ANTIKOR OLUSMAZ..
Diger butun hastaliklar; "Humoral bagisiklik" ile calisirlar… Bu yuzden bu hastaliklarin asilari; YA ayni gun,
YA DA, en az 1 ay aralar ile yapilir. 
Hele PPD ile KKK asisinin hic bir alakasi yoktur. Ayni sekilde, BCG asisi ile diger asilar arasinda da, bir ay ara
olmasi HIC  GEREKMEZ...  

Turkiye'deki Saglik sistemlerine ASLA guvenmeyin.. 
KKK asisini da, atessiz oldugu bir gun yaptirin. Yoksa, Gribin keyfini beklerseniz, COK BEKLERSINIZ.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 08 Oca 2019 Saat 03:00
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2019 Saat 07:40
Hocam çok teşekkür iyi ki varsınız.çok şükür grip başladığından beri ateşi hiç çıkmadı balgamlı öksürükte bu gün sabaha karşı seyreldi. Hırıltılı nefes başladı . Ozaman okula gidebilir ve aşılarını da yaptırabilirim anladığım kadarıyla.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2019 Saat 08:10
Bakin; gerek oksuruk, gerek balgam ifrazati, sizin dostunuz… Mikroplarla mucadele bu sekilde oluyor.. 
Sanki hala 19.Asirda imisiz gibi, Turk doktorlari hastalik arazlarini gidermeye ugrasiyorlar.. Bunlar tamamen
goz boyamak icin yapilan; "Mumbo-Jumbo" tedavilerdir. 
Ishali kesmek, oksurugu kesmek, akintiyi kesmek, Ates dusurmek, daima vucudun savunmasini kiran ve
 hastaligin uzamasina sebep olan, eski usul tedavilerdir. Bunlarin sagladigi SAHTE  iyilik hallerine aldanmayin..
Bunun en guzel ornegi: "Sahtekarligin 3 Safhasi" tedavilerdir. 
Turkiye'de doktorlar, tamamen ilac firmalarinin kolesi durumundadirlar. Uc kurusluk iki tukenmez kalem
 ugruna sizlere cuvallar dolusu ilac yazarlar. 

Okula da gidebilir, asilarini da olabilir.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 08 Oca 2019 Saat 08:14
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Oca 2019 Saat 10:42
hocam bu foruma bir arkadaşım sayesinde 20 aralıkta üye oldum. bu kısa sürede maillerinizden ve makalalerinizden o kadar şey öğrendim ve sahtekarlar yüzünden çocuğuma yüklediğim antibiyotik v hava ve ilaçlara o kadar üzüldüm ki anlatamam.keşke yakında olsanız sadece size muayeneye getirebilsek. ama zararın neresinden dönersek kardır inşallah hergün sizin yazdıklarınızı okuyorum mutlaka.artık saadece sizin yöntemleriniz başkada bişey yok. bir hastanıza biz yanlış tedavilerle kortizonlar kullanan ve sık hastalanıp hastalığı için uzun süren birinci sınıf öğrencisi bir hasta için bu sene bu hastalıkların son evresindesiniz seneye bunları yaşamayacaksınız zaten ama tabi benim yöntemlerimi uygulayıp kortizon kullanmasaydınız yazmıştınız .biz de kullandık iki yıldır hocam astım diye hem kortizon hem bir sürü gereksiz antibiyotikler.şuan sizi bulduğumdan beri hepsini kestim ama geç kaldım mı sizce toparlayabilir miyiz. bir de dün gece 5 ten beri hiç öksürmemişti az önce arka arkaya 1 dk boyunca balgamlı öksürdü ve öksürük sonrası gözünden yaşlar akarak göğsünü tutup nefesim yetmiyor sanki dedi çok zorlandı . normalde burnu tıkalı değil ve akmıyor ancak öksürük sonrası silince beyazla birlikte yeşil koyu akıntı çıktı. bu gribin sonuna geldiğimi mi gösteriyor hocam
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.