Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Hırıltı
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Hırıltı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 391
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Hırıltı
    Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 00:17
Hocam merhabalar, kızım 4 yaş 4 aylık geçen yıl geçirdiği bir grip sonrası başlayan ve grip geçse de aylarca süren bir ses duyuyordum uykuda horlama ancak Gündüzleri de uyanıkken, oyun oynarken, otururken yarı horlama şeklinde bir ses asla ateş ya da herhangi bir hastalık belirtisi yok ama ben o sesi az az da olsa sürekli duyuyorum yani dışarıdan duyulabilen bir ses. Doktora götürdük geniz eti vs dendi sizi okuduğumdan bu yana çok şükür doktorlara kulak asmıyorum. Bu yıl da aynı ses yine başladı grip vb bir rahatsızlık yok şu an sadece az burnu tıkalı gibi ve ben o sesi hep duyuyorum hocam sağlıklı iken de geceleri uykuda horlama şeklinde gündüzleri de çok az yarı horlama gibi bir hırıltı var hep ama nedir hocam bu SES?
Cold mix, sıcak buhar, limon bal, serum fizyolojik tüm dediklerinizi uyguluyorum hala geçmiyor...Saygı ve Sevgiler.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112786
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Oca 2019 Saat 03:50
Onemli bir sey degil, gecirilen gripler sonucunda, yumusak damak da biraz gevseme olunca bu tip sesler cikar..
Geniz eti ve bademcikler ile hicbir alakasi yoktur. 
Bilhassa sirt ustu yattiginda daha belirgin olur. 
Yukarı Dön
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2019 Saat 18:31
Hocam merhabalar kızım 4 yaşında gündüzleri bariz burnu horluyor gibi ses çıkarıyor hırıltı var grip gibi ancak grip değil her şey şükür normal yaklaşık 3 haftadır böyle keyfi yerinde iştahı iyi Burnu akmıyor geceleri de çok sesli bir horlama mevcut bu durumun sebebi nedir hocam ses burundan geliyor sizin söylediğiniz serum fizyolojik, limon bal, cold mix, sıcak buhar hepsini yaptım bu ses beni inanılmaz rahatsız ediyor bi şeyler yapmalı mıyım diye
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2019 Saat 19:39
Okuyun.... 
Yukarı Dön
Adeniz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Adeniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 01:43
Hocam sürekli okuyorum yazılarınızı, cvplarınızı ama bu durumun neden bu şekilde olduğunu bilemiyorum 2 kıştır bu durumda bu yıl yakın zamanda grip olmadı aynı durumda olan kimse yok galiba grip değil ama gündüz uyanık iken burnundan horluyor grip gibi ses gece de aşırı sesli horluyor ne denediysem çözüm bulamadım doktora götürmüştüm geçen kış delodaydan tutunda saçma sapan ilaçlar verdi asist verdi geniz eti dedi vb. Sizin fikirleriniz önemli o yüzden sizden okuyacağım cvp çok önemli.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 07:25
1- Kres/okula basladi ise…
2- Asiri kalabalik icine giriyor ve sapur-supur opuluyor ise, boyle sik hastalanir..
LUTFEN OKUYUN!!!  Bilhassa : "Sahtekarligin 3 Safhasini" cok iyi ogrenin.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 Oca 2019 Saat 07:26
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.