Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Diğer Konular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 8-10 aylık bebekle tatil
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu8-10 aylık bebekle tatil

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 7483
Mesajın Direkt Linki Konu: 8-10 aylık bebekle tatil
    Gönderim Zamanı: 22 Mar 2008 Saat 00:04
Orjinalini yazan: annayake annayake Yazdı:

bizde bebeğimiz yokken iki sene üst üstte kaş ta tatil yaptık minik bir butik otelde.çok beğendiğim bir yer kaş.ama apart otel konusu biraz sıkıntı bence.bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için ideal ama insan tatilde yemek yapıp sofra kurup kaldıracaksa tatil olmuyo benim için.bu tür yerler keşke aileler için yemek yapsalar süper olurdu.....kaş a gitmeyi çok istiyorum bende.onur u da havuza sokma niyetinde değilim kaş ta nefis bir deniz var birbirinden güzel koylar.sokup çıkarıcam onu denize pek bi hevesleniyorum.suyu da çok seviyo yavrum...

Mayıs sonuna kadar su çok soğuk oluyor canım Kaş'ta aman dikkat!!!Clown
İyi bir tatil dilerimClown
Yukarı Dön
annayake Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 23:10

bizde bebeğimiz yokken iki sene üst üstte kaş ta tatil yaptık minik bir butik otelde.çok beğendiğim bir yer kaş.ama apart otel konusu biraz sıkıntı bence.bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için ideal ama insan tatilde yemek yapıp sofra kurup kaldıracaksa tatil olmuyo benim için.bu tür yerler keşke aileler için yemek yapsalar süper olurdu.....kaş a gitmeyi çok istiyorum bende.onur u da havuza sokma niyetinde değilim kaş ta nefis bir deniz var birbirinden güzel koylar.sokup çıkarıcam onu denize pek bi hevesleniyorum.suyu da çok seviyo yavrum...

Yukarı Dön
ekinim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Puanlar: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 17:54
merhaba geçen yıl arkadaşım 8 aylık bebeğiyle gelmişti tatile .kızı emekliyordu.otel odasında emekleyemediği için çok zor olmuştu.bir de yemek sıkıntısı çıkınca tatili burnundan geldi.havuzdan da mkrop kaptı hastanelik oldu .arkadaşımın tatili burnundan geldi geri döndüler.emekleyen çocukla çok zor benden söylemesi.sevgiler.
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 17:27
aman bir de oyun parkını al.. varsa tabi iyi olur.. çünkü heryerde yatıramazsın çocuğu..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 01:49
Tatile çıkacaklara en güzel önerim, apart otelde kalmalarıdır. Ev rahatlığında olması nedeniyle bebekli aileler genelde bu tarz yerleri seçiyorlar.
Biz bebeğimiz yokken de bu tarz bir yerde kalmıştık. Sanırım ev hayatı gibisi yokLOLLOLLOL
İşte link bakmak isteyen görebilir.

Gerçekten güzel bir tatildi. Bu arada verdiğim linkteki yer sadece yabancılar için kiralama yapıyor yani reklam amacı yoktur.Wink Tanıdık oldukları için bize burayı bir haftalığına vermişlerdi. Buna benzer bir sürü yer bulabilirsiniz. Aile için en idealiThumbs%20Up
Yukarı Dön
duygu07 Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mar 2008 Saat 00:29

Merhabalar.

Ben Nil’le daha yeni tatile çıktım. Sana bu konuda birkaç tavsiye vermeye çalışayım. Ama benimki emeklemeyi sevmediğinden işim kolaydı. Bir de ısrarcı bir bebek değil maşallah. Bu arada gideceğiniz oteli halen seçmemiş gibisiniz, mutlaka kids club olan bir yer seçin derim.

Kızımın en çok başka evde uyumama sorunu ile karşılaşacağımı düşünerek yatarken uyuduğu oyuncaklarını aldım. Bez ve biberon mamalarını gittiğim yerden aldım çünkü valizlerde inanılmaz yer kaplıyor. Bu çok işe yarıyor ve zaten onları her zaman kullanacağın için evde kalsın, yük etme bence. Mama olarak kavanoz mamaları sanırım epey iş görecektir. Benimki sevmedi ama sen yine de teklif ediver.

Bu arada uyuması için evde eğer kullanıyorsan dönence müziği gibi bir şey alabilirsin. Yani ona evi hatırlatacak bir müzik. Bebefon lazım mı bilmiyorum ama ben almıştım. Çok da kullandım.

Eline hangi kıyafeti geliyorsa yanına alman çok iyi olacaktır. Zaten küçücük şeyler olduğu için pek yer kaplamıyorlar. Çünkü her birine tahmin etmediğin zamanda ihtiyacın olabiliyor.

Ateşölçer, burun aspiratörü, tırnak makası, saç fırçası, vitamini ve demir ilacı, sağlık karnesi, nüfus cüzdanı valize koyduğum ilk malzemelerdi. Olmazsa olmazları…

Yanına küçük kavanozların ya da c vitamini kutularından al ki gezmeye çıkacağınızda içlerine ölçerek biberon mamalarını koyabilesin. Sıcak suyu her yerde bulabilirsin nasılsa. Mesela ben 5 ölçek biberon maması alıyordum, acıktığını düşündüğüm yerde sıcak su bulup biberonunda soğumaya bırakıyordum ve içine de mamayı boşaltıp içiriyordum.

Alt değiştirmek için yanına hasta altı bezleri kullanılıp atılanlardan iki tane alsan yeterli. Birini otelde diğerini de dışarıda kullanırsın.

Aklıma şimdilik sadece bunlar geliyor canım. Yine gelirse mutlaka yazarım. Ama tatil gözümde büyümedi benim ve şükür sorunsuz geçirdik. Sana da iyi dinleneceğin güzel bir tatil diliyorum.

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2008 Saat 23:46
yani bir an kendimi düşündüm de... sürekli emeklemek isteye, kucakta durmaya, orayı burayı karıştırmak isteyen bir oğlum var.. otelde onunla bir tatil düşünemedim bir an.. kusura bakma valla..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2008 Saat 22:52
valla bana göre yürümeyen hatta emekleyen çocukla tatile gitmek zor iş.. ben gidemezdim.. üzgünüm yardımcı olamadığım gibi köstek oldumj ama söylemeden gecemedim..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.