Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Genel Konular > Bebeğim & Çocuğum Hakkında > Diğer Konular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 8-10 aylık bebekle tatil
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu8-10 aylık bebekle tatil

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
annayake Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Konu: 8-10 aylık bebekle tatil
    Gönderim Zamanı: 17 Mar 2008 Saat 23:13
arkadaşlar 8-10 aylıkken bebeğiyle tatile çıkan varmı aranızda???acaba nasıl bir otele gitmeli veya bu aylarda olmazsa olmaz ne tür ihtiyaçları olabilir...deneyimi olan var mı????
Yukarı Dön
Liiiz Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 334
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 10:32
Merhabalar

evet arkadaşlar bende otel arayışına girdim 15-20 mayıs arası bir tatil planlıyoruz ama nasıl olur bilemiyorum şuan oğluşum 8.5 aylık...

Cennet Kokulum
Yukarı Dön
duru Açılır Kutu Gör
Altın Üye
Altın Üye

"Yiğit ve Efe'nin Annesi"

Puanlar: 2231
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 12:50
Orjinalini yazan: annayake annayake Yazdı:

arkadaşlar 8-10 aylıkken bebeğiyle tatile çıkan varmı aranızda???acaba nasıl bir otele gitmeli veya bu aylarda olmazsa olmaz ne tür ihtiyaçları olabilir...deneyimi olan var mı????

Daha önce bu konuyu açmıştık senin için aradım ama bulamadım
tavsiye edebileceğim şeyler;
en önemli şey ter kontrolüLOLsırf tatil değil bebek uykudan kalkınca ilk iş terine bakıp,sırtına tülbent koymak,hava serinse yazda olsa ince bir yelek giydirmek,
ilaçlarını,ağrı kesici ateş düşürücü şurup,fitil  vb.bulundur,hava değişiminden etkilenir,
yanına herşeyini al,biberon ısıtıcısından,güneş kremine kadar...ama küvetti,beşikti değil tabi..LOLbol bol kıyafet al..

geniş kenarlı şapka çok gerekli..

bu yaşlarda çok daha kolay tatile çocukla gitmek,koy gölgeye kenara uyusun (aman gölgede uyurken de krem sür mutlaka) ayaklandılar mı çok zor,maması,denizi,düşmesi kalkması...

iyi tatiller...

Yukarı Dön
DENİZKIZI Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye
Simge

Puanlar: 5319
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 13:25
biz geçen sene  gitmiştik açıkçası burnumuzdan gelmişti tam emekleme dönemiydi havuz kenerında zaptedememiştik gülermisin ağlarmısın halimizi bir görseniz mahvolmuştuk sonra ev tutmuştuk çeşme de daha rahat ettik .açıkçası otelde çok rahat edemedim ben biberon kaynaması lazım mama yapılcak evde rahat rahat yaptım içime sine sine plajınn kenarına da şemsiye kurduk altında oturup kum ve sularla oynadı zaten plajı süper sırf kum...  durunun dediklerinin hepsini yanınızda bulundurmanız önemli gerçektenTongue

Düzenleyen DENİZKIZI - 18 Mar 2008 Saat 13:44
Yukarı Dön
zehra Açılır Kutu Gör
Kıdemli Moderatör
Kıdemli Moderatör

"Zeynep'in Annesi.. Nam-ı Diğer FASULYE"

Puanlar: 10949
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mar 2008 Saat 13:36

bizde geçen yaz gittiğimizde kızım 9 aylıkaylıktı ve emekliyodu . otekde kaldık biraz zorlandık . otel odasınde yerler temiz olmadığından ve tamda emekleme dönemi olduiğu çin .ilk iki gün odadayken hep yatağın üstündeydik ve ya eşim ya ben yanındaydık zeynep bu kısıtmaladan sıkıldığı için bir haftalığına yürüteç aldık oda rahatladı bizde . bu odadaki sıkıntımızdı . özlemin dediği gibi ev olması biraz daha rahtalık yemek açısındanda .yemek yapamıyosun kavonoz mamalarını yemekten de çok sıkılmıştı .kaldığımız otelde yemekler ev yemeği gibiydi bide az tutsuz yapıyodu usta buda bize kolaylık oldu . ne zaman istesek hemen odamıza çorbamız geliyodu .bunnları mutlaka düşünerek bi otel yada ev ayarlarlarsan daha rahat edersin . diğer aklıma gelenleride kızlar yazmış zaten . birde havuzu doktorlar çok tercih etmiyo bunuda göz ardı etme derim ben .

Sevgilim hapşurunca çok sev dedim.elhamdülillah dedi.yerhamükallah dedim.yehdina ve yehdikum dedi sonra oturup hatim indirdik.nerden nereye:))))))))
Yukarı Dön
annayake Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 39
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2008 Saat 14:07
belki de az odalı denize yakın butik otellere bakmak iyi olacak gibi görünüyor.bazı butik oteller mutfağı bile kullanmaya izin verebilir.araştırmak lazım.çok saolun benimde merak ettiğim emekleme dönemi aynı zamanda ek gıdası var nasıl bir yer olmalı diye düşünüyordum, çok iyi oldu verdiğiniz bilgiler.
Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2008 Saat 22:52
valla bana göre yürümeyen hatta emekleyen çocukla tatile gitmek zor iş.. ben gidemezdim.. üzgünüm yardımcı olamadığım gibi köstek oldumj ama söylemeden gecemedim..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
burcu Açılır Kutu Gör
Elmas Üye
Elmas Üye

Çınar'ın annesi, Forumun neşesi

Puanlar: 8349
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mar 2008 Saat 23:46
yani bir an kendimi düşündüm de... sürekli emeklemek isteye, kucakta durmaya, orayı burayı karıştırmak isteyen bir oğlum var.. otelde onunla bir tatil düşünemedim bir an.. kusura bakma valla..
ömrüm, bebeğim, Çınar'ım

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.