Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Beta
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Beta

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sbl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sbl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Beta
    Gönderim Zamanı: 10 Oca 2019 Saat 11:58
Merhaba Kadir Bey.3 yaş 10 aylık olan kızım bu sene kreşe başladığı için çok sık hastalanmaya başladı ben de en zararsız şekilde atlatabilmesi için yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum.geçen cumartesi geceden çarşamba sabaha kadar ateşi devamlı inip çıktı.3. günün sonunda yani salı  günü tahlillerini yaptırdım.Bu süreçte dilde pembe kırmızı bi renk tonu,dildeki beneklerde belirginlik,sizin dediğiniz kadar olmasa da ağızda orta derece bir koku, Boğaz ağrısından dolayı yemek yememe(yediği azıcık yemeği kustu),ve bunların haricinde sol kulakta ağrı yaşadı.tahlil sonucuna göre wbc değeri 22.73 referans aralıgı 3.5-10.sterep A ise pozitif
Yukarı Dön
Sbl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sbl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2019 Saat 12:07
Tahlil sonucunu doktora göstererek sizin dediğiniz gibi Deposilin 6.3.3 iğnesini yazmasını istedim fakat bunun ağır gelebileceğini söyleyerek augmentin adlı antibiyotiğin de penisilin içerdiğini belirtti ve nihayetinde yazmadı.Ben de çok geç kalmamak adına başlamak zorunda kaldım.Salı akşam,Çarşamba sabah akşam ve bu sabah olmak üzere 4 kez verdim o endişeyle.Dün 2. Dozdan sonra tekrar içim rahat etmeyerek doktora tekrar gittim ilacı içmek istemiyor diye bahane edip iğneyi yazdırmak için  ve yine deposilini yazmadı. Iesef isimli iğnenin de augmentin ayarında olduğunu söyledi.Naapıcağımı bilemiyorum,sırf bu yüzden 1 ay okula göndermeyeceğim tekrar aynı virüsü kapmasın diye.Sağlık ocakları yazar mı acaba?aslında çok da tedirginim 13-14 kilo olduğu için bu iğneyi kaldırabilir mi diye
Yukarı Dön
Sbl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sbl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2019 Saat 12:12
Son olarak ateş salı akşamı antibiyotiğin bir doz kullanılmasından sonra tamamen geçti.
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Oca 2019 Saat 19:14
SAKIN< ne o sahtekar doktora, nede o sahtekar laboratuvara inanmayin!!! 
Kasten (+) sonuc veriyorlar, hele bazisi hic Test bile yapmadan, (+) sonuc yaziyor.
1- BU YASTA, Streptokok olmaz... Bir yerlerinden uyduruyorlar..
2- "Beta" diye bir mikrop yoktur.. Bu terimi; Dunya'da, bir tek,  Turkiye'nin GERI-ZEKALI doktorlari 
kullanirlar. 
3- Bir daha da SAKIN, Doktor ile ayni binada olan laboratuvarlarda tahlil YAPTIRMAYIN!! Hepsi anlasmali.
4- Streptokoklar, Virus degil BAKTERIDIR.. Gene Dunya'da bir tek Turkiye'nin salak doktorlari bu bakteriye
 "virus" derler..
5- En kotu ihtimali dusunelim, ve cocugunuzda, Streptokok olmus olsun!!! Sadece gunde:2x1 olcek Pen-Os surup,
(20 gune tamamlayin)  kullanin.. Igne gerekmez. Okula gitsin.. 
Bir daha da tahlilleri ayri laboratuvarda yaptirin. 

Yukarı Dön
Sbl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Sbl Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 11:41
5-15 yaş aralığında görülen bir durum sanırım.
1.Anladığım kadarıyla siz kızımın semptomlarından Streptokok olmadığını düşünüyorsunuz.Hangi semptomlar Strep A nın + olmadığını gösteriyor Kadir bey?sanki sizin söylediğiniz özellikler var gibiydi ve bir ölçek kullanmasının ardından sonraki sabah hemen ateşinin düşmesi bana Streptokok virüsünün + olduğunu düşündürmüştü.
2.Peki o zaman Augmentini bırakıp kötü ihtimali düşünerek Pen-os şurup kullanmaya başladım diyelim,öncesinde tahlilleri tekrarlamak doğru sonuç verir mi tabii ayrı bir laboratuvarda.Sonuç negatif çıkarsa antibiyotiğe hiç başlamayı düşünmüyorum çünkü.Gereksiz ilaç kullanmak istemem.           
3.Kadir  bey birde aklıma takılan diğer soru şu:Biz 3 gün sabah akşam augmentin adlı antibiyotiği 200/300 oranında içirdik kızımıza.Penosa geçin dediğiniz için augmentin adlı ilacı bu kadar sürede bırakmanın zararı olur mu?
4. Augmentin  ve Pen-Os arasındaki fark augmentini yetersiz bulmanız mı yoksa Pen-Os’a göre daha zararlı bulmanız mı? Daha doğrusu 2 ilaç arasındaki önemli fark nedir?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

Düzenleyen Sbl - 11 Oca 2019 Saat 17:15
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 18:20
Streptokok dusunmek icin: Ates+Agizda pis KOKU + Dilin tamamini kaplayan PAS tabakasi +Bulanti/kusma olmasi sarttir.. 
Streptokoklar "virus" DEGILDIR.... Bakteridir.. Dunyada bir tek Turk doktorlari Streptokoklara "virus" 
deme salakligini gosterirler.
Madem, Augmentin aldiniz devam edin, ama Streptokok oldugunu kabul edersek, en az 20 gun vermek 
icin, Augmentin bittikten sonra (daha ucuz oldugundan) Pen-Os kullanin.

Yukarı Dön
barbaros350 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 152
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı barbaros350 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 18:56
Hocam merhaba
Araya giriyorum kusura bakmayin
Peki 7 yasindaki bir cocukta oksuruk burun akintisi bally seklinde sumuk bas agrisi gozde kizariklik varsa bu kesin streptokok degil griptir diyebilirmmiyiz.oglum 3 gecedir (sadece geceleri ) atesli.ve yukarda saydigim tabloya sahip.ama bir kez strep a kizil seklinde gecirdigimiz icin atesi dusmeyince endiselendim.bulanti pas koku vs yok.gidip test yaptirmali miyim.
Cok tes.
Saygilar

Düzenleyen barbaros350 - 11 Oca 2019 Saat 18:58
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 19:39
Streptokok enfeksiyonlarinda; ASLA burun akintisi olmaz!!! 
LUTFEN bu konuda yazdiklarimi iyi okuyun... 
Her gun de anlatilmazki!!! Daha dun TEKRAR anlattim.. 

Streptokok dusunmek icin: Ates+Agizda pis KOKU + Dilin tamamini kaplayan PAS tabakasi +Bulanti/kusma olmasi sarttir.. 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.