Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - öksürük balgamlı ama balgam çıkarmıyor
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

öksürük balgamlı ama balgam çıkarmıyor

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 113121
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 19:32
Turk doktorlarinin; Astim palavralarina kanmayin.. Devamli anlatiyorum, bu sahtekarlik, 2006 Kurban
 Bayraminda, ILAC firmalari tarafindan, 300 doktorun, Royal Caribbean firmasinin Navigator of The Seas gemisi ile Karayiplerde 1
 haftalik  "Cruise" seyahatina goturulmeleri ile basladi.. O gunden beri her Turk doktorun hayalinde bu 
seyahatlara goturulmek vardir.. Turk millet gibi ENAYI, sponsorlar olduguna gore , NIYE OLMASIN?? 

Solunumu rahat oldugu surece...Ates olmadigi surece, merak edilecek bir husus yoktur.. 
Balgam ifrazati HER GUN, saglam cocuklarda ve eriskinlerden bile vardir..  Sadece, hastalik oldugunda, 
MIKTARI artar.  Ugrasmayin, eski senelerdeki mailleri de okuyun. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 13 Oca 2019 Saat 19:33
Yukarı Dön
anneoluncx Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Puanlar: 262
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 19:49
Çok teşekkür ederim hocam sağolun. Ancak geçen haftasonundan veri burun tıkanıklığı ve balgamlı öksürüktü sadece ancak dün geçsen beri solunum 30 un altına hiç inmedi sürekli iniltili ve tıslayarak nefes veriyor arada da nefesini tutuyor. Öğleden beri de ateşi çıkıyor 38.5 civarı sonra müdahele etmedim hiç kendiliğinden 37.5 civarına iniyordu bir süre sonra ancak son bir saattir 38.7 den hiç düşmedi ve çok halsiz başını kaldırmıyor. dili bembeyaz ve nefesi çok kötü kokuyor. Bu tablo sizin öksürüklü hastalık tablonuzda bronşit e benziyor gibi . Bir haftadır süren grip bronşite dönebilir mi.Bildiğim kadarıyla bronşit TE de grip tedavisini öneriyorsunuz. Ancak şuan Ateş pas koku olduğu için antibiyotik gerekiyor mu . Ateşe müdahale etmeliymiyim daha da yğkselirse. Doktora gitmeliyim bu durumda ya da grip tedavisine devam mı? Sizden haber bekliyorum sayın hocam şimdiden teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 20:12
Ates, pas ve koku varsa,antibiyotik kullanin.. Mecburen doktora gideceksiniz, zira eczane sizden recete ister.
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Oca 2019 Saat 20:57
Hocam Ateş 39,5 oldu acile gitmek istemiyorum ılık duş aldırdım calpol ya da dolven vereyim mi?
Duş aldırılan göğüs kafesinin ortasının çukurlaştığını farkettim. Bu neden sizce?
Geçen sene tam da bu zamanlar zatürre olmuştu 10 iğne ve sonrası antibiyotik tedavisi almıştı o günden bu yana da hiç ateşlenmedi . Acaba yine zatürre mi oldu ya da bronşit mi siz ne düşünüyorsunuz bu belirtilerle ilgili?
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 03:19
Ates, pas ve koku varsa,antibiyotik kullanin.. Mecburen doktora gideceksiniz, zira eczane sizden recete ister. 
Bu  3 bulgu, var mi?? Yokmu??
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 04:41
Evet var hocam gideceğim dün size yazdıktan sonra calpol verdim Ateşi düşmüştü şuan yine çıktı uykuda olduğu için duşa girmek istemedi ağladı dolven verdim. Bir de oğlum ateşlenince hep elleri ayakları sopuk olurdu bu sefer şimdiye kadar ilk defa karşılaştığım bir durum var bileklerden aşağı el ve ayaklarda yanıyor alın kadar orda da Ateş var 38,5 bu neden acaba ?şimdiye kadar ilk defa oluyor
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 07:36
Atesin Yan Etkileri  makalesinde anlattim.. LUTFEN, once biraz okuyun. 
Ates cikinca, kan, el ve ayak gibi uzuvlardan, kalp, dalak, akciger ve karaciger gibi organlara cekilir. 
Yukarı Dön
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı anneoluncx Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Oca 2019 Saat 09:16
Okudum ve okuyorum hocam ama ilk defa çekilmedi eller ve ayaklar sopuk olurdu ama bu sefer başından bile daha sıcaktı onlarda vücut okadar sıcak değildi bilekten aşağısı eller ayaklar da Ateş vardı bunu ilk defa gördüm
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.