Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kendim için
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kendim için

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 370
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kendim için
    Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 14:01
Hocam saygılar sizi kendim için rahatsız ediyorum. 4 gündür yoğun boğaz ağrısı, kulak ağrısı, vücut ağrısı, komple sinüsler dolu yeşil sarı akıntı mevcut. Ateşim de çıkıp iniyor. Aile hekimi agumentin verdi istemedim onun yerine gargara verdi. 4 gündür gargara ile idare ediyorum ve 2 kez de nurofen aldım ağrıya dayanamayarak.  Hala aynı şekilde devam ediyor, açıkcası fayda göremedim. Bu arada ritm bozukluğum mevcut. Kalp ilacı alıyorum. Antibiyotik kullanmamak zarar verir mi kalbe? Yani kullanmalı mıyım? Ya da hangi durumda almalıyım? Ateş+pas+koku 3lüsünü mü beklemek gerek?

10ay önce bademciklerim alındı. Yaş 31. 10aydır antibiyotik kullanmadan iyileşiyorum. Hava sıcaklığının çok düşmesiyle çevremizdeki birçok kişide grip şikayetleri mevcut. Çoluk çocuk herkes hastanelerde hocam. Gitmek istemiyorum başıma iş almamak için. Sizin cevabınızı bekliyorum. 

Düzenleyen Burcu87 - 11 Oca 2019 Saat 14:34
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 14:17
Eklemeyi unutmuşum 4gündür sağ tarafta lenfim de şiş. Her enfeksiyonda aynı taraf şişiyor. Öyle salkım gibi değil tek bir kitle. 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 112770
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 19:03
Kan sayiminda;  MONO degeri, yuksek cikmissa, Enfeksiyoz Mononukleoz hastaligi var demektir.
1 hafta kadar ates yapar, hicbir ilac ile bu ates dusmez..Genellikle, tek tarafli Bademcik siser. Bogaz agrisi
 vardir, boyunda lenf bezleri vardir.. 
Bu YAS icin, WBC:11'in ustunde antibiyotik gerekir. E.M. de; WBC de yuksek olabilir. Mono yuksek oldugunda, gene antibiyotik verilmez. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Oca 2019 Saat 19:05
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 19:39
Anladım hocam çok sağolun verdiğiniz bilgiler için. 

Tekrar konu açmamak adına; 4 yaş kızım için aile hekimi bricanyl yazmıştı ve siz kullanmayın demiştiniz, kullanmadık. Ancak gece öksürüğü çok rahatsız ediyo uyuyamıyo. Sıcak buhar, serum fiz,bal limon, arada iliadin de kullandım anlattığınız gibi.  2 haftadır koyu yeşil balgamı var. Hiç azalmıyor. 1-2gün bricanyl versem zararı olur mu? Veya sadece gece yatmadan verilebilir mi? 

Düzenleyen Burcu87 - 11 Oca 2019 Saat 19:40
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 19:44
Bricanyl; Oksuruk surubu degildir!!! ASTIM  ILACIDIR... 
Turk doktorlari, ilac firmalarindan, "guzellik" alabilmek ugruna, her turlu yalani size soylerler.. 
Bu "guzellikler", Karayiplerde 1 haftalik Kruz seyahati bile olabiliyor, arabasinin lastikleri olabiliyor, muayenehanesinin yenilenmesi olabiliyor,
Kongre ayagina yurt ici ve disi seyahatlar olabiliyor, hatta, dogrudan PARA bile olabiliyor... O yuzden her 
gelen hastalara bu tip ilaclari yaziyorlar.. Bunlar hep, hastalar sayesinde oluyor. 
Anlattigim sekilde devam edin.. Bu tip Gripler; 2-3 hafta surerler.

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 11 Oca 2019 Saat 19:47
Yukarı Dön
Burcu87 Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Burcu87 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Oca 2019 Saat 20:13
Biliyorum hocam astım için veriliyor. Doktor da nefes darlığı var diyerek verdi. Tabi size sormadan kullanmadık. 2 haftayı geçtik zaten ve öksürük geceleri daha da arttı. Yalnız doktor değil eczane de bu ilacı balgam söktürücü çok faydalı diyerek veriyor. Kime güveneceğimizi bilmiyoruz artık. İyi ki siz varsınız, sağolun var olun.
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Oca 2019 Saat 01:18
Eczaciya bos verin.. O biliyor bu grup ilaclar Griplere verilince neler olacagini!!! 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.