Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Zatürre Tehlikesi
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Zatürre Tehlikesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ZehraEylul Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 17
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ZehraEylul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Zatürre Tehlikesi
    Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 14:48
Hocam merhabalar. 
Sizin sayenizde  3 yasindaki  kızımı  şu  ama kadar antibiyotiksiz  büyüttüm. 
Ne kadar  teşekkür  etsem az...
Kızım 1 haftadır  oksuruyor  ve burnu akiyor. 
Illiadin bal limon  ve cold mix  ile ilerliyordum. Dün gece saat 3 de ateşlendi.
39.8. Bir kaşık  calpol  verdim.1 saate indi ateşi. 
Sabah 8 de tekrar  39.6 oldu.Doktora  götürdük esimle. Kan testi ve grup antijeni  testi yaptılar  ve akciger  röntgeni. 
Grip  testi negatif.Kan WBC: 8.12(3.5-9.5)YANI ÇOK  NORMAL.
CRP:  0.6   .BUNA RAĞMEN ateş  olduğu için  ve akcigerinde de balgamin  asaga inmeye basladigini  soyleyerek KLAMER ANTIBIYOTIK ve Brixanly  yazdı.Ben antibiyotik  kullanmak istemediğimi  söyleyince de"mecbursun,2 gün icinde  zaturreye  cevirir  eger  kullanmazsan ,ben bu riski alamam yazmak zorundayim"dedi.Eşimle  annemle  birbirimize  girdik.Kullanmam için baskı yapiyorlar. Ne yapacağımı  sasirdim  hocam. Evet değerler normal ama akcigerin grafigini  anlamiyorum  hiç.Ne yapmaliyim.LÜTFEN  bana bir yol gösterin  hocam...
Yukarı Dön
Gamze kacal Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Puanlar: 276
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Gamze kacal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 15:59
İnanın bir yaşındaki oğluma aynı şekilde tedavi verildi hemde damardan antibiyotik zature deyip bir hafta yatirdilar sağ olsun kadir beye tahlilleri gönderdim ve kaçın oradan dedi ve ben imza atıp çıktım doktor çıkarken bana senin çocuğun daha bir hafta hastanede yatmali asla eve çıkacak durumda değil dedi ve ben ona rahmen eve geldim çocuk çok daha iyi oldu bir hafta daha boşu boşuna antibiyotik alacaktı ben yaşadığımı yazdım kadir beyde mutkamu cvp yazar boşuna panik olmayın bizimde wbc mız dusuktu ona rağmen zature dendi 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 19:38
O doktor; bildigin SALAK!!! 
Illaki antibiyotik yazacak ya!!!  Zaten bu ahmak kafa yapisi ile, butun Turk doktorlari HER GRIPLI hastaya, 
antibiyotik verirler.. 
EGER; Turk doktorlarinin devamli yazdiklari: Aferin, Peditus, Asist, Ventolin,Bricanyl, gibi ilaclari 
ve Flixotide, Nasocort gibi kortizonlu spreyleri kullanirsaniz; hastaligin goguse inmesini ve Zaturre olusmasini saglarsiniz
 "Sahtekarligin 3 Safhasi" zaten bu sekilde saglanir!! 

Pustlar, biliyorlar kendilerine gelen, her Griplinin sonunda ne olacagini AMA, benim yazdiklarimi okuyup;
verdikleri ilaclarin HICBIRINI  KULLANMAYANLARI hesabi katmiyorlar!!

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 15 Oca 2019 Saat 19:40
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ZehraEylul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 20:17
Hocam hicbirini  almadım.Kullanmayacagim ama cigere iner kullanmazsan zatürre  olur lafı yüzünden çok endiseliyim. Böyle bir tehlike var mı  gerçekten.Bir de şu anda yine  40 derece ateşi. Calpol vereyim mi sizce?
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ZehraEylul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 21:49
Bir de 39.5-40 arası devam eden ateş  için kaç  saatte bir Calpol verebilirim? Havale geçirir deyip  korkutuyor  insanlar beni. Yoksa ben vücudun  savassavasmasi  taraftariyim hocam
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ZehraEylul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Oca 2019 Saat 22:09
Çok teşekkürler  Gamze hanım.Icimi  rahatlattiniz.Atesimiz 40 hala.Zor bir gece bizi  bekliyor.Allahim daha  büyük  dertler vermesin
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Durum: Aktif
Puanlar: 112771
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oca 2019 Saat 04:29
Ates 40 derece olmus ve HALA havale gelmemisse, bu saatten sonra, kesinlikle havale gelmez.
Tek istisnasi, soguk suya sokar ve "DIS ISIYI" aniden dusururseniz, gelir!! 
Ates tedricen yukselir ve Kalp ve Solunuma vakit tanirda hizlanmalarini saglarsa, ASLA havale gelmez. 
Kalp ve Solunum, normal hiza indikten sonra;  ic ates aniden yukselir ve Kalp ve Solunum hizlanmaya 
vakit bulamazsa, o zaman havale olur..
 Ates yukseldiginde,vucudun metabolizmasi asiri artar ve vucuttaki hucrelere enerji temin eden Acetyl CoA
 (buna bagli olarak ATP) ve oksijen  beynin ARTAN ihtiyacini karsilayamazsa, beyin, bu maddeleri tasarruflu
 kullanmak icin, calismayi durdurur.. Bu sekilde kendini egoistce emniyete alir ama, bu davranisa, vucut, 
beyin'in  kontrolunden ciktigi icin, ayni kafasi kesilmis bir canli gibi tepki verir.. "Deserebrasyon davranisi"
 denilen bu cirpinmalar ve kasilmalar, sizin gordugunuz 'dehset engiz'  manzaradir.. Cocuga veya Beyin'e
 hicbir zarari YOKTUR.. Havale, SARA nobeti degildir, aradaki farki Turk doktorlari anlayamazlar.. 
Turk Tip fakultelerinde; Fizyopatoloji dersi, 48 seneden beri okutulmadigi icin, Turk doktorlari, insan vucudunun
hastalik durumlarinda, NASIL tepkiler verdigini HIC bilmezler.. 
Niye ates cikar, niye Oksuruk olur, niye balgam olur, niye ishal ve kusma olur, bunlari hic bilmezler.. 
Sanki oksuruk, balgam, kusma, ishal kendileri bir hastalikmis gibi tedavi etmeye kalkarlar… 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 16 Oca 2019 Saat 04:31
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ZehraEylul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Oca 2019 Saat 19:57
Peki hocam 
Bu Allahin  cezasi  30 yıllık  kendini uzman  sanan doktor  nasil  oluyor da "2 gün  içinde antibiyotik  kullanmazsam cigere iner zatürre  olur diyor bu kadar rahat .?Böyle  bir risk var mı gerçekten  bu tahlil sonuçlarına  göre?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.