Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - öksürük
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

öksürük

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Minelmelis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 65
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Minelmelis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: öksürük
    Gönderim Zamanı: 17 Oca 2019 Saat 01:51
Hocam iyi geceler
Yigenim ile ilgili bir konuda engin  bilgilerinize ihtiyacımız var.anne şöyle anlatıyor;2011 dogumlu oglum 2016 ylina kadar alerjik astim tedavisi gordu..bu arada ayda uc kere bogazlari siserdi ve bademciginin normal yapisi cok iriydi ayda uc kutu antibiyotik ictigini bilirim..horlamalarida baslayinca geniz eti de olldugu anlasilinca 2016 yilinda bademcik ve genizeti ameliyati oldu ne hikmetse o gunden sonra ne astim  kaldi nede sikayetleri hatta senede 1 kere hastalanir oldu ..gecen cuma okuldan geldi ateslendi 39 hatta 40 buldu atesi az azda oksuruk basliyorduki evde bulundugu icin bi doz ventolin nebul uyguladim (cok siddetli saatlerce gecmiyen bir oksuruk oldu gozleri falan kipkirmizi oldu) yani sira ibu_fort ve parol verdim donusumlu...pazartesi oldu hala atesi oldugu icin  doktora goturdum doktor antibiyotiğe gerek olmadığnı   cigerlerinin acik oldugnu iltabi bi durum da olmadigini soyledi ve parol ibu_fort bricanly ve desloran ve rhinfant burun damlasi verdi..ama ilaclari her verdigimde cocugma biseler oluyo gozler kizario kalbi nabzi hizlaniyo ve hicdurmadan sanki bogazina bise takilmis gibi surekli oksuruyo saatlerce korkuyorum ve neyapacagimi sasirdim...ilaclari kestim oksuruk kesildi..ama bu gece yine o tarz
 bi oksuruk oldu sadece alerji surubunu verdim. Cama çıkarıp hava almasını sagladim 10 15 dakkada gecti..simdi bu astim atagi mi degil mi bu cocuga nuyor neden oluyor anlamiyorum..(oksuruk oyle normal bi oksuruk degil hocam )nolur yardim
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113113
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2019 Saat 03:43
1- Cocugunuz; Astim filan degildi!!! Klasik Turk doktor SAHTEKARLIGI!!  O senelerde, her oksuren cocuga
 Astim demek MODA idi..
2- Astim hastaligini,  Antibiyotiklerle, dunyada bir tek Turk doktorlari tedavi ederler!!.
3- 2011 yilindan, 2016 yilina kadar gecen surede; cocuk guc bela, butun mikroplarla tanisip, bagisikligi 
( 2 sene yerine) 5 senede gelistikten sonra, her cocuk gibi az hastalanmaya baslamis..
4- O Bademcik ameliyati bosuna yapildi.. 
5- Ventolin muayyen dozun ustunde; CARPINTI yapar.. Devam edilirse, cocuk kaybedilebilir. 
6- SAKIN allerji surubu vermeyin!! Allerji suruplari, akinti ve balgami koyulastiracagi icin, 2. gun sonunda, 
KESIN ZATURRE OLUR!! 

Sadece; benim Grip icin anlattiklarimi ve Sicak buhar uygulamasini yapin. 
Atesi de; DUSURMEYIN... 
Her allerji surubu verdiginizde, balgam cigerlerde kalacak, mikrop ureyecek ve ATES cikacak.. Allerji
surubunu kestiginizde, cocuk oksuruk ile bu mikroplu balgami atacak(veya yutacak, hicbir zarari yoktur)
ve ates dusecek.
SAKIN sahtekar Turk doktorlarina inanip, oksuruk kesici ilaclar kullanmayin.. Oksuruk vucudun savunma
mekanizmasidir. Oksuruk keserek, hic bir hastaligi tedavi edemezsiniz.. 

Düzenleyen Dr.KadirTugcu - 17 Oca 2019 Saat 03:45
Yukarı Dön
balim86 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Puanlar: 18
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balim86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2019 Saat 19:55
10 aylık bebeğim gece öksürükten uyuyamıyordu doktora götürdük 4 günde 1 defa iğne verdi 4saatte bir ventolin ve sabah akşam flixotide nebul verdi geçti bir hafta sonra kontrole gittik sordum astım atağı dedi ve flixotideye 1.5 ay kullan tekrar kontrole gelin dedi ne yapacağımı şaşırdım bu ataklar tekrarlar mı daha küçük bebek ne kullanacağımı bilemiyorum lütfen cevap yazarmısınız 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Sizin muayenenizi aradım artık Yok yurtdışında dediler
Yukarı Dön
balim86 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balim86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2019 Saat 19:58
Hiçbir ilaç kullanmadan öksürük geçer mi daha da kötü olmaz mı kalıcı olmaz mı lütfen yardım önerebileceğini sizin gibi bir çocuk doktoru var mı götürelim
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Oca 2019 Saat 22:35
Once sunu iyi ogrenin!!   Oksuruk, bir hastalik degildir.. Oksuruk, vucudun savunmasidir.. 
Oksurugu keser veya "gecirirseniz",  Oksurugu yapan hastaliga yardimci olmus olursunuz, ve Zaturre bu sekilde gelisir.. 
SAKIN Turk doktorlarinin oksuruk icin verdikleri ilaclari kullanmayin.. Esas, cocugunuzu hasta eden, 
devamli hasta olmasina sebep olan ve hastaliklarin hep agir gecmesine sebep olan, bu SAHTEKARLARIN
 verdikleri ilaclardir.
LUTFEN bu konuda yazilmis olan eski cevaplari okuyun ve Bilhassa: "Sahtekarligin 3 Safhasi" ni cok iyi 
ogrenin..

Yukarı Dön
balim86 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balim86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 13:02
Peki bu küçücük bebek nasıl iyileşecek ne yapmamız lazım öksürük kendiliğinden geçer mi kalıcı olursa ne yapacağız lütfen iyi bir doktor ismi söyleyin tşkler 🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Yukarı Dön
Uzman
Uzman

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 19:12
Griplerin tedavileri YOKTUR ve 2-3 hafta surerler..
ZATEN; Turkiye'nin PUST doktorlari da, bunu bildikleri icin, KASTEN, Astim ilaclari ve Kortizonlu spreyler 
vererek, SAHTE iyilik halleri yaratarak, ailelerin gozunu boyarlar.. Ama sonrasinda, cocuk devamli hasta
olurmus, bagisikligi gelismezmis, en basit hastalik dahi agir hastalik sekline donusurmus, bu sahtekarlarin
 umurlarinda bile degildir..  Onlar icin, devamli abone ettikleri hastalarin dolandirilmasi onemlidir. 
 "Sahtekarligin 3 Safhasini" cok  iyi ogrenin.. 
Son sordugunuz sual; HIC OKUMADIGINIZI gosteriyor.. 

Yukarı Dön
balim86 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı balim86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 23:59
Hastaneye yatış yapmamız gerekiyor dediler bir iğne yaptılar bakalım açılırsa yatışa gerek kalmaz dedi ve gerek kalmadı evde iğne ve havaya devam ettik ama flixotide nebule devam dedi 1.5 ay devam edecekmişiz
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.