Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu > Çocuk Sağ. ve Hastalıkları Uzm. Dr. Kadir Tuğcu
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ateş ve kaşıntılı döküntü
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Ateş ve kaşıntılı döküntü

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Durum: Aktif Değil
Puanlar: 171
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ateş ve kaşıntılı döküntü
    Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 11:05
Saygılar hocam,kızım 5 yaşında 14.5 kilo,2 gündür boğazının sizladigini söylüyordu baktım kızarmıştı,dün ateşlendi beraberinde eklem ağrısı,baş ve karin ağrısı,halsizlik iştahsızlık oldu,yarim ölçek calpol verdim  ateş düştü,tekrar cıktı ama geç saatte kendiliğinden dustu;Sabah avuç içlerinde vücudunda kaşıntılı kızarıklık ve hafif döküntü oldu,yine eklem ağrısı var,acaba 5.hastalık mi araştırdım belirtiler çok uyuyor,sizden değerlendirmenizi rica edecektim.
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 11:17
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 11:23
  hocam bir de yüzünde tam yazılan gibi,tokat yemiş gibi kızarıklık da var,ayrıca çok zayıf hocam sağlıklı bir çocuk olduğundan dert etmemeye çalışıyorum ama hastalık dönemlerinde 1 yılda aldığı kiloyu 1 gunde veriyor :((
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 11:29
   hocam döküntüler net mi bilmiyorum ama.
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 13:52
  hocam dilinde cilek gorunumu yok ama kizil mi diye suphe ettim,vucudu guneste yanmis gibi kırmızı ve minik dokuntuler var,yine ateslendi ve de,iki gundur hicbir sey yemedi ilac da veremiyorum,biraz calpol verdim yine,bir tereddutum de acaba ilac mi dokuntu yapti diye ??
Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 18:59
Hocam yanıt gelene kadar çocuk acile gittik,kizil dedi doktor,ısrar ettim ama deposilin 6.3.3 değil 6.1.2 yazdı hocam 14.5 kilo 5 yaşında zayıf olduğundan mi yazdı,eczacıya danıştım bunun koruma süresi daha uzun dedi,ne yapalım hocam bu akşam mutlaka yaptırın dedi.ayrica panos 400.000 ıu(160ml) bir hafta 10 gün kullanın dedi,yol göstermemizi rica ediyorum,yeterli koruma sağlar mi? 
Yukarı Dön
Dr.KadirTugcu Açılır Kutu Gör
Uzman
Uzman

Puanlar: 113070
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Dr.KadirTugcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 20:00
Kizil.. Deposilin6-3-3 un ozelliklerini, Turkiye'nin ANGUT doktorlari bilmezler.. 
Eger temin edemezsiniz, Mecburen; Deposilin 1,2 'yi yaptirin ve ilk 3 gun Deposilin etki edene kadar Pen-Os 
verin. 3. gunden sonra zaten, Deposilin 1,2 un koruyucu etkisi baslar..
Aptal, bir yerlerden bir seyler duymus, onu da yanlis anlamis.. 

Yukarı Dön
oztel Açılır Kutu Gör
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı oztel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Oca 2019 Saat 20:07
Hocam nasıl minnettarım,saygıyla hürmetle eğiliyorum önünüzde,içimi rahatlattiniz,sayenizde buyuttum çocuklarımı,son bir sorum olacaktı bogazda kizariklik 1 haftadir,ateş 2 gündür,döküntü ise bugün oldu,tedavi için geç kalmadık değil mi? Saygilar hocam.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Konu Paylaş   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

| İletişim | Reklam | Gizlilik İlkeleri Copyright 2007-2024 ® NETATÖLYE - Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz.